DC Rebirth – tydzień 48 (19.04.2017)

All-Star Batman #9

Życie współpracownika Batmana jest zagrożone. Pozostało 9 minut, by Bruce, po cywilnemu, stawił osobiście czoła Ra’s Al Ghulowi. Starcie nie będzie proste, bowiem wróg ma przewagę. Batmana silnie wspiera Alfred i Catwoman. Pamiętajcie jedno – Ra’s Al Ghul nigdy nie przegrywa. Nie ujrzycie go przegranego na placu boju.

Aquaman #21

Aquaman i Mera docierają do źródła problemów – portalu stanowiącego przejście na inną, wodną planetę. Okazuje się, że portal jak i planeta są jednym żywym i rozumnym tworem zdolnym do komunikacji, który próbuje nawiązać kontakt z odpowiednio rozwiniętą cywilizacją, ale ma swoją cenę. Portal jest jednocześnie mechanizmem obronnym wywołującym strach w będących w pobliżu, w końcu zamieniając bardziej podatne jednostki w potwory, które ostatnio zaatakowały powierzchnię. Kochankowie zawracają, jednak w bazie amerykańskiej marynarki wojennej (z którą współpracują) przerażona  Arni (agentka FBI) już przechodzi przemianę.

Batman #21

Batman doświadczając dziwnej wizji kontaktuje się z Flashem (Allenem) prosząc o pomoc w dochodzeniu dotyczącym dziwnej przypinki, którą Mroczny Rycerz odnalazł w swojej jaskini kilka miesięcy temu.Kiedy Batman czeka na przybycie Szkarłatnego Sprintera do bazy Nietoperza wpada Reverse-Flash, zamordowany wcześniej przez Thomasa Wayne’a podczas Flashpoint. Nawiązuje się walka, którą wygrywa Thawne, jednak po dotknięciu przypinki znika, pojawiając się po kilku sekundach, niszczony przez dziwną moc. Barry przybywa spóźniony do jaskini widząc nieprzytomnego Batmana i zwłoki Thawne’a.

Batwoman #2

Niosąc ciało Rafaela, Kate nie ustaje w poszukiwaniach Safiyah. Dociera do Róży Pustyni, baru, który kiedyś prowadziła. Tam nie odnajduje swojej przyjaciółki, za to spotyka zabójczynię, z którą starła się wcześniej i która zabiła Rafaela – Tahani, również osobę z przeszłości Kate każącą tytułować się teraz Knife. Mimo tego, że Batwoman przegrywała, Knife musiała ustąpić w momencie, gdy pojawiło się wsparcie Kate. Okazuje się, że od opuszczenia tego miejsca przez Kate wyspę zaczęły powoli przejmować wielkie korporacje, a stojąca za nimi organizacja nie ma wobec niej zbyt dobrych planów.

Deathstroke #17

Tanya odkrywa, że Evan, któremu pomagała jest tak na prawdę Deathstroke’iem. Pomiędzy Power Girl a Slade’m nawiązuje się walka przypominająca raczej zabawę w kotka i myszkę, którą ostatecznie wygrywa Slade i udaje się na ślub swojego syna. W tym samym czasie Rose dowiaduje się smutnej prawdy o swojej rodzinie.

Green Arrow #21

Green Arrow stał się wrogiem numer 1 w Seattle, opuścili go Diggle, Emiko i Black Canary. Został sam. Niestety Szmaragdowy Łucznik nie zazna wytchnienia, gdyż właśnie rozpoczyna się kolejna konspiracja, która wymierzona została nie w Olivera, lecz w jego miasto. Podczas gdy Oliver zastanawia się nad swoimi kolejnymi krokami zaatakowanych zostaje równocześnie pięć miejsc wprowadzając w mieście chaos, a siły będące w stanie zmienić zasady gry w „The Jet City” rozpoczynają swoje działania.

