Batman: The Merciless

Batman: The Merciless jest kolejną mroczną wersją Batmana pochodzącą z Dark Multiversum, który zadebiutował w „Dark Nights: Metal #2”. Więcej na jego temat dowiadujemy się we specjalnie poświęconym komiksie „Batman: The Merciless #1”.

Historia Batmana The Merciless

Przenosimy się na Ziemię -12. Tamtejszy świat uległ zagładzie Aresa, który zgładził prawie wszystkich obrońców ziemi. W tym Ligę Sprawiedliwych. Dane jest nam ujrzeć osłany w trupach plac boju. Wśród ciał zmarłych znajduje się Wonder Woman. Jedynym ocalałym jest Batman, który poprzysięga zemstę za jego przyjaciółkę. Nie jest dane nam ujrzeć starcia pomiędzy Batmanem, a Aresem, ale ostatecznie to Mroczny Rycerz pokonuje Boga Wojny. Tym samym Bruce Wayne staje się nowym Bogiem Wojny.

Hełm dawniejszego Aresa wiele uczy Bruce’a na temat otaczającego go świata. Swoją Ziemię uważa za słabą, i dlatego decyduje się na podbój kolejnej wraz z wyznawcami Barbatosa. Kolejnym przekonującym go czynnikiem jest chęć ponownego ujrzenia Wonder Woman.

Ciąg dalszy

Batman, a raczej Mericless dociera do pokoju narad, w którym przebywają min. Steve Trevor, Amanda Waller czy głowa organizacji S.H.A.D.E. Bierz większego problemu zły Batman zgładza wszystkich przeciwników i zniewala ich pod swoje rządy.