Patronaty medialne

Patronowane przez nas eventy

Warsaw Comic Con: Fall Edition

thumb_124361_600x350_0_0_crop

WARSAW COMIC CON FALL EDITION 2017 odbędą się w dniach 24, 25 i 26 listopada 2017r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, Al. Katowicka 62, 05-830 Wolica 114D (Kliknij i wyznacz trasę dojazdu z Google Maps). Ptak Warsaw Expo to największe i najnowocześniejsze Centrum Targowo-Kongresowe w Europie Środkowej. Lokalizacja naszego obiektu gwarantuje szybki i łatwy dojazd ze wszystkich części Polski, a dla gości zagranicznych z Lotniska im. F. Chopina. Zapewniamy przestronne, profesjonalnie przygotowane hale wystawiennicze, duży parking oraz dogodny rozładunek.

Więcej na stronie Warsaw Comic Con Fall Edition

Falkon 2017

FALKON828x315

Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki ‘dla wybrańców’ stała się jednym z głównych nurtów popkultury, natomiast Falkon przez siedemnaście lat z lokalnego zlotu zapaleńców wyewoluował w jeden z największych i najbardziej liczących się festiwali fantastyki w Polsce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

Falkon to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich:

– spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami;
– prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, podzielone na bloki tematyczne;
– konkursy, warsztaty, pokazy oraz wystawy;
– wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne, rpg i larp;
– blok e-sportu;
– kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;
– trzy branżowe turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, NERD, Kosplay;

Uczestnicy Festiwalu Fantastyki Falkon, to ludzie młodzi, kreatywni, obdarzeni bujną wyobraźnią i erudycyjną wiedzą, świadomie uczestniczący w kulturze. Wśród nich największą część stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, jednak znaczącą, wciąż rosnącą grupą są rodzice z dziećmi.

W ostatniej edycji Festiwalu Fantastyki Falkon wzięło udział ponad 9500 uczestników. Zasil szeregi Fantastycznej Federacji, włącz się w fantastyczny nurt i poczuj fantastykę na własnej skórze.

www: http://falkon.co/o-falkonie/

Copernicon 2017

500x250

Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22-24 września i będzie już ósmą odsłoną festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. W tym roku program Coperniconu odbywać się będzie w sześciu przestronnych lokalizacjach w centrum Torunia.

Czas: 22-24 września 2017 roku, pierwsze punkty programu rozpoczną się o godzinie 15:00 w piątek, ostatnie zakończą o godzinie 16:00 w niedzielę.

Miejsce: Copernicon jak co roku odbędzie się na terenie Toruńskiej starówki – będzie to w tym roku 6 budynków oraz hala wystawców (na rynku nowomiejskim) i punkt akredytacyjny (na placu Rapackiego). Poglądową mapę z oznaczonymi lokalizacjami znaleźć można na stronie główniej www.copernicon.pl.

Polcon 2017

Polcon 2017

To festiwal poświęcony szeroko pojętej fantastyce we wszystkich jej wymiarach: literaturze, filmowi, komiksowi, sztuce, muzyce, grom – elektronicznym, i tym bez prądu.

Festiwal wyjątkowy, bo uznawany za najważniejszy, jaki odbywa się rokrocznie w Polsce.

Festiwal unikalny, bo tworzony przez kluby fantastyki i środowiska fanów z całego kraju, odbywający się co roku w innym mieście.

Festiwal niezwykle bogaty swym programem, bo oferujący wiele atrakcji i niespodzianek: prelekcji, pokazów, spotkań z twórcami, paneli, prezentacji, koncertów, gier i zabaw.

Festiwal uniwersalny, bo skierowany do różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i seniorów, zarówno do starych wyjadaczy fantastycznych, jak również do fantastycznych żółtodziobów, wchodzących dopiero w fantastyczne światy.

I wreszcie – letnie święto fantastyki, swoim czarem spowijające całe miasto. Gdzie czas zatrzymuje się , aby przy schyłku lata jeszcze na chwilę dać odpoczynek i orzeźwić  Cię  tchnieniem wschodu.

Zapraszamy na Polcon 2017, który odbywać się będzie 24-27 sierpnia w Lublinie!

Więcej na stronie internetowej – http://polcon2017.pl/


Pyrkon 2017

Pyrkon 2017

Pyrkon to organizowany w Poznaniu festiwal dla miłośników szeroko pojmowanej fantastyki. Od samego początku Pyrkon organizowany jest przez Klub Fantastyki „Druga Era”.
Pierwsza edycja Pyrkonu odbyła się w 2000 roku w szkole podstawowej na Dębcu. Początkowo był to niewielki konwent, jednak pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i od tego czasu Pyrkon nieustannie się rozwija, z roku na rok przyciągając coraz więcej fanów. Dziś jest on największym Festiwalem Fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie! W związku z rosnącą liczbą uczestników od 2010 roku odbywa się on na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W 2016 roku Pyrkon odwiedziło ponad 40 000 osób!

Niezmiennie od wielu lat na naszym festiwalu panuje ciepła i życzliwa atmosfera. Mimo wciąż rosnącej liczby uczestników nadal jest to również impreza, na której wszyscy mogą czuć się bezpiecznie. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co możecie zabrać ze sobą na Pyrkon lub jak się zachowywać na Pyrkonie, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie organizatora.

Tegoroczna edycja tradycyjnie odbędzie się w Poznaniu w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku!

