Arkham Knight

Arkham Knight zadebiutował w „Detective Comics #1000” wydanym w 2019 roku. Jednak postać mogliśmy już wcześniej spotkać. Wizerunek Arkham Knighta został użyty w grze „Batman: Arkham Knight”, która ukazała się w 2015 roku.

Game-rski debiut

Arkham Knight po raz pierwszy pojawił się w grze „Batman: Arkham Knight”, gdzie został ukazany jako główny przeciwnik Batmana sprzymierzającymi się z innymi kryminalistami, aby zajść nietoperzowi za skórę. Tajemnicza postać doskonale znała tok myślenia Batmana, jak i jego styl walki czy umiejętności strategiczne. Z tego powodu Bruce przez długi czas był bezsilny w walce z przeciwnikiem. Podczas finałowej walki udało się Bruce’owi rozbić hełm Arkham Knighta, poznając przy okazji jego tożsamość. Okazało się, że niebezpiecznym przeciwnikiem był tak na prawdę Jason Todd. Dawny Robin miał za złe mentorowi, że ten porzucił go, kiedy Joker porwał Jasona i wykonał wyrok śmierci za pomocą łomu.

Komiksowy debiut

Arkham Knight musiał poczekać aż 4 lata nim doczekał się oficjalnego debiutu komiksowego, które wpisałoby go do kanonu Batmanowskiego. Postać została wprowadzona dopiero w „Detective Comics #1000”. Wizerunek znacząco odbiega od game-rskiego. Arkham Knight uważa, że Batman nie jest godnym mścicielem na jakiego zasłużyli mieszkańcy Gotham. Uważa, że czyni wiele złego w walce z przestępczością. Podważa jego metody zwalczania zła. Arkham Knight chce zastąpić Batmana na stanowisku obrońcy Gotham. Warto dodać, że komiksowa wersja postaci nie posługuje się bronią palną. W walce posługuje się mieczem i tarczom, niczym prawdziwy rycerz. Podobnie jak jego sprzymierzeńcy.

W „Detective Comics #1001” dochodzi do bezpośredniej konfrontacji Arkham Knighta z Batmanem. Nowy przeciwnik Nietoperza otacza miasto słoneczna barierą, a następnie wyprowadza swoją armię rycerzy, którzy nacierają na Batmana. Nietoperzowi nie udaje się powstrzymać natarcia aż takiej liczby wrogów. Z cienia wyłania się Arkham Knight, który przyszpila Batmana do ziemii.

Moce i umiejętnością

Aktualnie nie wiemy, kto kryje się za hełmem Arkham Knighta oraz czy dysponuje specjalnymi umiejętnościami. Podejrzewać możemy jednak, że Jason Todd nie jest Arkham Knightem. Mocną wskazówkę ku temu daje solowa seria o przygodach Red Hooda, który w danym momencie przejął kasyno Pingwinga.