DC Rebirth – tydzień 53 (24.5.2017)

DC Rebirth tło
5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Action Comics #980

Przeciwnicy Supermana łączą siły. Cyborg Superman i Eradictor wyruszają do Black Vault, by uwolnić Generała Zoda i poprosić go o przyłączenie się do ich drużyny, której celem jest zgładzenie Supermana. W porę podstępny plan odkrywa Superman. Clark natychmiast wyrusza do Black Vault. Jednak mroczna sfera jest zbyt przytłaczająca dla Człowieka ze Stali. Natłok mrocznej przeszłości jest zbyt przytłaczający dla niego. Wizje trupów jego rodziców, Lois i Jonathana pogrążają go w mroku.

Batgirl #11

Batgirl ratuje Pingwina przed śmiercią z rąk jego syna. Barbara rusza w pościg za Ethanem, który ulega wypadkowi. Poważnie ranny chłopak zostaje eskortowany do placówki medycznej. Pech chciał, że karetka zostaje przejęta przez Pingwina i jego oprychów.

Batman Beyond #8

Terry i Curaré kontynuują walkę z Ligą Zabójców. Strój Terrego zaczyna dziwnie się zachowywać co prowadzi do tego, że Koru, jeden z czołowych Zabójców, zabija Curaré. Koru ucieka, a strój przejmuje kontrolę nad ruchami Batmana i kieruje go wprost w konfrontację z Ra’s al Ghulem. Od Bruce’a Wayne’a dowiadujemy się, że strój poza licznymi usprawnieniami i uzbrojemien zaopatrzony jest w sztuczną inteligencję, która ma za zadanie upewnienie się, że Batman go noszący na pewno wykona zadanie. Każdym kosztem. W końcu Terry staje na przeciwko zamaskowanemu Ra’sowi. Po krótkiej walce maska spada i okazuje się, że Ra’s al Ghulem jest Damian Wayne.

Blue Beetle #9

Jaime walczy z Arionem, antycznym złem śpiącym pod El Paso od tysięcy lat. Młody bohater nie może jednak zdać się na Skarabeusza i walczy używając wyposażenia Teda Korda. w walce wspierają go O.M.A.C. oraz Batman (Tina Sung) i Flash (Teri Magnus) z przyszłości. Gdy sytuacja zdaje się beznadziejna pojawia się nieoczekiwany sojusznik – Doctor Fate!

Deathstroke #19

Wally goni Slade’a, dowiadując się od niego o jakim układzie z Nightwingiem wspominał najemnik. Okazuje się, że lata temu Deathstroke przejął kontrakt swojego syna na zabicie ówczesnych Młodych Tytanów, jednak zaproponował Robinowi ugodę: w zamian za wzięcie do zespołu Rose, córki Slade’a, i wpojenie jej dobrych ideałów, Wilson odstąpi od wykonania kontraktu. Grayson zgadza się. Wally ucieka zdając sobie sprawę z tego, że bez przewagi szybkości nie ma z Deathstrokiem szansy. W tym czasie obie drużyny odkrywają, że Kid Flash kompletnie stracił swoje moce. Wally/Flash udaje się na spotkanie z Jericho, swoim drugim synem i prosi go o pomoc w rozwiązaniu sprawy jego ojca. Ten zgadza się pomóc, a Nightwing przesyła im współrzędne miejsca ich spotkania – miejsce śmierci Granta. W tym czasie Slade’owi udaje się cofnąć w czasie i spotkać swojego syna.

Detective Comics #957

Media Gotham przejęte przez nowego rzezimieszka, Wrath. W sprawę angażuje się Spoiler, która przed przystąpieniem do konkretnego działania, wpierw niczy Bat-Sygnał. Dawna podpieczna Batmana dociera do tymczasowej siedzimy wroga. Korzystając z nauk swojego mentora, pozbywa się oświetlenia, które stwarza jej idealny kamuflaż. Bez większego problemu pozbywa się wroga. Dochodzi do której rozmowy między Bullockiem, a Spoiler. Na sam koniec blond bohaterka otrzymuje propozycję współpracy od tajemniczej postaci.

Hal Jordan and the Green Lantern Corps #21

Rozbrojone Latarnie walczą z Sarko, gdy na pomoc przybywają im Kyle i Soranik. W czasie walki w posiadanie Raynera wpada pierścień Ripa, który ma informacje na temat przyszłości. Szukając sposobu na pokonanie Sarko, Kyle dowiaduje się czegoś co wstrząsa nim do głębi. Przerażony oddala się od walki. Przybywa do Hala i Ripa akurat aby zobaczyć śmierć wroga. Jest wstrząśnięty, a jego przyjaciele nie rozumieją jego zachowania. Rip powraca do przyszłości. Dowiadujemy się też, że Sarko był synem Kyla i Soranik z przyszłości…

Justice League of America #7

Ryan i Killer Frost wyruszają do muzeum. Jednak z ekspozycji przyciągnęła uwagę Ryana, który twierdzi, że za jej pomocą jest w stanie pomóc swojej koleżance z drużyny. Na miejscu zostają zaatakowani przez dwie starożytne rzeźby. Walkę z nimi podejmuję Atom, a tymczasem Killer Frost wyrusza na poszukiwania sprawcy. Po chwili dochodzi do starcia z zakapturzonym sprawcą, który szybko zostaje pokonany. Łatwa przegrana nie wydaje się nikomu podejrzana, lecz był to plan, który miał skierować przestępcę do więzienia Amandy Waller.

Suicide Squad #18

Spokojne chwile w Belle Reve zostają przerwane. Generał Zod ma dość kontroli sprawowanej przez Amandę Waller. Za pomocą laserów z oczu wypala dziurę w swojej głowie, by tym samym pozbyć się ładunku wybuchowego. Krwawy czyn uwalnia Kryptończyka z niewoli Waller. Natychmiast przechodzi do natarcia. W tym celu stosuje zniewoloną armię w kulistej sferze. Kiedy do walki włączają się pozostali członkowie Suicide Squad, Zod otrzymuje pomoc od Cyborga Supermana i Eradictora. Dwójka odwiecznych wrogów Supermana przybywa z propozycją współpracy.

The Hellblazer #10

John i Mercury wpadają w pułapkę Misbel – posłuszne jej wilkołaki. Na szczęści z odsieczą przybywa Papa Midnite, który zabija przywódcę stada zdobywają tym samym posłuch reszty. Czarodzieje jednak nie są w najlepszych stosunkach.

Wonder Woman #23

Prawda na temat Rajskiej Wyspy wychodzi na powierzchnię! Okazuje się, że Themyscira jest miejscem dobrowolnego zesłania Aresa, który nie chce prowadzić już więcej wojen. Dlatego właśnie wyspa musi pozostać w ukryciu. Synowie Aresa próbują odbić Boga Wojny, jednak księżniczka Diana pokonuje ich w wyjątkowy sposób. Ares powraca do ukrycia a wyspa znika ponownie.

Injustice 2 #7

01

Misja zakończona. Damian Wayne został odbity z więzienia. Dochodzi do rozmowy drużyny „Złego Batmana” z głową demona, czyli Ra’s Al Ghulem. Przywódca Ligi Zabójców przeprowadza rozmowę z Harley Quinn, podczas której stara się ją przekonać, by dołączyła do ich drużyny. W tym celu stosuje się do szantażu emocjonalnego. W rękach Ra’sa jest córka Harley. Jej życie ma być kartą przetargową w ich umowie.