Murk

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Murk zadebiutował w „Aquaman vol. 7 #17” wydanym w 2013 roku. Twórcami postaci są Geoff Johns i Paul Pelletier.

Historia Murka w New52

Murka pierwszy raz spotykamy podczas toczącej się wojny pomiędzy siłami Atlantydy a Powierzchni opisanej w evencie „Throne of Atlantis”. Murk występuje jako dowódca głównej linii armii podwodnego królestwa.

Murk od zawsze był lojalny swoim rodakom. Nigdy nie działał w interesie mogącym im zaszkodzić. Dobrze obrazuje to kolejna historia, w której Murk i Arthur udali się, by powstrzymać Kapitana Mollera przed połowem wielorybów. Murk był skłonny zabić jednego z załogi Mullera. Został powstrzymany przez swego Pana. Chwilę później statek zostaje przejęty przez Sea Devils. Dane Dorrance zostaje zabity przez Murka, kiedy ten pojawia się zbyt blisko głowy Atlantydy. Zachowanie Murka spotyka się z naganą ze strony Arthura.

Murk był zawsze podejrzliwy wobec ludzi z powierzchni. Liczne starcia z nimi pozostawiły w Murku ogromny brak zaufania do nich. Bezskuteczne okazały się liczne próby Aquamana, aby przekonać go do zmiany zdania. Podejście Aquamana do ludzi z powierzchni budziło ogromne obawy u Murka. Pod dłuższych chwilach namysłu był przekonany, że Ocean Master będzie lepszym władcą atlantyckiego tronu. Razem z Tulą postanowili uwolnić Orma z Belle Reve. Plan jednak musiał zostać odłożony na później. W tym czasie Atlantyda została zaatakowana przez Dead King. Murk i jego grupa powrócili do obrony ojczystego kraju.

W kolejnych przygodach z pod szyldu New52 Murk wraz z Drift towarzyszą Aquamanowi i Mera podczas festiwalu „Amnest Bay See” oraz podczas otwarcia atlantyckiej ambasady.

Kontynuacja w DC Rebirth

Podobnie jak wcześniej, Murk pełni rolę dowódcy Atlantyckiej Gwardii Królewskiej. Dodatkowo obejmuje stanowisko szefa bezpieczeństwa atlantyckiej ambasady. Jako szef ochrony odpowiedzialny jest za ewakuację cywilów podczas ataku Black Manta na ambasadę.

Relacje Atlantyda-Powierzchnia są napięte wraz z początkiem DC Odrodzenie. Późniejsze przygody kierują Murka oraz Drift do zbadania wraku USS Ponchartrain. Na miejscu zostają zaatakowani przez siły specjalne USA. Podczas śledztwa okazuje się, że ktoś celowo ustawił atak łodzi, aby wszystkie dowody wskazywały na rodaków Aquamana.

Umiejętności Murka

Murk jest bardzo dobrze wyszkolony militarnie. Dowodzi królewską strażą Atlantydy. Bez najmniejszego problemu funkcjonuje pod wodą. Wykazuje się ogromną wytrzymałością oraz siłą.