Serial „Titans”

4.50 avg. rating (92% score) - 2 votes

Serial opowiada losy grupy „Titans” dowodzonej przed dawnego pomocnika Batmana, Robina (Dick Grayson). W składzie młodzieńczej grupy bohaterów znajdują się m.in. Starfire, Raven, Beast Boy, Hawk i Dove. Bohaterowie muszą stawić czoła nie tylko przestępcom, ale też własnym, wewnętrznym demonom. Produkcja jest pierwszym serialem, który zadebiutował na platformie DC Universe, aktualnie dostępnej wyłącznie na terenie USA. Serial dostępny będzie w polskiej ofercie platformy Netflix.

Titans – Sezon 1

Historia koncentruje się na Raven, prześladowanej przez wewnętrznego demona. Rachel jest na celowniku tajemniczego mężczyzny, który przybywa do jej domostwa i dokonuje mordestwa jej przyszywanej matki. Rachel udaje się zbiec przed oprawcą. Następnie wyrusza do Detroit.

Podróż do Detroit nie jest przypadkowa. W mieście przebywa Dick Grayson, który od ponad miesiąca pracuje na tamtejszym posterunku policji. Okres ciszy bohaterskiej przełamuje wraz ze sprawą pobicia pewnej dziewczynki. Przywdziewa pelerynę Robina, aby za sprawą nocy ukarać odpowiedzialnego przestępcę.

Raven natrafia na Dicka. Prosi go o pomoc. Chłopak jest zaskoczony tym, jak Rachel go zna. Początkowa opiera się prośbą Rachel, lecz musi przełamać swój opór, kiedy dziewczyna zostaje uprowadzona przez jednego z funkcjonariuszy policji, jak się później okazuje, współpracującego z mordercą jej przyszywanej matki.

W międzyczasie bliżej poznajemy Starfire. Losy kobiety owiane są tajemnicą. Poznajemy ją po wypadku samochodowym, z którego wychodzi cało. Powiedzmy… pozbawiona jest dotychczasowym wspomnieć. Podąża śladami z miejsca wypadku, które doprowadzają ją do Raven.

Dick nie ma ręki do opieki nad dziećmi. Dlatego zwraca się o pomoc do dwójki starych przyjaciół – Hawk i Dove. Spotkanie po latach nie odbywa się w optymistycznej atmosferze. Okazuje się, że Robina i Dove łączyło kiedyś coś więcej. Hawk nie zapomniał o tym.

Chwilę później na ich ślad trafia grupka poszukujących Raven. Udaje im się pojmać dziewczynę. W ślad za nią rusza Starfire, które okazuje się bezlitosna dla nich. Ujawnione zostają nowa fakty, a Starfire pomaga Raven w dotarciu do klasztoru zakonnic. Początkowe przyjazne intencje okazują się kłamstwem. Siostry zakonne zamykają Rachel w odizolowanym pomieszczeniu, które ma poskromić jej demoniczną stronę.

Klasztor okazuje się za słaby, by utrzymać Raven. Córka demona ucieka, a na swojej drodze spotyka Beast Boya. Chłopak zaprowadza Rachel do swojego domu. Na miejscu okazuje się, że posiadłość jest zamieszkana przez inne istoty. Jest to specyficzny Doom Patrol, który szybko okazuje Rachel swoją sympatię. Niestety nie można powiedzieć tego samego o Dr. Niles Caulder, który ma wrogie zamiary. Na czas przybywa jednak Dick i Starfire, który ratują Rachel z objęć szalonego Doktora. Dick, Starfire, Rachel i Beast Boy opuszczają posiadłość i wyruszają w nieznane.

Sprzymierzeni bohaterowie nie mogą nacieszyć się sielanką życia. Dalsze przygody sprowadzają ich do starcia z nieznanym przeciwnikiem. Bohaterowie zostają uwięzieni w jednym z laboratoriów. W jednej z celi znajduje się matka Rachel.  Bohaterom udaje się zbiec z więzienia, a także uratować matkę bohaterki. Niedługo po tym Dick jest zmuszony opuścić drużynę, aby uporządkować swoje prywatne życie. W tym czasie Garfieldem i Rachel opiekuje się Starfire. Rachel pomaga Starfire odzyskać dawne wspomnienia. Nie był to najlepszy pomysł. Okazuje się, że Starfire przybyła na ziemię z zamiarem zabicia Rachel.

W międzyczasie poznajemy początki nawiązania relacji Hawk i Dove, a Dick spotyka się z dawną przyjaciółką – Wonder Girl. Dick razem z przyjaciółką udają się do Rachel, aby uratować przyjaciółkę. Okazuje się, że wszystko było większym planem ojca Rachel. Matka przekonuje córkę, aby ta użyczyła swoich mocy i uwolniła ojca, który jest demonem – Trigon. Czy bohaterowie są zgubieni?

Pierwszy sezon „Titans” dostępny na platformie Netflix.