Batman Who Laughs

batman-who-laughs-header

Batman Who Laughs zadebiutował w „Dark Nights: Metal #2”. Historię postaci poznajemy natomiast w „Batman Who Laughs #1”.

Historia

Przenosimy się na Ziemię -22. Dochodzi tam do zbiorowej rzezi wykonanej przez Jokera. Złe czyny przebiegają jak po maśle, bowiem udało mu się pochwycić Batmana, któremu każe przyglądać się jak kolejno morduje dorosłych i dzieci. W pewnym momencie udaje się Batmanowi uwolnić z więzów. Zaślepiony złością, nokautuje Jokera. Jednak nie poprzestaje na tym. Idzie o krok dalej i morduje psychopatycznego klauna. Ze zwłok Jokera wydostają się opary substancji, które zarażają Bruce’a.

Jesteśmy świadkami krótkiej rozmowy Supermana i Batmana. Clark jest zaniepokojony sytuacją pozostawioną po Jokerze. Wiele dzieci jest zarażonych toksynami Jokera. Z początku wydaje się, że Bruce bez problemu oprze się efektom ubocznym, lecz na koniec rozmowy zauważamy pierwsze symptomy.

Po trzech dniach od śmierci Jokera dochodzi do kolejnego incydentu. Tym razem w jaskini Nietoperza. Na wychowanków Batmana zostają napuszczone androidy z najwyższym poziomem trudności. Nightwingowi, Batgirl, Red Hoodowi i Red Robinowi ledwo udaje się im je pokonać. Bruce kończy ze skrywaniem tajemnic. Wyjawia im fakt zarażenia się toksynami Jokera. Rodzina Bruce’a jest zaniepokojona tym faktem i oferują mu swoją pomoc. Nie widzą jedna, że Bruce nie jest już tą samą osobą. Zza peleryny wyciąga broń palną i kolejno morduje swoich podopiecznych.

Substancja coraz szybciej rozprzestrzenia się w ciele Batmana, mieszając mu przy tym w głowie. Bruce uderza bezpośrednio w bazę Ligi Sprawiedliwych. Dokonuje mordu wszystkich superbohaterów. Przy życiu pozostawia tylko Supermana. Bruce sprowadza na pokład satelity rodzinę Clarka. Wręcza mu specjalnie zmodyfikowany czarny kryptonit, który wywołuje u Supermana najwyższy poziom agresji. Niespełna rozumu Clark morduje własnymi rękoma swoją rodzinę.

Mord członków Ligi Sprawiedliwych zostaje zakończony. W tym samym czasie toksyna Jokera w ciele Bruce’a osiąga pełne stadium rozwoju. Bruce zmiana strój, jak i podbija Gotham ze swoją armią kanibalistycznych Robinów.

W końcu pojawia się Barbatos, który rekrutuje Batmana Who Laughs jako pierwszego do swojej armii mającej podbić „nasze” uniwersum.