Speedy – Mia Dearden

mia dearden speedy

Mia Dearden jest drugą osobą, która zadebiutowała w roli Speedy’ego w Green Arrow vol.3 #44” z 2005 roku. Sama postać zadebiutowała 4 lata wcześniej, dokładniej w komiksie “Green Arrow vol.3 #2”.

Rola Speedy’ego przez wiele lat pozostawała wolna. Sytuacja zmieniła się, kiedy Olivier spotkał Mia Dearden, nastolatkę, która od małego zmuszona była do prostytucji. Olivier wyrwał ją z rąk prostytucji, pokazując jej nowe, lepsze życie. Przyjął ją pod swoje progi. Mia w sekrecie trenowała z synem Oliviera – Connorem Hawke. Nauczył dziewczynę bezpośredniej walki oraz posługiwania się łukiem. Mia była pojętną uczennicą. W szybkim tempie przyswajała nowe rzeczy. Bez problemu korzystała z arsenału specyficznych strzał, co wprawiło w osłupienie Connora i Oliviera. Po kilkuletnim treningu dołączyła do “Team Arrow” jako druga Speedy.

Podobnie jak jej poprzednik, dołączyła do “Teen Titans”. Mia pomogła także Dinah Lance (Black Canary) w misji ratowniczej Oliviera z rąk Amazonek. Po tych wydarzeniach na jakiś czas musiała usunąć się na bok. Okazało się, że jest nosicielem wirusa HIV. Postanowiła poczynić kroki, aby odnaleźć lekarstwo.