DC Rebirth – tydzień 63 (2.8.2017)

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Batman #28

Kontynuacja potyczki wojennej między Riddlerem, a Jokerem. W całość sprawy angażuje się Jim Gordon. Udaje mu się wynegocjować zakończenie konfliktu. By to się dokonało, Batman musi oddać się w ręce jednej ze stron. Tymczasem Bruce prowadzi dialog z Catwoman. Kończy go romantyczny pocałunek. Mija chwila nim dochodzi do kolejnego starcia pomiędzy Jokerem i Riddlerem. Tym razem za sprawą Deathstroke’a i Deadshota.

Cyborg #15

Drużyna Cyborga odkrywa sposób na przywrócenie ludzkości do poprzedniego stanu. Muszą jednak najpierw stawić czoła Metal Men. Ci dominują Cyborga i Beast Boya, ale w ostatniej chwili ratuje ich Exxy który hakuje ich systemy. Okazuje się jednak, że żeby odzyskać szczepionkę która uzdrowi ludzi, Cyborg będzie musiał zmierzyć się… z samym sobą.

Deathstroke #22

Drużyna Slade’a podchodzi do pierwszego zadania, jednak nie bez problemów. Podczas gdy młodzi bohaterowie zajmują się zagrożeniem, Deathstroke odwiedza swojego starego sojusznika – Dr. Light’a.

Green Arrow #28

Green Arrow odwiedza Lexa Luthora. Oskarża on biznesmena o współpracę z Ninth Circle. Lex wypiera się oskarżenia. Tymczasem dochodzi do masowych prób samobójczych z wieżowcach. W porę przybywa Superman. Okazuje się, że za sprawą zajścia może kryć się stary wróg Green Arrowa.

Green Lanterns #28

Jessica i Simon spotykają pierwsze Zielone Latarnie. Spotkanie nie przebiega jednak spokojnie, gdyż pierwsi rekruci nie znając natury pierścieni zaczynają skakać sobie do gardeł. Kończy się to tragedią i Jan-Al ginie nie panując nad swoim pierścieniem. Ostatecznie Latarnie zgadzają się trenować pod okiem swoich następców z przyszłości.

Justice League #26

Przenosimy się w przyszłość. Do czasów, kiedy szeregi Justice League prowadzone są przez kolejną generację bohaterów. Muszą stawić czoła nowemu wrogowi, który ma nad nimi przewagę. Bohaterowie muszą cofnąć się w czasie i poprosić o pomoc swoich przodków. Mowa tu o bohaterach doskonale nam znanych.

Nightwing #26

Nightwing jest załamany ostatnimi wydarzeniami. Otrzymuje wsparcie ze strony Huntress, która wyciąga go z dołka. Natrafiają na ślad martwego Agenta 19. Ciało zmarłego może stanowić zasadzkę na naszych bohaterów, zastawioną przez żądnych zemsty agentów Spyral.

Superman #28

Clark, Lois i Jon udają się do Waszyngtonu, gdzie ojciec opowiada synowi historię wojen, które toczyła Ameryka w swojej historii. Rodzina dowiaduje się też o chłopaku który zaginął podczas Wojny Secesyjnej . Clark postanawia dać udręczonym duszom ukojenie.

Injustice 2

Batman wybiera grupę, która zabezpieczy przemarsz prezydenta. Samemu musi zostawić sojuszników, by udać się za pilniejszą sprawą. Tymczasem Green Arrow, Black Canary, Barbara i dwójka Plastic Manów przypuszczają się ataku na bazę Ra’s Al Ghula. Współpraca ojca i syna szybko neutralizuje pierwszych wrogów. Czasy, by Barbara i rozciągliwy partnerzy stawili czoło głowie demona.