Showcase – #100

W setnym wydaniu serii Showcase, odbył się drugi mini-event poprzedzający „Crisis on Infinite Earths”. Tym razem bohaterowie musieli złączyć siły, aby powstrzymać złoczyńcę pochodzącego z obcej planety. Opisana historia została opublikowana przez DC Comics w 1978 roku.

Spokój zostaje zakłócony. Na ziemi zaczynają pojawiać się znikąd bohaterowie, pochodzący z różnych miejsc i czasów. Adam Strange i Rip Hunter mają swoje teorie odnośnie zdarzenia. Pierwszy sądzi, iż za sprawą stoi pozaziemska siła, która wybiła ziemię z jej własnej orbity. Natomiast Rip Hunter ,dopatruje się problemów w strumieniu czasowym. Bohaterowie rozdzielają się, aby ustalić faktyczne przyczyny dziwnych zdarzeń.
Strange udaje się w przestrzeń kosmiczną, dokąd zabiera ze sobą Atoma, Flasha i Green Lanterna. Bohaterowie używają pierścienia mocy w celu zlokalizowania źródła energii, które wybiło ziemię z jej orbity. Dzięki temu natrafiają na zamaskowany, żółty statek kosmiczny. Zostają zaatakowani przez obcych.
Kiedy Strange udaje się w kosmos, Rip Hunter rozpoczyna badanie anomalii strumienia czasowego.
Sytuacja na ziemi ulega pogorszeniu. Przybysze z innych czasów popadają w panikę, zupełnie nie umiejąc dostosować się do teraźniejszości. Próbę opanowania sytuacji podejmuje Metal Man, który stara się zebrać wszystkich nowoprzybyłych w specjalnie przygotowanej do tego lokacji. Lois Lane próbuje przekazać Supermanowi prośbę o pomoc. Dziennikarka przygotowuje specjalną transmisję z sygnałem S.O.S. Niestety Człowiek ze Stali nie odpowiada na komunikat.

W tym miejscu, akcja wraca do drużyny Adama Strange’a. Okazuje się, że zamaskowany pojazd należy do Space Ranger’a – przybysza z XXII wieku. Flashowi udaje się przeniknąć do wnętrza statku, gdzie natrafia na grupę potworów, która wyglądem nie przypomina, ani bytów pochodzenia zwierzęcego, ani roślinnego. Zarówno Flash, jak i pozostali ziemscy bohaterowie, wychodzą zwycięsko z potyczki. Niestety wygrana nie pomaga planecie wrócić na jej właściwe miejsce w kosmosie.

Na ziemi tworzy się kolejna formacja, która chce zbadać przyczynę kłopotów. Zebrana grupa bohaterów, w skład której wchodzą Angel, the Ape, Anthro, Ne-Ahn, Willy, Windy, Binky, Tommy Tomorrow, Bat Lash, Firehair i Inferior Five, również wyrusza na poszukiwania wyjaśnień.

Sytuacja na ziemi ulega kolejnemu pogorszeniu. Miasta zalewane są przez powodzie, a miasta atakowane przez hordy wikingów. Aquaman pomaga ofiarom powodzi wraz ze wsparciem ze strony zwierząt morskich. Hordy okrutnych, nordyckich wojowników grabiących miasta, zostają powstrzymane przez Teen Titans. Phantom Strange udaje się na spotkanie drużyny Adama Strange’a, by pomóc w przyzwać Spectre. Kiedy to już się udaje, Ziemia zostaje ponownie umiejscowiona w swojej orbicie, dzięki Spectre, który wykorzystał swoje nadzwyczajne moce.

W międzyczasie, drużynie Tommy’ego Tomorrow’a udaje się odkryć dziwny monolit. Kiedy bohaterowie odnajdują drogę prowadzącą do wnętrza konstrukcji, Lois Lane wraz Angel O’Day wpadają w pułapkę. Dość szybko jednak Udaje im się wyjść cało z zagrożenia, a także odnaleźć ścieżkę prowadzącą do centrum monolitu. Tam też wspomniana dwójka spotyka obcą istotę, która stoi za wybiciem ziemi z jej orbity.
Finalnie okazuje się iż pozaziemska inteligencja, chciała wykorzystać ziemię do zniszczenia planety jej wrogów. Angel i Lois, po tym jak poznały prawdziwą przyczynę powstałego chaosu, niszczą obcą machinę, czym ratują świat przed zagładą. Gdy Ziemia wraca już na właściwe tory, sytuacja stabilizuje się, a przybysze z innych czasów, zaczynają wracać, każdy do własnego „niegdyś”.

Historia rozgrywa się w komiksie: Showcase – #100