Batman v Superman Who Will Win – Recenzja

Batman v Superman Who Will Win” jest oficjalną aplikacją towarzyszącą tegorocznemu widowisku wypuszczoną na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Gra wyprodukowana przez Warner Bros International Enterprises jest klasycznym tytułem runningowym. Innymi słowy, naszym zadaniem jest pokonanie jak największej odległości w trakcie biegu przez zatłoczone miasto (Gotham lub Metropolis). Do wyboru mamy oczywiście obydwu herosów – Batman lub Superman. Zależnie od decyzji otrzymujemy zestaw power up’ów oraz wygląd środowiska w jakim będziemy się poruszać.

Jeśli chodzi o te pierwsze, uruchamiają one cechy charakterystyczne dla danej postaci. Dla przykładu – kierując Batmanem możemy poszybować przy użyciu peleryny, natomiast Człowiek ze Stali nie musi przez kilka sekund unikać przeszkód korzystając ze swojej nadludzkiej siły.

Co do środowiska, w którym przyjdzie nam się poruszać – graficznie wygląda to całkiem przyzwoicie. Animacja co prawda na słabszym sprzęcie trochę podupada, ale nie przeszkadza to w rozgrywce na tyle, by wytknąć producentom błędy. W zasadzie jedynym czynnikiem In minus, jest średnio spisująca się czułość. Jako całość jednak Batman v Superman Who will win prezentuje się całkiem udanie. Ostatecznie jest to tytuł dla fanów obu tytułowych bohaterów, a nie samego filmu. Polecam zapoznanie się z aplikacją, ponieważ jak inne programy tego typu potrafi wciągnąć, a satysfakcjonujący poziom trudności jest ciekawym wyzwaniem.