Serial „Titans”

4.50 avg. rating (92% score) - 2 votes

Serial opowiada losy grupy „Titans” dowodzonej przed dawnego pomocnika Batmana, Robina (Dick Grayson). W składzie młodzieńczej grupy bohaterów znajdują się m.in. Starfire, Raven, Beast Boy, Hawk i Dove. Bohaterowie muszą stawić czoła nie tylko przestępcom, ale też własnym, wewnętrznym demonom. Produkcja jest pierwszym serialem, który zadebiutował na platformie DC Universe, aktualnie dostępnej wyłącznie na terenie USA. Serial dostępny będzie w polskiej ofercie platformy Netflix.

Titans – Sezon 1

Historia koncentruje się na Raven, prześladowanej przez wewnętrznego demona. Rachel jest na celowniku tajemniczego mężczyzny, który przybywa do jej domostwa i dokonuje mordestwa jej przyszywanej matki. Rachel udaje się zbiec przed oprawcą. Następnie wyrusza do Detroit.

Podróż do Detroit nie jest przypadkowa. W mieście przebywa Dick Grayson, który od ponad miesiąca pracuje na tamtejszym posterunku policji. Okres ciszy bohaterskiej przełamuje wraz ze sprawą pobicia pewnej dziewczynki. Przywdziewa pelerynę Robina, aby za sprawą nocy ukarać odpowiedzialnego przestępcę.

Raven natrafia na Dicka. Prosi go o pomoc. Chłopak jest zaskoczony tym, jak Rachel go zna. Początkowa opiera się prośbą Rachel, lecz musi przełamać swój opór, kiedy dziewczyna zostaje uprowadzona przez jednego z funkcjonariuszy policji, jak się później okazuje, współpracującego z mordercą jej przyszywanej matki.

W międzyczasie bliżej poznajemy Starfire. Losy kobiety owiane są tajemnicą. Poznajemy ją po wypadku samochodowym, z którego wychodzi cało. Powiedzmy… pozbawiona jest dotychczasowym wspomnieć. Podąża śladami z miejsca wypadku, które doprowadzają ją do Raven.

Dick nie ma ręki do opieki nad dziećmi. Dlatego zwraca się o pomoc do dwójki starych przyjaciół – Hawk i Dove. Spotkanie po latach nie odbywa się w optymistycznej atmosferze. Okazuje się, że Robina i Dove łączyło kiedyś coś więcej. Hawk nie zapomniał o tym.

Chwilę później na ich ślad trafia grupka poszukujących Raven. Udaje im się pojmać dziewczynę. W ślad za nią rusza Starfire, które okazuje się bezlitosna dla nich. Ujawnione zostają nowa fakty, a Starfire pomaga Raven w dotarciu do klasztoru zakonnic. Początkowe przyjazne intencje okazują się kłamstwem. Siostry zakonne zamykają Rachel w odizolowanym pomieszczeniu, które ma poskromić jej demoniczną stronę.

Klasztor okazuje się za słaby, by utrzymać Raven. Córka demona ucieka, a na swojej drodze spotyka Beast Boya. Chłopak zaprowadza Rachel do swojego domu. Na miejscu okazuje się, że posiadłość jest zamieszkana przez inne istoty. Jest to specyficzny Doom Patrol, który szybko okazuje Rachel swoją sympatię. Niestety nie można powiedzieć tego samego o Dr. Niles Caulder, który ma wrogie zamiary. Na czas przybywa jednak Dick i Starfire, który ratują Rachel z objęć szalonego Doktora. Dick, Starfire, Rachel i Beast Boy opuszczają posiadłość i wyruszają w nieznane.

Sezon jest w trakcie emisji…

Pierwszy sezon „Titans” będzie dostępny na platformie Netflix.