DC Rebirth – tydzień 52 (17.5.2017)

DC Rebirth tło
5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Aquaman #23


Po powrocie na Atlantydę Arthur i Mera padają ofiarą ataku Coruma Ratha i jego ludzi. Choć para podejrzewa, że buntownik wyswobodził się z więzienia, okazuje się, że wypuściła go stamtąd starszyzna Atlantydy, która zdecydowała się pozbawić Arthura tronu. Wyrzucając mu zbytnie zainteresowanie sprawami powierzchni, ślepi na starania króla, który chce by Atlantyda w końcu wyszła z cienia. Arthur postanawia walczyć o tron.

Batman #23


Jim Gordon wzywa Batmana do pewnej dziwnej sprawy. Mężczyzna został zamordowany dwoma strzałami w głowę, a morderca wszedł przez okno na 84. piętro. W sprawę szybko włącza się nieoczekiwany sojusznik – Swamp Thing, którego to ojciec okazuje się denatem. Bohaterowie szybko docierają do prawdy, a sprawa nie kończy się dobrze dla nikogo.

Batwoman #3


Kate i Julia odkrywają prawdę stojącą za intrygą dotyczącą Coryany. Kate podczas szpiegowania przykuwa do siebie uwagę Tahani która atakuje byłą znajomą. Walka zostaje przerwana a Batwoman odnajduje skład broni zdolny zmieść wyspę z powierzchni Ziemi. Tahani atakuje znowu, ale nie wie, że tym razem została wciągnięta w pułapkę.

Green Arrow #23


Oliver odkrywa zniszczoną kryjówkę Henry’ego, a Dinah przybliża się do odkrycia zagadki organizacji próbującej zniszczyć Seattle. W tym samym czasie Emiko staje do walki z Cheshire. Emi przybywa na pomoc Arsenal, który powstrzymuje swoją byłą miłość przed zabiciem przyjaciółki. Okazuje się, że Henry przeżył pożar uratowany przez Brodericka, który próbuje przekabacić o na swoją stronę. Oliver ponownie ściera się z Eddiem, a Space Needle wybucha.

Green Lanterns #23


Jessica ćwiczy z Guyem, a Simon z Kylem. Gardner daje nowej rekrutce ostry wycisk, który popycha ją poza skraj wytrzymałości, a Kyle pokazuje Simonowi konstrukty, o których stworzeniu Baz nawet nie marzył. W tym samym czasie Volthoom w ciele Ramiego znalazł sposób na zniszczenie Korpusu Zielonych Latarni.

Harley Quinn #20

Harley Quinn zostaje oskarżona o popełnienie przyszłych zbrodni. Wyrok wykonuje jedna z „wychowanków” Batmana. Jednak Quinn nie daje za wygraną. Jak się okazuje, kto inny dostąpi wyroku.

Justice League #21

Do zrobienia

Nightwing #21

Nightwinga na patrolu odwiedza Wally West / Flash. Po zażegnaniu niebezpiecznej sytuacji panowie razem udają się „w miasto” jednak szybko angażują się w walkę z kolejnym złoczyńcą. Dość szybko pokonują złodzieja i oddają go policji. Ich uwagę przykuwa jednak technologia, dzięki której Timebomb zatrzymywał czas. Okazuje się że stoi za nią zdecydowanie większy gracz

Super Sons #4

Ostatni etap walki z Kid Amazo. Jonathan i Damian spoczywają porwani w kryjówce wroga. Ratunek nadchodzi i to z najmniej oczekiwanego sojusznika. Jest nim Lex Luthor, który w nerwach przybywa, by odebrać skradzioną mu zbroję. Długa nieobecność chłopców zostaje zauważona przez ich opiekunów. Jaka będzie reakcja na wybryki nastoletnich bohaterów?

Superman #23

Dochodzi do konfrontacji pomiędzy Supermana i Bobem. Zostaje ona przerwana przez atak monstrualnych potworów na Smallville. Clark otrzymuje pomoc ze strony tajemniczej grupy samozwańców. Jednak podczas atakuje poważne rany odnosi Lois. Traci ona bowiem połowę prawej nogi. Całości biegu wydarzeń przygląda się porwany Jonathan.

Teen Titans #8

Dowiadujemy się jak Slade porwał Kid Flasha. Wally starszy zauważa Wallyego młodszego, jednak Deathstroke razi go prądem i Flash pada nieprzytomny. Slade opowiada Kid Flashowi o tym, że chce uratować swojego syna i potrzebuje jego pomocy oraz obiecuje przestać zabijać. Teen Titans wywołują Titans na spotkanie na dachu ich wieży. Sytuacja jest napięta i prawie dochodzi do bitwy, ale Nightwing uspokaja obie grupy, po czym wpadają na ślad obu zaginionych speedsterów. Kid Flash zgadza się pomóc Deathstrokowi. Okazuje się, że był to jedynie fortel. Drużyny przybywają na miejsce, a Flash odzyskuje przytomność by zobaczyć, że Deatshtroke odebrał moce Kid Flashowi i sam został speedsterem.

The Flash #22


Barry i Bruce próbują powstrzymać Eobarda, ale nie dociera do niego, że biegnie wprost na spotkanie śmierci. Thawne ucieka im po czym zostaje rozerwany przez błękitną siłę. Bieżnia rozpada się, a Batman i Flash stają się bezbronni w strumieniu czasu. Nagle na ratunek przybywa im Jay Garrick! Stary speedster wypycha bohaterów do ich świata, jednak błękitna siła wciąga go z powrotem. Barry nie jest w stanie zatrzymać go w tym świecie, gdyż nie może sobie go przypomnieć (jak było z Wallym w DC Universe: Rebirth) i Jay znika. Jakiś czas później bohaterowie rozmawiają o tym co się stało. Bruce który spotyka ojca, po czym szybko go traci, Barry widzi Jay’a ale nie jest w stanie go uratować, a Reverse-Flash wspomina o bogu którego widział. Nic z tego nie może być przypadkiem. W nocy nad nocnym Gotham pojawia się symbol Batmana, jednak Bruce nie rusza na ratunek. Gdzieś poza czasem i przestrzenią błękitna ręka podnosi zakrwawioną przypinkę, która stała się przyczyną śmierci Reverse-Flasha, a następnie mówi o sobie, że jest kukiełką, która po prostu widzi sznurki. Następuje zbliżenie na przypinkę, która przechodzi w symbol Supermana.

Trinity #9


Członkowie Ligi Sprawiedliwych zaatakowani w ich siedzibie przez tajemniczą siłę. Batman, Superman i Wonder Woman muszą połączyć swoje siły, by uratować przyjaciół z rąk tajemniczego oprawcy.