Thinker

Thinker DC Comics
5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

W komiksach do tej pory pojawiło się czterech przestępców używających pseudonimu „Thinker”, dziś skupimy się na pierwszym z nich. Clifford DeVoe pierwszy raz pojawił się w All-Flash #12 i został stworzony przez Gardnera Foxa i E.E. Hibbarda.

Historia

Clifford DeVoe urodził się w Keystone City w 1910 roku. Wykazując nie przeciętną inteligencję od najmłodszych lat w końcu dostał pracę jak prokurator okręgowy. Jednak w swojej pierwszej ważnej sprawie przeciwko szefowi mafii całkowicie poległ. Zdając sobie sprawę, że wielu zbrodniarzy, których napotkał miało umiejętności, ale brakowało im rozumu zaczął karierę, jako mózg za działaniami pomniejszych przestępców. Jako Thinker został pokonany przez oryginalnego Flasha, Jay’a Garricka, który wkrótce po tym został jego powracającym rywalem. W Plateau City policja aresztuje chudego mężczyznę, który próbuje zastrzelić gubernatora i twierdzi, że to oszust. Flash przybywa na miejsce, ale wpada na chuliganów atakujących miasto. Thinker pojawia się w Plateau City i wystrzeliwuje w Szkarłatną Kometę promień przez który Flash zyskuje na wadze i rozbija się o budynek. Wracając do normalnego stanu Flash pędzi do posiadłości gubernatora, aby usłyszeć jak ten nakazuje wszystkim siłą policyjnym poddać się. Flash dostaje się do biura i dowiaduje się że gubernator faktycznie jest oszustem, ale ten ucieka przez otwarte drzwi.

Thinker pojawia się jako sędzia na „procesie” JSA, ale okazało się że tak naprawdę był to przebrany Zielona Latarnia który złapał Thinkera po ucieczce Brainwave’owi co doprowadziło do upadku Injustice Society, którego Thinker był członkiem. Razem z Fidlerem i Shade’em, Thinker był odpowiedzialny za zniknięcie Keystone City i oryginalnego Flasha, po czym został pokonany przez Jay’a Garricka i Barry’ego Allena. Proces zawieszenia Keystone podziałał także na Thinkera przez co nie starzał się i mógł kontynuować karierę przestępcy w czasach współczesnych.

W ostatnich latach DeVoe został członkiem Suicide Squad w zamian za pełne ułaskawienie. Podczas jednej z misji został uznany za martwego, jednak okazało się że żyje. Wkrótce potem okazało się że ma raka z powodu swojej „czapki myśli’ – metalowego hełmu, dzięki któremu mógł używać mocy psychicznych. Jay Garrick próbował go uratować używając czapki myśli, ale DeVoe odmówił chcąc odejść w spokoju.

Moce

Clifford DeVoe nie posiada żadnych nadprzyrodzonych umiejętności, za to jest bardzo inteligętny ponadto posiada szeroką wiedzę na temat prawa. DeVoe używa „czapki myśli” dzięki której potrafi poruszać przedmioty siłą umysłu i kontrolować umysły innych.