Serial „Black Lightning”

4.50 avg. rating (92% score) - 2 votes

Serial opowiada historię Jeffersona Price znanego jako superbohatera kryjącego się pod pseudonimem Black Lightning. Produkcja różni się od pozostałych seriali superhero. Producenci zrezygnowali ze opowiedzenia historii o początkach kariery bohaterskiej Jeffersona. Zamiast tego poznajemy doświadczonego bohatera, który od kilku lat nie pełni już danej funkcji.

Black Lightning – Sezon 1

Jefferson Price jest uznanym dyrektorem lokalnej szkoły. Słynie nie tylko z pomocnej dłoni swoim uczniom, ale i całej społeczności miejskiej. Określany jest mianem „Black Jesus”.

Jefferson od kilku lat nie jest aktywny jako Black Lightning. Porzucił dawne życie superbohatera. Raz jeszcze musi założyć kostium, kiedy zagrożone są życia jego córek. Black Lightning powraca, żeby rozprawić się z gangiem porywaczy.

Kilku ludzi nie jest zadowolonych z powrotu Black Lightning. W tym Lady Eve czy Tobias, którym samowolka Jeffersona przeszkadza w interesach. Dwójka wspomnianych przestępców skupia się na wprowadzeniu nowego narkotyku na rynek pod nazwą „Green Light”.

Z powrotu Black Lightninga nie jest również ucieszona była żona Jeffersona, która nie mogła wytrzymać jego życia bohaterskiego. Wielokrotnie daje odczuć bohaterowi, że jego działania wpływają niekorzystnie na ich relacje.

Małżeńska relacja powoli naprawia się. Szczególnie, kiedy okazuje się, że moce Jeffersona są dziedzinę. Obydwie córki przebudzają w sobie zbliżone moce do ojca. Jako pierwsza odkrywa moce Annisa. Dziewczyna dopiero z czasem uczy się kontrolowania nowych zdolności. Chce pójść w ślady swojego ojca. Tworzy własny kostium po czym rusza w świat.

Annisa zaczyna interesować się starym artykułem jej dziadka, a ojca Jeffersona, który prowadził tajemnicze badania. Okazuje się, że eksperymenty są powiązane z zaginionymi dziećmi z przed paru lat oraz zdolnościami Black Lightninga. W mroczna przeszłość zaangażowany jest również przyjaciel Jeffersona, Gambit, który odpowiedzialny jest m.in. za szkolenie Jeffersona czy wyposażanie jego oraz Annisy. Gambit przestrzega Jeffersona przed zagrożeniem jakie płynie od organizacji ASA. Zagrożenie tego sezonu kryje się nie tylko w rękach Tobiasa, ale i ASA. Czy Jefferson podołał zadaniu?

Black Lightning – Sezon 2

W trakcie emisji…

Pierwszy sezon „Black Lightning” dostępny jest na platformie Netflix.