DC Rebirth – tydzień 55 (7.6.2017)

DC Rebirth tło
5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Aquaman #24

Mera próbuje namówić Aquamana na ucieczkę z Atlantydy, jednak ten jest zdeterminowany walczyć o tron. Mera oddala się, szukając azylu w starej latarni Arthura, gdzie czeka już Tula, siostra Aquamana. Opowiada jej, że planują wziąć ślub i zająć się sprawami powierzchni mieszkając w tym miejscu. Arthur udaje się na spotkanie ze starszyzną, gdzie mówi, że to on jest królem i próbuje wydawać gwardii rozkazy, jednak żołnierze są już wierni Corumowi, który ogłosił się nowym królem Atlantydy. Arthur ucieka, ścigany przez gwardzistów, a Rath rozpoczyna przygotowania do wojny z powierzchnią. Mera zaniepokojona cofa się na Atlantydę. Aquaman niestety niestety nie daje rady przedostać się przez barierę na czas przebity przez Murka. Na oczach Mery ciało Arthura spada na dolne poziomy Atlantydy.

Batman #24

Po wydarzeniach z „I am Bane” oraz „The Button” Batman rozmawia z Gotham Girl o jej przyszłości. Mroczny Rycerz wstrząśnięty spotkaniem swojego ojca powstrzymuje się przed dawaniem młodej bohaterce rad i zachęcania jej do działania w służbie sprawiedliwości. Zamaskowany Krzyżowiec w końcu przyznaje, że robi to co robi nie dlatego, że chce, ale dlatego że musi. Jest tym kim jest i nie może przestać. Robiąc to co robi czuje strach, który dzieli go od szaleństwa. Claire decyduje się kontynuować działalność, a Bruce wysyła ją do Europy na szkolenie.

W nocy Batman goni Catwoman po dachach. Po krótkim pościgu bohater otwiera się przed włamywaczką i mówi o swoim strachu. Wyznaje Selinie miłość po czym oświadcza się jej.

Cyborg #13


Dowiadujemy się o Donnie Morris, wynalazcę, która w tajemnicy wykrada przełomowe technologie z Holt Industries gdzie pracuje, by jako Black Narcissus zaprowadzać sprawiedliwość na ulicach Detroit.

Cyborg kontaktuje się z Sarą, która zdradza mu co dzieje się w S.T.A.R. Labs i wspólnie próbują odkryć metodę na pokonanie Anomaly. Nagle on i Exxy zostają zaatakowani przez nowego wroga – Fyrewyre, który spuszcza cięgi bohaterowi. Od śmierci ratuje go Donna, która pomaga mu pokonać Fyrewyre (w dwóch starciach) i wspólnie wymyślają plan mający na celu zniszczenie Anomaly, jednak ten jest sprytniejszy i przewiduje plany bohaterów, czym wciąga całą trójkę w osobliwość.

Deathstroke #20


Po wydarzeniach z „The Lazarus Contract” gdzie Deathstroke’owi nie udało się uratować swojego syna, Granta, postanawia on rozmówić się z ważnymi w jego życiu osobami, które wpłynęły na to kim ostatecznie się stał. Spotyka się on z Tanyą Spears/ Power Girl, swoimi dziećmi, Josephem/Jericho i Rose/Ravager. Krok po kroku naprawia wyrządzone bliskim krzywdy. Zbiera ich wraz z byłą żoną, Adeline, oraz starym przyjacielem, Billym Wintergreenem aby ruszyć w nowym kierunku w swoim życiu – Slade chce odpokutować swoje grzech w prawy sposób, ćwicząc młodych bohaterów.

Green Arrow #24


Green Arrow zaprowadza porządki w mieście. Za cel odbiera podziemną organizację przestępczą. W celu jej zgładzenia, otrzymuje pomoc ze strony Arsenala, Black Canary i nowej Red Arrow (Emiko). Bój ze złoczyńcami kończy się pomyślnie dla naszych bohaterów. Lecz, aby wrócić do normalnego życia, Olivier wpierw musi uporać się z zarzutami morderstwa. Dlatego też jako cywil oddaje się w ręce policji.

Green Lantern #24


Młodzi rekruci odbywają trening ze starszymi członkami Korpusu, których w końcu udaje im się pokonać. Po udanym szkoleniu przychodzi czas na przyjacielskie spotkanie ziemskich Latarni i Kilowoga.

W tym czasie Volthon wpadł na pomysł w jaki sposób ma wrócić do domu. Musi odnaleźć siedem pierścieni które powstały po zniszczeniu tego, który nosił on sam. Okazuje się, że właścicielką jednego z nich jest Jessica.

