Icon

icon

Icon złożonym i bardzo silnym bohaterem, który bez najmniejszych problemów może stanąć samotnie naprzeciwko Supermana w równym boju. Icon został oryginalnie stworzony przez Milestone Comics i pierwszy raz pojawił się w „Icon #1” w maju 1993 r.

Historia

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z Milestone Comics, Mileston Media powstało w 1993 roku za pośrednictwem kilku afroamerykańskich pisarzy i artystów takich jak Dwayne McDuffie, M. D. Bright, czy Michael Davis chcąc dodać trochę różnorodności do komiksów prezentując wyłącznie afroamerykańskich superbohaterów takich jak Hardware, Static i Icon. Na Comic-Conie w 2008 roku redaktor wykonawczy DC Comics Dan DiDio ogłosił, że postacie z Dakotaverse, (czyli uniwersum Milestone) zostaną wprowadzone do uniwersum DC.
Historia

W roku 1839, kosmita imieniem Arnus pochodzący z rasy Terminan rozbił się na Ziemi na polu bawełny w południowej części Stanów Zjednoczonych. Tuż po kraksie kapsuła, w której się znajdował zmieniła jego wygląd skanując najbliższe inteligentne życie, którym była niewolnica imieniem Miriam. Kobieta otworzyła kapsułę i zobaczyła, Arnusa, który przybrał wygląd małego dziecka, Miriam wzięła go z miejsca katastrofy i wychowała jak swojego syna, nadając mu imię Augustus. Jako że był to XIX wiek, Arnus trafił do niewoli ze względu na kolor skóry. W końcu jednak odkrył, że posiada super moce, których zaczął używać żeby w tajemnicy pomagać innym niewolnikom w ciężkiej pracy. Pomógł również ruchowi oporu w uwolnieniu niewolników, znanym, jako Underground Railroad, co według mnie jest super, bo uwielbiam wykorzystywanie prawdziwych wydarzeń w komiksach.

Arnus walczył z niewolnictwem czekając, aż ziemska technologia dogoni jego własną, co pozwoli mu naprawić swoją kapsułę. Gdy w końcu niewolnictwo zostało zniesione, Icon przybrał nazwisko Freeman z oczywistych względów (ang. freeman – obywatel, lub free man – wolny człowiek). Posiadając odmienną fizjologię od naszej Icon starzeje się dużo wolniej, przez co jest długowieczny, ukrywa to przed opinią publiczną przyjmując tożsamość swojego „syna” przez lata. Po zakończeniu wojny domowej, w której walczył przeciwko niewolnictwu zaczął uczęszczać na Uniwersytet Fiska gdzie studiował prawo, aż w końcu został prawnikiem.

Podczas Drugiej Wojny Światowej zakochał się w Estelle Jackson i wzięli ślub, ale jako że ich geny do siebie nie pasowały nie mogli mieć dzieci, co smutniejsze Estelle zmarła w 1977 roku, po śmierci ukochanej wyprowadził się z Harlemu i zamieszkał w Dakocie. Pod koniec XX w. Icon posługiwał się imieniem Agustus Freeman IV i uchodził za swojego praprawnuka. W XXI w. Augustus jest bardzo wziętym prawnikiem pracującym głównie dla wyższych sfer. Ma też oko na firmę technologiczną, która jest blisko odkrycia technologii, która pozwoli mu naprawić swoją kapsułę.
Pewnej nocy do domu Agustusa włamała się banda nastolatków, złapał ich, ale jeden z nastolatków postrzelił go, co oczywiście nie zrobiło mu krzywdy, bo przecież jest kosmitą. Icon użył swoich mocy po raz pierwszy od lat, złapał nastolatków i w prawdziwie bohaterski sposób powiedział im:, „Jeśli czegoś chcecie, płaćcie za to. Jeśli was na to nie stać, zaróbcie na to”. Potem powiedział im, że jeśli jeszcze raz coś ukradną będą mieli z nim do czynienia. Następnego dnia odwiedziła go dziewczyna imieniem Raquel, która była wśród grupki, która włamała się do jego domu poprzedniego wieczoru. Raquel pokazała mu rysunek, który przedstawiał ich w strojach superbohaterów nadając, Augustusowi imię Icon, a sobie Rocket. Krótko mówiąc Augustus postanowił zostać Iconem i pomagać ludziom, a Raquel została jego pomocnikiem.

I tak Icon został głównym bohaterem Dakotaverse, praktycznie rzecz biorąc był ich Supermanem. Skoro mówiąc o Supermanie, pewnie zauważyliście, że te dwie postacie łączy podobna geneza, jako że obaj są kosmitami, którzy rozbili się na Ziemi, zostali wychowani przez ludzi, aż w końcu zostali superbohaterami. Jednak mimo wielu podobieństw tych dwóch zdecydowanie dzieli wiele rzeczy.

Moce

Kapsuła Arnusa zmieniła jego DNA tak żeby przypominał człowieka, dzięki czemu mógł wtopić się w tłum. Efektem ubocznym było zmaksymalizowanie już teraz ludzko/kosmicznej struktury genetycznej, dzięki czemu Icon posiadł szereg umiejętności, które są niezwykłe nawet dla Terminan.
• Icon posiada siłę na równi ze Supermanem
• potrafi poruszać się i myśleć z nadludzką szybkością,
• posiada wyostrzone zmysły
• potrafi latać
• jest praktycznie niezniszczalny
• potrafi się regenerować
• generować energię pozytronową której używa w różnych formach takich jak np. pulsy energetyczne, ładunki oszałamiające albo pola siłowe.

Co warto przeczytać?

Icon #1 – #42
Worlds Collide (1994)
World Collide (2008)