Batman: The Devastator

Devastator jest kolejną mroczną wersją Batmana pochodzącą z „Dark Multiverse”. Zadebiutował on w „Dark Nights: Metal #2”, lecz więcej na jego temat możemy dowiedzieć się ze specjalnego komiksu „Batman: The Devastator #1”.

Historia Batmana The Devastatora

Przenosimy się na Ziemią -1. Tamtejszy Superman zwraca się przeciwko światu zaczynając od zamordowana swojej żony, Lois. Batman staja do niewyrównanej walki z Clarkiem. Kryptończyk bez problemu radzi sobie z Nietoperzem, który jest wyposażony w znaną nam włócznię z ostrzem wykonanego z kryptonitu (przypominającą tą z filmu „Batman v Superman: Dawn of Justice”).

Bruce jest bez szans w starciu. Superman wyśmiewa jego bezsilność, odrzucając oręż walki jego przeciwnika coraz dalej. Batman posuwa się do ostatecznej broni. Uwalnia wirus Doomsdaya, który zaraża jego ciało i przemienia go w groźną bestię. W ten sposób naradza się Doomsday w ciele Batmana.

Szala zwycięstwa przechyla się na stronę Bruce’a, który bardzo szybko zabija swojego dawnego przyjaciela. Wirus jednak przejmuje pełną kontrolę nad ciałem żywiciela.

Nie mija minuta od śmierci Supermana, kiedy na placu pojawia się Batman Who Laughs. Ten nie okazuje strachu wobec myślącej bestii. Proponuje mu, by dołączył do ich armii i wspólnie unicestwili kolejny świat. Devastator przystaje na propozycję.

Ciąg dalszy…

Przenosimy się do naszej Ziemi-0. Devastator neutralizuje kilku bohaterów. W tym Lobo, którego wyśmiał za jego sojusz z ziemskimi bohaterami.

Następnie Bruce przenosi się do Metropolis. Tam rozsiewam swój wirus, zarażając okolicznych mieszkańców metropolii. W tym Lois Lane, które chowa się w specjalnym pokoju, aby zredukować zagrożenie z jej strony.

Po chwili do centrum Metropolis przybywa Supergirl wraz ze wsparciem. Bohaterowie natychmiast przechodzą do potyczki z Devastatorem.