Green Arrow: Kołczan część 2

green-arrow-kolczan-czesc-2

Kontynuacja tomu sprzed dwóch tygodni. Oliver Queen wraca do świata żywych. Sęk w tym, że ma poważne luki w pamięci, a pojawienie się demona Etrigana sugeruje, że we wskrzeszeniu Green Arrowa brały udział siły nadprzyrodzone.

Walka z rymującym demonem, który ściśle powiązany jest z osobą Jasona Blooda kończy się dość zaskakująco. Nadmienię tylko, że na pojawiają się członkowie Ligi, którzy również nie żyją, a mimo to mają się całkiem nieźle. To jednak nic w porównaniu ze spotkaniem dwóch Oliverów Queenów i poznaniu prawdy o nagłej rezurekcji. Głównym „złym” nie są jednak demony, a ktoś, kto jest do bólu niepozorny. A tym samym groźniejszy od Etrigana i podejrzliwości Batmana.

Dochodzi tu też do konfrontacji Queena z najbliższymi. Trudne relacje z Olivera z Dinah, które komplikują się przez amnezję Szmaragdowego Łucznika. Utrata mistrzowskiego autorytety wobec Speedy’ ego, a obecnie Arsenala. To wszystko przyprawia o dodatkowy zawrót głowy. I jak sama okładka sugeruje- to nie koniec spotkań.

Kevin Smith stworzył komiks, będący jednocześnie lekko czytającym się opowiadaniem, a równocześnie nie posiłkuje się wszelakimi deus ex machina lub maskującymi fabularne luki łatkami w postaci nadmiernej ilości widowiskowych walk. Autor utrzymuje też wszystko w atmosferze lekkiego humoru, ale udaje mu się zachować powagę sytuacji gdy jest to konieczne. Wzajemne kpiny z siebie dwojga zielonych przyjaciół są najlepszych tego przykładem.

Na deser otrzymujemy debiut Black Canary we Flash” # 86 i # 92. Świetna okazja do poznania nie tylko jej początków, ale również postaci Johnny’ ego Thundera.
PS: Gościnnie na kartach tegoż komiksu występuje jego wysokość- Władca Krainy Snów, znany szerzej jako Sandman, z serii Neila Gaimana. 🙂

Dziękujemy wydawnictwu Eaglemoss za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego  wydane w ramach Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics.
Informacje o egzemplarzu znajdziecie na oficjalnej stronie wydawnictwa Eaglemoss.
Zachęcamy do składania zamówień na prenumeraty. Dzięki temu możecie liczyć na tańsze ceny tomów oraz wyjątkowe dodatki tematyczne.