Beast Boy (Garfield Logan)

Beast Boy zadebiutował w komiksie „Doom Patrol #99”. Twórcami postaci są Arnold Drake i Bob Brown.

Kim jest Beast Boy?

Garfield Logan mieszkał w Afryce z rodzicami, którzy prowadzili badania nad przywracaniem wymarłych stworzeń. Jego dzieciństwo było trudne z powodu nadużyć ze strony rodziców. Zachorował na rzadką chorobę, Sakutię. Aby go uratować, ojciec przemienił go w małpę, co spowodowało, że stał się zielony i zdobył zdolność przekształcania się w zwierzęta. Po śmierci rodziców w wypadku łodzi, został opiekunem dla nieuczciwego Nicholasa Galtry’ego, który chciał go zabić, by ukryć swoje malwersacje. Garfield został uratowany przez grupę superbohaterów, Doom Patrol, do której później dołączył, przyjmując pseudonim Beast Boy. Miał romans ze szkolną koleżanką, Jillian, który zakończył się po tym, jak uratował ją przed Galtry’m. Śmierć członków Doom Patrol mocno go dotknęła.

Gar, znany teraz jako Changeling, dołączył do Nowych Teen Titans. Jego przybrany ojciec, Dayton, poszukiwał zabójców członków Doom Patrol, zanim został przez nich pojmany. Kilka miesięcy później, Gar wraz z Robotmanem i Teen Titans uwolnili Dayton’a od Madame Rouge i Generała Zahla.

W drużynie Teen Titans, Gar często czuł się niepewnie, dlatego też maskował swoje uczucia humorem. Nawiązał bliską przyjaźń z Cyborgiem. Zakochał się w Terze, która okazała się być podwójnym agentem dla ich wroga, Deathstroke’a. Po jej śmierci, Gar przeżywał głęboki żal i szukał zemsty.

Jillian Jackson, była dziewczyna Gara, powróciła z Europy i zaczęli znowu się spotykać. Później Steve Dayton, przybrany ojciec Gara, stworzył nową drużynę, Hybrid, obwiniając Gara za śmierć oryginalnego Doom Patrol. Po serii konfliktów i walk, Raven wyleczyła Dayton’a, a Gar wrócił do normalnego życia, uczęszczając do szkoły publicznej i opuszczając na chwilę drużynę Tytanów.

Beast Boy w New52

Gar dołącza do superbohaterskiego zespołu „The Ravagers” pod wodzą Caitlin Fairchild. Jest on przedstawiony w kolorze czerwonym, a nie tradycyjnie zielonym, co ma związek z tajemniczą mocą zwanej „The Red”. Beast Boy, wraz z innymi metahumanami, został poddany eksperymentom przez organizację N.O.W.H.E.R.E. W trakcie pobytu w miejscu zwanym „The Colony”, gdzie młodzi metahumani byli zmuszani do walki, Beast Boy zacieśnia więzi z Terrą. Oboje uciekają i ukrywają się w jaskini, ale są ścigani przez złowrogiego Brother Blooda, który chce wykorzystać Beast Boya do uzyskania dostępu do mocy „The Red”. Po serii konfrontacji, Ravagers udaje się pokonać Brother Blooda.

Zespół przenosi się do Los Angeles, gdzie spotykają Superboya i Nilesa Cauldera. Fairchild i Caulder wprowadzają Ravagers do tajnego laboratorium, które ma służyć jako ich baza w walce przeciwko N.O.W.H.E.R.E. W międzyczasie, między Beast Boyem a Terrą rozwija się romans.

Sytuacja komplikuje się, gdy Harvest wynajmuje płatnego zabójcę, Deathstroke’a, by polować na Ravagers. Używając specjalnej broni o nazwie Abeo Blade, Deathstroke atakuje i „zabija” wielu członków zespołu. Beast Boy próbuje bronić Terrę, ale mimo jego wysiłków, Terra zostaje „zabita” przez Deathstroke’a. Później okazuje się, że Abeo Blade służy do teleportacji, a nie do zabijania. W wyniku działań Deathstroke’a, większość Ravagers zostaje przeteleportowana z powrotem do „The Colony”, a Terra i Rose Wilson zostają przekazane Deathstroke’owi na mocy umowy z Harvestem.

Współczesne losy Beast Boya

Gar nie odegrał kluczowej roli podczas „Dark Crisis”, ponieważ na samym początku został ciężko ranny, postrzelony przez Deathstroke’a. Chociaż jego stan był krytyczny, udało mu się wrócić do zdrowia. W tym czasie wraz z Tytanami zastąpił Ligę Sprawiedliwości. W tym okresie zbliżył się do Raven. Beast Boy intensywnie angażuje się w śledztwo dotyczące Kościoła Krwi. Wspólnie z Nightwingiem infiltrują ceremonię, podczas której planowane jest ofiarowanie kobiety w celu przywołania demonicznych bytów.

Moce Beast Boya

Beast Boy posiada zdolność do przekształcania się w dowolne zwierzę, niezależnie od jego wielkości. Jego skóra jest zawsze zielona, niezależnie od przyjętej formy, co jest efektem ubocznym pewnego serum. Po przemianie w zwierzę nabywa jego zdolności i instynkty. W ludzkiej postaci ma wyostrzone zmysły, a w niektórych wersjach komiksów potrafi komunikować się ze zwierzętami.