Darla Dudley

Darla Durley zadebiutowała w „Flashpoint #1” z 2011 roku. Autorem postaci jest Pat McGreal.

Debiut Darli we Flashpointowym świecie

Darla zadebiutowała we Flashpointowym świecie. Podobnie jak jej przybrani bracia – Eugene i Pedro. Darla była jedną z zaadoptowanego rodzeństwa, które trafiło na Skałę Wieczności. Dzieci otrzymały moce Wizarda. Darla została obdarowana Szybkością Merkurego. Rodzeństwo po wykrzyknięciu „Shazam”, scalają się w Captain Thunder.

Rodzeństwo dołącza do walki przeciwko Amazonkom i Atlantydzie. Enchantress przyczynia się do zniszczenia Captaina Thundera, która rozdzieliła rodzeństwo, a Billy został w tym czasie przebity mieczem.

Darla trafiła do głównego uniwersum dzięki miniserii „Shazam”. Darla jest najmłodszą z zaadoptowanych dzieci. Jest bardzo podekscytowana na wieści o adopcji Billy’ego. Ten niestety nie odwzajemnia jej optymizmu. Wywołuje to ogromny smutek u Darli, który znika następnego dnia. Darla otrzymuje magiczne moce od Billy’ego, który zaangażował rodzeństwo do walki przeciwko śmiertelnym grzechom.

Jakie są aktualne losy Darli?

Darla wraz z rodzina Shazam udają się w podróż po magicznych królestwach. Rodzeństwo zostaje rozdzielone w skutek niekorzystnego obrotu sytuacji w pierwszym królestwie. Darla wraz z Freddy’m trafiają do Wildlands. Sytuacja jest o tyle tragiczne, że Darla i Freddy nie mogą przemienić się w danej krainie.

Moce i zdolności

Darla po wypowiedzeniu słowa „Shazam” przemienia się w dorosłą, magiczną osobę obdarzona niewrażliwością na pociski, super szybkością, zdolnością latania czy kontrolowania magii (np. charakterystyczne pioruny). Przy wyszczególnianiu umiejętności, szczególne znaczenie mają akronimy liter składających się na słowo „Shazam”. Magiczne zdolności przyznając następujące cechy: mądrość Salomona, siłę Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, moc Zeusa, odwaga Achillesa, szybkość Merkurego.