Szczegóły na oficjalnej stronie organizatora lub na facebooku


Warsaw Comic Con 2017

Warsaw Comic Con 2017

Pierwszy Comic Con w Polsce zbliża się wielkimi krokami! Chcielibyśmy Was zaprosić na 4
dniowe święto fantastyki Warsaw Comic Con w Nadarzynie pod Warszawą na terenie Ptak
Warsaw Expo.
Tylko u nas, w dniach 1-4 czerwca 2017 roku, będziecie mogli spotkać gwiazdy filmu i
seriali, takie jak Charles Dance, czyli Tywin z Gry o Tron, czy też John Kavanagh – Wieszcz
z Wikingów oraz wiele, wiele innych. Niedługo ogłosimy kolejne zaproszone gwiazdy!

Comic Con to nie tylko spotkania z gwiazdami, to także wiele atrakcji, dla każdego!.
Odwiedźcie Strefę Star Adventure, w której czekać na Was będą repliki X-Winga i AT-ST i
symulator bitwy kosmicznej. W Strefie Gwiezdnych Wojen nauczycie się posługiwać mocą,
jak prawdziwy Jedi! W naszej strefie Postapo organizujemy istne szaleństwo rodem z Mad
Maxa – niesamowite samochody i motocykle, walki gladiatorów, pojedynki na bezpieczną
broń, pokazy capoeira robione przez dzikich mieszkańców Pustkowi, warsztaty robienia
strojów oraz techniki surwiwalowe.

W strefie komiksów spotkacie najpopularniejszych
twórców komiksów w Polsce, nauczycie się rysować oraz poczujecie się jak artysta tworząc
własne historie

www: http://warsawcomiccon.pl/


Comics Wars 2016

Comics Wars Poznań 2016

Comics Wars po raz trzeci!

Pierwsza sobota grudnia to dzień, w którym Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu staje się areną… komiksową! Fani różnych gatunków tej sztuki mogą zmierzyć się w wielkiej „bitwie na komiks”. Co roku każdy uczestnik imprezy ma możliwość głosowania na ulubione uniwersum. Dwa lata temu triumfowali fani DC, w ubiegłym roku – miłośnicy Star Wars. Czyżby ten rok miał należeć do Marvela? A może zwolennicy mangi lub polskiego komiksu pokażą, na co ich stać?
Comics Wars jednoczy sympatyków komiksu. Podczas imprezy będą miały miejsce trzy całodzienne panele wykładowe, poświęcone różnym obliczom sztuki komiksowej. Nie zabraknie ciekawych wystaw tematycznie związanych z twórczością Łukasza Kowalczuka czy Poznańskim Czerwcem w komiksie oraz prezentacji miniaturowych makiet i figur związanych z uniwersum Star Wars. Na spotkaniach o swoich pracach opowiedzą: Spell, Dem, ojciec „Bezbóla” – Filip Myszkowski, a także autorzy „Niesłychanych przygód Ivana Kotowicza”, twórcy komiksu „Nie przebaczaj” i – odpowiedzialny za serię o Janie Hardym – Jakub Kijuc. Zaprosiliśmy też twórców komiksu „Warchlaki”.
Tradycyjnie przygotujemy salę z animacjami dla dzieciaków oraz games room. Zapraszamy do sklepów z komiksami i do uczestnictwa w konkursach z nagrodami. Wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze Biblioteki Uniwersyteckiej, która od września tego roku otwarła Czytelnię „Nova” z ponad dziesięciotysięcznym zbiorem sztuki komiksowej.

szczegóły na: https://www.facebook.com/events/1228064077246027/


XVII Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon

Falkon 2016
Czujesz drzemiące w sobie supermoce? Nie wahaj się ich pokazać na XVII edycji Festiwalu Fantastyki Falkon!
Kto z Was nie marzył nigdy o zostaniu superbohaterem? Na Falkonie wszystko jest możliwe! Ponad 600 punktów programu, konkursy, turnieje, pokazy i jeden z największych GamesRoomów w Polsce otwarty 24 godziny na dobę – to wszystko zabierze Was w fantastyczne światy, gdzie każdy jest HEROSEM FALKONU!
Standardowo widzimy się na ogromnych halach Targi Lublin S.A.. Jedną z nich wypełniamy kilkudziesięcioma wystawcami oferującymi książki, koszulki i inne fantastyczne gadżety. Tam znajdzie się także KID Zone, specjalne miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych. Druga hala stanie się gigantycznym GamesRoomem z ponad 300 tytułami czekającymi na wypożyczenie. Zasady rozgrywki każdej z nich chętnie wytłumaczą wolontariusze.

Oprócz tego oddajemy do Waszej dyspozycji szkołę programową (Szkoła Podstawowa nr 20, naprzeciwko Targów), w której non stop będą rozgrywane sesje gier RPG i LARPy.

Zakup biletów możecie dokonać już teraz w przedsprzedaży na biletin.pl

Oficjalna strona wydarzenia – falkon.con
Oficjalne wydarzenia na Facebooku – facebook.com


Tetcon 2016

Tetcon 2016
Czwarta Edycja zakręconego konwentu Fantastyki na Pomorzu! Każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie. Mnóstwo gier planszowych i elektornicznych, LARPY i sesje RPG, pokaz cosplay, manga & anime i wiele, wiele innych..

Tegoroczna edycja odbędzie się 29 października na terenei I LO w Tczewie oraz Fabryki Sztuk. Czekają Was 2 dni niezapomnianych wrażeń.

Symboliczny koszt akredycji wynosi 20zł.

Strona wydarzenia – wydarzenie Tetcon 2016 na facebooku
Kontakt w sprawie programu imprezy – prelekcjetetcon@gmail.com
Kontakt dla wystawców – wystawcytetcon@gmail.com