Rick Flag

Postać Ricka Flaga została stworzona przez Roberta Kanighera i Rossa Andru’a.

Richard Rogers Flag, lepiej znany jako Rick Flag Junior, zadebiutował w „The Brave and the Bold #25” z 1959 roku. Richard jest utalentowanym żołnierzem, który wielokrotnie przysłużył się ojczyźnie podczas służby wojskowy. Został zapamiętany jako genialny strateg i pilot. Miał smykałkę do każdego rodzaju broni oraz pojazdów (lądowych i naziemnych). Jego umiejętności walki wręcz stały na wysokim poziomie. Należał do Forgotten Heroes i dwóch wersji Suicide Squad.


Rick Flag Senior

Richard Montgomery Flag zadebiutował w „Secret Origins Vol 2 #14” z 1987 roku. Rick Junior został zainspirowany do służby wojskowej, właśnie dzięki sukcesom ojca, którego umiejętności wojskowe stały na wysokim poziomie. Do tego świetnie pracował zespołowo. Dowodził oddziałem Suicide Squadron utworzonego podczas II Wojny Światowej. Wojna okazała się za ciężka dla młodych bohaterów. Ich pierwsza misja zakończyła się porażką, z której tylko Richard wyszedł cały i zdrów. Klęska zmniejszyła jego zapał do służby wojskowej. To własnie wtedy ożenił się z Sharon Race, matką jego syna. Tragiczny okazał się 1951 rok. W tym roku zniknęła Justice Society of America oraz kilku, innych super-bohaterów. Prezydent USA, Harry S Truman, poprosił Richarda, aby ten stworzył nowy oddział bohaterów, który będzie dzień i noc dbał o bezpieczeństwo kraju. W tym właśnie momencie Richard utworzył pierwszy oddział Task Force X, składający się z dwóch nacji – militarnej i cywilnej. Rick Flag Senior zginął podczas jednej z misji, w której poświęcił własne życie, by powstrzymać Blackhawksa.


Rick Flag Junior

Richard Rogers Flag był dzielnym następcą swojego ojca. Doświadczenie militarne pozwoliło mu na prowadzenie własnym oddziałów. Niestety, porażką zakończyła się jego pierwsza misja, w której dowodził. Otrzymali misję na terenach Kambodży. Misja zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie nagły atak Yeti’ego. Tragiczny los spotkał większość członków drużyny Ricka. Przeżyć udało się jednemu z jego przyjaciół. Niestety, nikt nie wiedział o tym fakcie. Przyjaciel Ricka został pozostawiony na pastwę śmierci. Żołnierz został uratowany przez Chińskim medyków, aby wkrótce przeistoczyli go w cyborga – Koshchei the Deathless. Wkrótce po tym, Rick Flag Jr dołączył do nowego oddziału Task Force X, utworzonego pod czujnym okiem Amandy Waller. Rick brzydził się współpracować z dawnymi kryminalistami jak Deadshot. Mimo braku sympatii względem kryminalistów, Rick znalazł przyjaciół w drużynie. Wśród ]wąskiego grona zaufanych bliskich, można wyróżnić Nemesis i Bronze Tigera, którzy, mimo skomplikowanych relacji, byli wobec niego lojalni. Istnienie Suicide Squad na długo pozostawało tajemnicą. Sytuacja nie uległaby zmianie, gdyby nie śmierć Senatora Clay’a z rąk Deadshota, wyręczając w tym Ricka. Życie w Suicide Squad to nie sielanka. Najszybciej o tym przekonał się właśnie Rick. Samotnie wyruszył na misję powstrzymania wybuchu nuklearnego. Nie powstrzymał wybuchu. Przez długi czas uznawany był za zmarłego. Jak się okazało po roku, nie słusznie. Rick przeżył wybuch, a to za sprawą jego umiejętności i doświadczeniu. Ocalony członek Suicide Squad został osadzony w więzieniu Quarci. Nim został uwolniony, Amanda Waller musiała przekonać się o jego stanie psychicznym i zdolnością prowadzenia dalszej służby. Bronze Tiger uwolnił go z więzienia, po otrzymaniu zgody od Amandy. Życie Richarda zostało obrócone do góry nogami podczas jednej z epickiej misji w Skartaris. Okazało się wtedy, iż Rick Flag Jr nie jest tym, za kogo się podaje. Tak na prawdę nazywa się Anthony Miller. Fakt ten został zatajony przez Wade Ellinga, który przeprowadził pranie mózgu Anthony’emu, tworząc mu nową tożsamość, by móc śledzić poczynania Suicide Squad od wewnątrz. Anthony uwolnił się z pod działania implantu. Nie zdecydował się na prowadzenie spokojnego życia. Pozostał w Suicide Squad, twierdząc, że świat potrzebuje Rick Flaga.


Rick Flag III

Mało można powiedzieć o nastoletnim synu Rick Flaga Juniora i Karin Grace. Karin przez wiele lat ukrywała przed Rickiem prawdę o ich synku, który został oddany do adopcji. Rick Flag III został wprowadzony w „Suicide Squad #50” w 1991 roku. Chłopiec został porwany przez członka Jihadu – Koschei the Deathless, dawnego przyjaciela Rick Flaga Juniora. Syn Ricka został uratowany z rąk Nemesis. Chłopca ponownie możemy ujrzeć w „Suicide Squad: Raise the Flag #4″. W tym numerze, Rick Flag Jr i Bronze Tiger odwiedzają chłopca w jego adopcyjnym domowisku. Wizyta nie przebiega zgodnie z ich przewidywaniami. Chłopiec nie wraca ze swoim prawdziwym ojcem. Postanawia zostać w rodzinie adopcyjnej.