Eugene Choi

Eugene Choi zadebiutował we „Flashpoint #1” z 2011 roku. Autorem postaci jest Pat McGreal.

Debiut we „Flashpoint”

Eugene po raz pierwszy spotykamy w alternatywnym, Flashpointowym świecie, powstałym we skutek działań Flasha. Chłopiec jest jednym ze sześciorga dzieci adoptowanych przez Beck. Adoptowane dzieci trafiają pewnego razu na Skałę Wieczności, gdzie spotykają Wizarda. Ten przekazuje im swoje mocy, oddając każdemu z nich odpowiednią cechę. Eugene zostaje obdarowany Mądrością Salomona. Eugene wraz ze swoim przybranym rodzeństwem potrafią przemienić się w Captaina Thunder po wypowiedzeniu magicznego słowa „Shazam”.

Eugene wraz z rodzeństwem dołączają u boku Cyborga do walki przeciwko siłom Amazonek (pod wodzą Wonder Woman) i atlantydy (pod wodzą Aquamana). Captain Thunder wdaje się w bezpośrednie starcie z Wonder Woman. Siły Cyborga zostają zdradzone przez Enchantress, w efekcie czego Captain Thunder zostaje rozdzielony, a Billy zamordowany.

Eugene powraca do głównego uniwersum dzięki Geoffowi Johnsowi. Azjatycki chłopiec zostaje wprowadzony w miniserii, która stanowiła dodatek dla regularnej serii „Justice League”. Eugene jest jednym z sześciorga dzieci zaadaptowanych przez Vasquezes. Eugene jest bardzo inteligentnym chłopcem. Niejednokrotnie udowodnił to w szkole, zwyczajnie poprawiając błędy po nauczycielach. Jest fanem poważnej literatury. Eugene otrzymuje moce czarodzieja Shazama, dzięki Billy’emu, który przekazał moce przybranemu rodzeństwu podczas starcia z siedmioma śmiertelnymi grzechami.

Współczesne losy Eugene

Eugene wraz z rodzina Shazam podróżują po magicznych królestwach. W pierwszej kolejności trafiają do Funland. Niekorzystny obrót sytuacji rozdziela rodzeństwo. Eugene wraz z Pedro trafiają do Gamelands. Eugene i Pedro muszą pokonać Game Mastera krainy (uzyskując około 1mln punktów), aby z neij uciec.

Moce i umiejętności

Eugene po wypowiedzeniu słowa „Shazam” przemienia się w dorosłą, magiczną osobę obdarzona niewrażliwością na pociski, super szybkością, zdolnością latania czy kontrolowania magii (np. charakterystyczne pioruny). Przy wyszczególnianiu umiejętności, szczególne znaczenie mają akronimy liter składających się na słowo „Shazam”. Magiczne zdolności przyznając następujące cechy: mądrość Salomona, siłę Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, moc Zeusa, odwaga Achillesa, szybkość Merkurego.