Captain Boomerang

Postać Kapitana Bumerang została stworzona przez Johna Broome’a i Carmine’ego Infantino.


George Harkness – Captain Boomerang

George Harkness jest pierwszym Kapitanem Bumerangiem, który zadebiutował w komiksie Flash #117” z 1960 roku. Z pochodzenia jest Australijczykiem. Jako nastolatek został wysłany przez matkę do USA, która nie chciała, żeby jej syn poszedł w ślady swego ojczyma. Chłopiec podjął pracę w Wiggins Game Company, gdzie zajmował się wykonywaniem akrobacji z wykorzystaniem bumerangów. Pracodawca zapewnił mu uniform i przydomek „Captain Boomerang”. Akrobatyczne pokazy były przykrywką dla George’a przy kieszonkowych rabunkach. Przybliżyło go to do konfliktu z Flashem. George dysponował zróżnicowanym arsenałem bumerangów. Nie pomogło mu to w uniknięciu wymiaru sprawiedliwości. Pokonany George trafił do więzienia. Odsiadka więzienna nie potrwała długo, bowiem otrzymał propozycję dołączenia do Suicide Squad, w zamian za otrzymanie amnestii. Bez zastanowienia przyjął propozycję. Nie minęło dużo czasu, nim Samobójczy Oddział został rozwiązany. Kapitan Bumerang powrócił do przestępczego życia w Central City. Spotkał go tragiczny los podczas „Identity Crisis”. Został zamordowany przez Jacka Drake’a, ojca Tim Drake’a (trzeciego Robina).


Owen Mercer – Captain Boomerang

Nowym Kapitanem Bumerangiem został Owen Mercer, syn George’a Harknessa. Owen przez wiele lat nie zdawał sobie sprawy, kim jest jego prawdziwy ojciec. Prawdę poznał podczas „Identity Crisis”.
Owen posiada podobne umiejętnościami w posługiwaniu się bumerangiem, co jego ojciec. Prócz tego, korzystał z nadprzyrodzonych zdolności – krótkotrwały przypływ szybkości. Odziedziczył to po genach matki, Meloni Thawne. Captain Cold zwerbował Owena do Rogues. Snart wierzył, że chłopiec może być synem jego starszej siostry, Golden Glider. Owen nie czuł się dobrze w Rogues. Nie był szanowany przez pozostałych członków załogi. Rogues zostało powstrzymane przez Flasha. Owen trafił do więzienia, gdzie poznał Black Lightninga. Przestępcy szybko odnaleźli wspólny język. Razem zbiegli z więzienia. W ucieczce pomogli im Outsiders. Kapitan Bumerang dołączył do nich. Współpraca z nową drużyną układa się bardzo dobrze. Odnalazł tam szacunek, którego brakowało mu w Rogues. Opuścił ich, kiedy władzę nad Outsiders przejął Batman. Podobnie jak jego ojciec, skrzyżował drogi z Suicide Squad.