Hunter Zolomon (Zoom)

Hunter Zolomon - Zoom
5.00 avg. rating (99% score) - 2 votes

Postać Zooma została stworzona przez Geoffa Johnsa i Scotta Kolinsa.

Hunter Zolomon zadebiutował w „The Flash: Secret Files & Origins #3” z 2002 roku. Dopiero rok później przywdział strój żółtego speedera. Przypadło to na „The Flash (vol. 2) #197” z 2003 roku. Zoom nie jest typowym łotrem, który żyje urazą lub chęcią zemsty do swojego rywala. Od samego początku chodziło mu o coś więcej. Nie chciał pozbawić Flasha życia. Chciał uczynić go prawdziwym bohaterem.

Historia Huntera Zolomona

Hunter spędził dzieciństwo w Richmond. Nie było ono szczęśliwe lub spokojne. W domu panowała napięta sytuacja. Jak się później okazało, ojciec chłopca był seryjnym mordercą. Dowiedział się o tym pewnego razu, kiedy wracał ze szkoły do domu. Na miejscu spotkał policyjny oddział, który otaczał jego rodzinny dom. Kryminalista nie chciał poddać się bez walki. Nie mógł liczyć na wsparcie żony, bowiem został przez nią zdradzony. To ona doniosła na niego policji. Nie pozostał dłużny. Doszło do wymiany ognia, w skutek której zginęła matka Huntera. Nie uszło to na sucho jego ojcu. Policyjny ostrzał dosięgnął go i zabił na miejscu. Wydarzenia z przeszłości odbiły się na psychice chłopca. Hunter popadł w obsesję – przez wiele lat próbował zrozumieć działanie mózgu krymialisty. W tym celu rozpoczął studia na kierunku psychologii kryminalnej w George Mason University. Poznał tam swoją miłość życia, Ashley. Wspólnie ukończyli studia i rozpoczęli pracę jako agenci FBI.

Hunter i Ashley pracowali w tym samym oddziale. Kontrolę nad nimi sprawował ojciec Ashley. Obowiązki Huntera były proste – zajmował się kwalifikowaniem przestępców. Praca z pozoru wydawał się prosta. Niestety jego kariera nie potrwała długo. Z hukiem została zakończona w skutek mylnego skwalifikowania jednego z przestępców – „The Clown”. Hunter przeliczył umiejętności kryminalisty, co odbiło się krytycznie na próbie jego pochwycenia. Wtedy bowiem zginął ojciec Ashley, a Hunter został raniony w nogę, co okaleczyło go trwale. Ashley była zrozpaczona po śmierci ojca. O wszystko obwiniała swojego męża. Porzuciła go, a następnie postarała się, aby ten utracił pracę.

Zła passa w życiu Huntera w końcu została przełamana. Odnalazł swój kąt na świecie. Było nim Keystone City – miasto drugiego Flasha (Wally West). Zolomon znalazł pracę w lokalnym departamencie policji. Zajmował to samo stanowisko co wcześniej. Dzięki nowej pracy nawiązał stały kontakt z Flashem. Z czasem bohaterowie zaprzyjaźnili się. Hunter kilkukrotnie odegrał kluczowe role w kryminalnych sprawach czerwonego speedera.

Narodziny Zooma!

Znajomość z superbohaterami nigdy nie kończy się dobrze. Przekonał się o tym Hunter. Tragicznie odczuł skutki ucieczki Gorilly Grodda z więzienia. Bezpośrednie starcie z napastnikiem sparaliżowało mężczyznę od pasa w dół. Czuł się zdesperowany. Hunter nie poddawał się. Miał plan, który mógł przywrócić go do pełni zdrowia. Potrzebował w tym celu Flasha. Zolomon chciał wykorzystać kosmiczną bieżnię, mieszczącą się w muzeum Flasha. Chciał, aby Wally, za pomocą bieżni, cofnął się do momentu ucieczki Grodda i powstrzymał go przed atakiem. Wally nie zgodził się. Nie chciał mieszać wydarzeń w strumieniu czasowym.

Hunter był rozczarowany postawą przyjaciela. Uważał, że Flash odmówił mu, ponieważ w przeciwieństwie do jego poprzednika, nie zmierzył się z prawdziwą tragedią w życiu. Hunter osobiście udał się do muzeum i skorzystał z kosmicznej bieżni. Niestety skutki okazały się odwrotne niż zakładał. Doszło do wybuchu bieżni, który zniszczyło całe muzeum. Hunter przeżył eksplozję. Co więcej – wybuch na stale połączył go ze Speed Force. Dało mu to moc superszybkości. Nieco innej, niż moglibyśmy sobie wyobrażać. Hunter posiadł moc zwalniania czasu dookoła niego, samemu będąc w stanie poruszać się z normalną prędkością.

Nie minęło długo, nim Hunter założył żółty strój i zaczął działać po ciemnej stronie mocy. Przydomek „Zoom” nie był przypadkowy. Inspirował się na jednym z zaciekłych rywali poprzedniego speedera – Professor Zoom.

Arcywróg Flasha

Motywacje Zooma wyróżniały się od całej reszty przeciwników Wally’ego. Nie chciał on zabijać i grabić w imię własnej korzyści. Chciał uczynić Wally’ego lepszym bohaterem. Wierzył, że może tego dokonać tylko w jeden sposób – powodując prawdziwą tragedię w życiu bohatera. Od tego momentu zaczął stale utrudniać życie mieszkańcom Keystone City.

Wally nie był w stanie pokonać Zooma. Szybkość przeciwnika kilkukrotnie przewyższała jego. Porównywalna ona była z prędkością światła. Istniała tylko jedna droga do pokonania Zooma. Wally „pożyczył” szybkość od swoich sojuszników – Jay Garricka i Kid Flasha (Bart Allen). Nawet wtedy nie mógł dorównać swojemu przeciwnikowi.

Upadek Zooma

Ostatecznie Zoom został pokonany przez Wally’ego. Miało to miejsce podczas ataku Huntera na Linde Park, obecną wybrankę Wally’ego, z którym była w ciąży. Skutki walki odbiły się na zdrowiu dziewczyny. Powstrzymanie zażartego speedera nie było proste. Mimo wszystko Flash przechytrzył swojego przeciwnika. Wykorzystał stworzone przez niego rozerwanie czasowe, które wprowadziło rywala w stan śpiączkowy. Nie była to zwykła śpiączka. Podczas niej Zoom w kółko oglądał śmierć swojego ojca.

Wróg został powstrzymany. Do Keystone City przybyła Ashley, była żona Huntera. Zajęła jego dawne stanowisko w departamencie policji. Próbowała skontaktować się ze swoim byłym mężem. Zoom ostatecznie wybudził się ze śpiączki. Nie chciał więcej uprzykrzać życia Flashowi. Postanowił pozostać w więziennej celi.