Green Arrow – Connor Hawke

Postać Connora Hawke’a została stworzona przez Kelley’ego Pucketta i Jima Aparo.

Connor Hawke, znany jako drugi Green Arrow, zadebiutował w komiksie „Green Arrow vol. 2 #0” z 1994 roku. Jest synem Oliviera Queena i Sandry Moonday Hawke. Olivier porzucił chłopca we wczesnych latach. Nie był wtedy jeszcze gotów do roli ojca. Connor wychowywał się pod okiem buddyjskich mnichów. Nauczyli go technik samoobronny oraz posługiwania się łukiem. Nauki mnichów wpłynęły na osobowość chłopca. Poszukiwał wewnętrznego spokoju. Spragniony był też przygód. Do heroicznych czynów zachęcały go osiągnięcia Green Arrowa, nie wiedząc, że pod szkarłatnym kapturem kryje się jego ojciec. Wizyta Oliviera w klasztorze otworzyła przed Connorem nowy etap w życiu. Właśnie w tym momencie chłopiec dowiedział się, kto jest jego prawdziwym ojcem. Szybko odnaleźli wspólny język i wyruszyli w podróż.

Chłopiec wspierał swojego ojca w walce z przestępczością. Szlifował umiejętności pod okiem Oliviera. Connorem wstrząsnęła śmierć ojca. Stracił wtedy sens życia. Pragnął uhonorować bohaterską śmierć ojca. Postanowił kontynuować dziedzictwo szkarłatnego łucznika, stając się drugim Green Arrowem. Dzielnie pełnił obowiązki mściciela. Dorównywał umiejętnościami swojemu ojcu. Pewniej czuł się w sztukach walki, niż korzystaniu z łuku. Bohaterowie byli zdziwieni tym faktem, ponieważ Connor bez najmniejszego problemu posługiwał się arsenałem specyficznych strzał, które łamały prawa fizyki. Connor jest cennym członkiem „Team Arrow”. Został doceniony przez najlepszych obrońców ziemi. Otrzymał od nich propozycję dołączenia do JLA (Justice League of America). Green Arrow świetnie odnalazł się w szeregach ziemskich herosów, znajdując wspólny język z Flashem (Wally West) i Green Lanternem (Kyle Rayner).

Olivier Queen powrócił z martwych. Nie zniechęciło to Connora do porzucenia roli szkarłatnego mściciela. Ojciec i syn stanęli ramię w ramię, wspólnie zwalczając przestępczość na ulicach Star City. Ich relacja dobrze wpływała na stan psychiczny chłopca. Connor czuł się przytłoczony otaczającym światem i relacjami z kobietami. Nocne patrole z ojcem były jedyną odskocznią od życia, które sprawiały mu radość.