Godspeed

Godspeed jest kolejny speedsterkim przeciwnikiem Flasha, który zadebiutował w „The Flash Rebirt #1”.

Historia Godspeeda

August Heart, znany inaczej jako Godspeed, jest kolegą Barry’ego, z który pracował w departamencie policyjnym w Central City. Obydwoje pracowali na podobnym stanowiski. Pewnego wieczora August poprosił Barry’ego, aby ten przyjrzał się sprawie mordestrwa jego przyjaciela. Barry był zbyt zajęty „innymi” sprawami, aby zrobić to od razu. August zaczął działać na własną rękę. Śledztwo doprowadziło go do jednego z ludzi Czarnej Dziury. Doszło między nimi do starcia, w którym August nie miał szans. Jego życie było zagrożone. W ostatnich chwili pojawił się Flash, jednak to nie on uratował. W tym samym momencie pojawiła się błyskawica speed force, która uderzyła wprost w Augusta.

W tym momencie August stał się posiadaczem podobnym mocy do Barry’ego. Flash zaoferował przyjacielowi pomoc. Okazało się, że August nie grzeszy bystrością i od razu domyślił się, kto skrywa się pod maską czerwonego speedstera. Barry osobiście nadzorował szkolenie Augusta. Przyjaciel czynił bardzo szybkie progresy.

Po kilku dniach okazało się, że zjawisko, podczas którego August otrzymał swoje mocy, było spowodowane przez Czarną Dziurę. Organizacja ponownie je odtworzyła. Tym razem na większą skalę. Burza Speed Force dotknęła całe Central City. W ciągu jednego wieczora narodziła się cała setka początkujących speedsterów.

Star Labs wyciągnęło pomocą dłoń. Przyjęła w swoje ramiona amatorów speed force i osobiście nadzorowali ich trening. Kiedy Barry dowiedział się o tym, natychmiast postanowił ich wesprzeć. W tym momencie poznał Meenę, z którą wdał się w krótki romans.

Wydawać by się mogło, że wszystko szło ku lepszemu. Jednak tak nie było. Kiedy Flash zaczął trenować amatorów speed force, o sobie dał znać Godspeed. Wpierw zaatakował kilku posiadaczy Speed Force, spalając ich ciała. Wśród trupów leżał ranny August.

Po paru dniach Godspeed ponownie dał o sobie znać. Tym razem dopuścił się ataku w obecności Barry’ego i Meeny. Podczas starcia swoje moce utraciła Meena, po której nie pozostało śladu.

Zaczęła rosnąc ilośc ofiar Godspeeda w Central City. Uwagę Barry’ego przykuł fakt, że wśród nich pojawiłą się jedna osoba nie posiadająca Speed Force. Był to mężczyzna podejrzany o morderstwo przyjaciela Augusta. Barry natychmiast udał się na pogawędkę do Agusta. Barry podzielił się z Augustem swoimi podejrzeniami. Ten przestał kryć się ze swoją tajemnicą i na oczach Barry’ego przemienił się w Godspeeda.

Pomiędzy bohaterami nawiązała się walka, z której zwycięsko wyszedł August. Okazało się, że prędkość Augusta pozwala mu podzielić swoją osobę na dwa różne byty. Dzięki temu miał przewagę nad Barry’m. W całej technicze tkwił jednak haczyk. Wraz z podziałem swojego bytu, dzielona była również prędkość.

August miał podobne motywacje jak Barry. Z jedną, wielką różnicą. Nie oszczędzał kryminalistów, a od razu dokonywał okrutnego wyroku. Tłumaczył się, że non stop stara się pomóc Barry’emu. Miał wręcz za złe Barry’emu, że ten nie podziela jego poglądów. August postawnoił pomóc Barry’emu podczas ich kolejne starcia. Jego celem byli wszyscy więźniowie w Iron Highs.

Flash z całych sił starał się uratować kryminalistów odbywających wyrok w Iron Highs. W tym Zooma. Jednak był zbyt powolny, żeby powstrzymać przyjaciela. Udało mu się jednak wygrać pojedynek wraz ze wsparciem Wally’ego Westa, znanego jako Kid Flasha. Wspólnie odebrali prędkość Godspeedowi, po czym został on osadzony w Iron Highs.

Moce Godspeeda

Godspeed dysponuje podobnymi mocami co Barry. Z początku wydawać by się mogło, że jest szybszy od Flasha, lecz to pozory. August jest zdolny do podzielenia swojego ciała na dwa oddzielne byty. Wadą tej techniki jest fakt, że jego prędkość zostaje po równo rozłożona na ciała przez co jest dużo wolniejszy.