Polcon 2016 – Relacja

Tematyczne konwenty możemy zgodnie uznać za jedyne święto, a raczej święta, podczas których komiksiarze mogą dzielić się swoją pasją z innymi, poznać nowe twarze, wymienić się opiniami, a także przywdziać oblicza ulubionych bohaterów. W naszym kraju odbywa się kilka corocznych konwentów, a jednym z nich jest Polcon, który odbył się kilka dni temu. Część członków naszej redakcji ma na uwadze organizowane wydarzenia. Nic więc dziwne, że pojawili się na nich, skryci pod obliczami ulubionych postaci. Część naszych pomysłów została stworzona od zera ręcznie, a część skupiała się na gotowych propozycjach od Funidelia – jednego z największych sklepów online dysponujący największych katalogiem tematycznych przebrań, akcesoriów i elementów dekoracyjnych.

Joker i Harley Quinn - Funidelia

Pojawił się redakcyjny Batman, dlatego na Wrocławskiej Hali Stulecia nie mogło zabraknąć jego największych wrogów – Jokera i Harley Quinn. Pod ich strojami skryli się Sebastian (Ksocial) oraz Natalia (Harley). Zgodnie zdecydowaliśmy się na wybór stroi inspirowanych serią gier Batman: Arkham. Gotowe kreacje natychmiast przypadły nam do gustu. Materiał jest przewiewny oraz elastyczny. Nawet wybór zaniżonej rozmiarówki nie stanowił dla nas problemów. Części garderoby są na tyle uniwersalne, że bez najmniejszego problemu dopasowały się do naszych ciał. Producenci zadbali o odwzorowanie nawet najdrobniejszych szczegółów. Jest to niezwykle ważny szczegół, który za priorytet biorę cosplay’erzy. Niestety musiałem zrezygnować z maski Jokera, która znajduje się w komplecie. Gryzło się to z moim pomysłem na przyjętą wersję arcywroga Batmana.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty Funidelia. Stroje są świetnie odzwierciedlone, bliskie komiksowemu pierwowzorowi. Jeśli interesują Was inne kreacje, niż zaprezentowane przez nas, nie omieszkajcie zajrzeć do kategorii DC Comics, gdzie znajdziecie wiele innych, równie świetnych i ciekawych propozycji. Przed nami jeszcze nie jeden konwent. Mamy nadzieję spotkać się tam z Wami osobiście 😉

Śledźcie uważnie nowości na naszym Fanpage’u, a nie przeoczycie wieści o najbliższych komiksowych imprezach 😉