Justice League Heroes – Recenzja

Justice League Heroes

Gra wydana przez Warner Bros Interactive Entertainment ( Dystrybucją w Polsce zajęła się Cenega), a została wyprodukowana przez Snowblind Studios. Na sklepowe półki trafiła 17 października 2006 roku, natomiast w Polsce ukazała się  19 stycznia 2007 roku. Tytuł był dostępny na platformy PS2, PSP oraz XBOX.

Justice League Heroes to gra, który zasługuje na szczególną uwagę z wielu względów. Starając się wymienić te najważniejsze, należy zacząć od inspiracji (i dość dobrego oddania klimatu) komiksami, jak i animacjami o przygodach bohaterów. Idąc dalej, tym razem już zagłębiając się  nieco w aspekty techniczne, absolutnie na plus zaliczyć trzeba połączenie formuły gry akcji oraz cRPG. Daje nam to możliwości rozwoju każdej z postaci, którymi będzie nam dane pokierować w wirtualnej rzeczywistości.

Skoro już o bohaterach mowa, jest to w moim przekonaniu jeden z dwóch elementów, za który Justice League Heroes można pokochać. Do dyspozycji mamy 7 postaci. Przygodę rozpoczynamy od wyboru jednego z trzech bohaterów – Batman, Superman i Flash. W miarę naszych postępów w walce z siłami zła, odblokowani zostają kolejni herosi, także Ci mniej popularni! Uwierzcie, wszyscy członkowie Ligi, są przedstawieni w JL Heroes zgodnie z ich naturą, co to oznacza? Ano to, że na przykład Superman może latać, przenosić olbrzymie ciężary, a z kolei Batman korzysta ze swojego arsenału niesamowitych gadżetów, itd. Oczywiście, o czym już wspomniałem, każdą z tych charakterystycznych cech możemy rozwijać w trakcie rozgrywki.

Tutaj pojawia się ta przysłowiowa łyżka dziegciu. Jest nią opcja odblokowania kolejnych „talentów” u niektórych postaci. Szczególnie rzuca się to w oczy w przypadku Supermana, który dopiero z biegiem czasu nabywa umiejętność walki przy pomocy, np.: lodowego oddechu. Jeśli jednak przełkniemy tę gorzką pigułkę, sama rozgrywka da naprawdę masę frajdy każdemu.

W grze nie zabrakło trybu kooperacji. Tryb rozgrywania fabuły „na dwa pady” jest tutaj świetny. Wszystko funkcjonuje tak jak trzeba, od doboru bohaterów po sterowanie,a co za tym idzie nawet teraz – o ile dysponujecie starszym sprzętem – warto wrócić do tej gry, by wraz ze znajomym powalczyć ze zbirami Uniwersum DC Comics.

Skoro już mowa o walce i wykonywaniu zadań fabularnych. Całkiem przyjemny system walki wraz ze zróżnicowanym środowiskiem w jakim przyjdzie nam mierzyć się z przeciwnikami, potwierdzają, że deweloperzy wykonali kawał, naprawdę świetnej pracy. Człowiek Nietoperz wraz z pozostałymi członkami Ligi Sprawiedliwych trafią do takich lokacji jak chociażby orbita okołoziemska, wielkomiejskie ulice, etc.

Dziś oczywiście grafika się zestarzała, ale w momencie wydania gry stała na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze wykonane animacje, wspierane przez szczegółowo dopracowane przerywniki łączą się tutaj w spójną całość. Co do nadmienianej wcześniej fabuły, tą w grze Snowblind Studios przygotował, znany i dobrze oceniany, Dwayne McDuffie.

Reasumując, Justice League Heroes zasługuje na mocne 7,5/10. Co za tym idzie, nie trudno się domyślić, że gorąco zachęcam do poznania tej gry. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji, naprawdę warto nadrobić zaległości.

Zwiastun