Green Lanterns #21

Simon i Jessica dowiadują się o umierającym bracie Polrisa, którego próbują przekonać do swoich dobrych intencji. Niestety mimo tego, że Polaris zgadza się na pomoc, Simonowi nie udaje się uratować Setha, a wściekły łotr próbuje ściągnąć na Ziemię Watchtower – bazę Justice League. Wspólnymi siłami Latarnie powstrzymują atak, lecz Polaris nie godzi się ze śmiercią brata (za którą obwinia Latarnie) i przysięga odwet. Po wszystkim z Jessicą i Simonem kontaktuje się John Stewart – przywódca Korpusu – i prosi o pilne przybycie do bazy.

Harley Quinn #18

Harley Quinn zostaje uprowadzona. Jej życie jest zagrożone, jak nigdy dotąd. Jednakże o nic się nie bójcie. Quinn ma przyjaciół, na których może polegać. Po raz kolejny udowodnią oni swoją wartość. Nim Harley zostaje zapakowana do furgonetki, wsparcie już przybywa. Czy uda im się ocalić życie swojej przyjaciółki?

Justice League #19

Batman, Superman i Jane stają do pojedynku z Moly. Reszta członków Ligi Sprawiedliwych ponownie nawiązuje ze sobą łączność. Aquaman, Cyborg, Flash, Simon i Jessica przybywają do miejsca potyczki z Moly, aby wesprzeć przyjaciół w boju. Niestety jest za późno. Mimo porażki Moly, przybywa tajemnicza siła, która położy kres wszystkiemu.

Nightwing #19

Dick i Shawn odnajdują kryjówkę Dr. Hurt’a, jednak na drodze staje im znany już wróg – Deathwing. Mimo początkowego oporu Nightwing wygrywa walkę i jest gotowy zabić Deathwinga za morderstwo Robintrona, gdy ten pada na ziemię okazując się jedynie ofiarą Pyga, podobnie jak jego „Robin”. Shawn zajmuje się Deathwingiem, gdy Nightwing idąc dalej napotyka w końcu Dr. Hurta, który (jak się okazuje) porwał Robina. Dick szarżuje na złoczyńcę, wpadając w pułapkę.

Super Sons #3

Jonathan i Damian mierzą się z androidami swoich ojców. W trakcie potyczki poznają Sarę. Dziewczyna potrafi kontrolować roboty. Starcie szybko dobiega końca z jej pomocą. Okazuje się, że dziewczyna otrzymała swoje moce podczas uwolnienia wirusa Amazo. Teraz trójka bohaterów ścigana jest przez dziesiątki droidów, wizerunkiem przypominających Robina i Super Boy’a.

Superman #21

Słodki poranek, lecz w pobliżu nie ma ojca Damiana. Superman, Syperboy i Robin wyruszają w poszukiwania Batmana. Poszukiwania zaprowadzają ich w ślepa uliczkę. Po drodze zostają zaatakowani przez niezidentyfikowanego wroga. Ktoś uważnie obserwuje Jonathana. Podczas starcia z malutką dziewczynkę, jego moce zostają wyłączone, a Robin ogłuszony. Samotny Clark odnajduje miejsce, gdzie po raz ostatni widziano Batmana. Co tam zostanie?

Superwoman #9

Lana Lang żyje. Kosztem pozbawienia mocy. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Brakuje jej zrozumienia wśród najbliższych. Jedynym, który jest jej w stanie pomóc to Superman. Tymczasem nowi przeciwnicy łączą siły, aby wprowadzić zamęt w mieście.

Trinity #8

Superman podejmuje Wonder Woman i Batmana w Fortress of Solitude i opowiada im o tym co zaszło ostatnio: walka z Mxyzptlk’iem, odkrycie o tym, że jest podzielony i o tym, że w końcu znów jest całością, a świat w którym żyją został zmieniony. Opowiada im też o snach w których walczy przeciwko młodszej wersji samego siebie. Bruce i Diana są zaniepokojeni i choć ta druga ma dla Clarka więcej współczucia, Wayne nie dowierza Clarkowi. Ten mówi, że o wydarzeniach wiedzą jedynie Lois, Jon i Kara. Bruce doradza, aby ta wiedza została na razie między nimi aż nie dowiedzą się więcej o tajemniczym wrogu, na co Trinity się zgadza.