Harley Quinn #21


Tytułowa bohaterka stacza bój z „batwoman z przyszłości”. Sprawy komplikują się, kiedy obydwie bohaterki zostają obezwładnione i porwane. Jednak uprowadzenie nie trwa długo. Chwilę po całości zajścia, zostają one uratowane przez jednego ze sprzymierzeńców Harley.

Justice League #22

 

Jessica i Simon powstrzymują galaktyczne zagrożenie. Członkowie Ligi Sprawiedliwych wspólnie świętują ich sukces podczas misji. Dwójka Zielonych Latarni nie cieszy się długim odpoczynkiem, bowiem Wonder Woman zabiera ich na treningowy sparing. Zostaje on przerwany poprzez przypuszczony atak na siedzibę JL. Sprawcą jest pozaziemski wirus, który natychmiast atakuje ziemskich bohaterów. Nadzieja leży w odnalezieniu królowej roju i zneutralizowaniu jej.

Nightwing #22


Po powrocie do miasta Nightwing zaczyna być rozpoznawalny wśród przestępców, jednak bohater musi za coś żyć. Shawn podczas upojnej nocy namawia Dicka na podjęcie pracy. Młody bohater nie wie jeszcze, że znalazł się na celowniku jednego z najniebezpieczniejszych gangsterskich bossów – Tiger Sharka.

Superman #24

Po ostatnich wydarzeniach Clark odwiedza Lois w szpitalu i przyrzeka jej, że odnajdzie ich syna. Podczas poszukiwań Jon pojawia się zupełnie niespodziewanie w towarzystwie Manchestera Blacka, któremu udało się złamać chłopca. Nawiązuje się walka, podczas której Manchester zdobywa przewagę nad Clarkiem, jednak na pomoc przybywa Krypto, któremu udaje się odwrócić uwagę Blacka na wystarczający czas, który pozwala Supermanowi odwrócić losy starcia. Nie jest to jednak koniec, gdyż Black wykorzystuje władzę nad otoczeniem, by rozbroić Supermana, lecz tym razem na pomoc przybywają Cobb i Kathy, jednak Manchester bez problemu zabija dziadka, a moce wściekłej wnuczki uwalniają uwięzionych wcześniej przez Blacka Batmana, Robina, Frankensteina i jego żonę. Manchester wysyła przeciwko nim swoją Elitę dowodzoną przez w pełni zindoktrynowanego Jona.

Poza Rebirth

Bane: Conquest #2


Bane zostaje porwany! W przenośni, bowiem bohater nie uznaje tego terminu. Szala zwycięstwa błyskawicznie przechyla się na stronę przeciwnika, który obezwładnia Bane’a niczym muchę i rozbraja go. Zapaśniczy przeciwnik Batmana zostaje osadzony w tajnym więzieniu. Spotyka tam Bruce’a Wayne’a, z którym łączy siły, by zbiec z placówki.

Dark Knight III: The Master Race #9

Ostateczna rozgrywka z Kryptończykami! Batman i jego towarzyszka nacierają na siły pozaziemskiej rasy. Gromada nietoperzy stanowi idealne rozproszenie dla najeźdźców, którzy przypadkowo zaczynają mordobójczą walkę ze sobą. Ci kryptonianie, którzy przeżyli, buntują się, chcą zostawić ziemię. Szybka kara zostaje wymierzona z rąk przywódcy buntowników. Superman bierze sprawę w swoje ręce. Osobiście zmierza do zakończenia sporu. Czy obca armia zostanie raz na zawsze unieszkodliwiona?

Injustice 2 #9


Ted Kord prowadzi trening swojego dziedzica. Mimo dużych postępów, Jamie nie jest jeszcze gotów, by przejąć brzemię swojego mentora. Progres treningu obserwuje z ukrycia Batman, który zwraca się z prośbą do Teda, by ten wspomógł go w odbudowywanie świata. Ted odmawia. Chwilę po zakończonej rozmowie z Batmanem, w budynku pojawia się Booster Gold. Bohater z przyszłości ostrzega Teda, że zbliża się jego koniec. Blue Bettle przyjmuje wiadomość ze spokojem i zakłada stary strój. Ułamek sekundy później dochodzi do ataku. Okazuje się, że zapowiedziany koniec jest znacznie bliższy. Tedowi przyjdzie stoczyć krwawy bój z Kataną, Damianem Waynem i resztą członków Ligi Zabójców

Wonder Woman: Steve Trevor #1


Kim jest Steve Trevor? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w wydanym Specjalu, który przedstawia jedną misję z życia Steve’a jako agenta specjalnego. To nie wszystko. Poznacie również bliższe relacje, które łączą tajnego agenta z ambasadorką Amazonek!