LEGO Batman: The Videogame

LEGO Batman: The Video Game

Recenzja może zawierać spoilery

LEGO Batman The Video Game to program stworzony przez Traveller’s Tales dla Warner Bros Interactive Entertainment. Polskim wydawcą tego tytułu został cdp.pl. Gra ukazała się na PC, PS3 , X360,PSP, Wii, PS2 oraz NDS, 23 września 2008 roku.

Klockowe przygody Batmana, noszą znamiona wszystkich poprzednich produkcji dewelopera, co działa zarówno na plus jak i na niekorzyść gry. Mamy tutaj więc charakterystyczne żarty, całą masę konstruowania oraz wtórne rozwiązania w kwestii mechaniki rozgrywki. Mówiąc szczerze mnie to nie przeszkadza, ale to już kwestia gustu, ponieważ podoba mi się taka konwencja gry dla dzieci i nie tylko.

Co do samej rozgrywki, jest ona w dalszym ciągu dość przyjemna. Oczywiście walka jest dość prosta, łamigłówki nie przyprawiają o ból głowy, a grafika może nie rzuca na kolana. Mimo to miło spędza się czas w tym abstrakcyjnie klockowym Gotham. Fabularnie scenarzyści nie szarżują. Ot kolejna ucieczka najbardziej znanych zbirów z Arkham doprowadza do chaosu na ulicach. Naprzeciw złoczyńcom po raz wtóry stanie Batman i jego wierny kompan Robin. Nasze zadanie jest więc proste, musimy w kolejnych misjach pokonać i schwytać wszystkich groźnych przestępców, na czele których jest sam Joker. Twórcy oczywiście zaimplementowali w grze tryb kooperacji, co tylko zwiększa poziom rozrywki, a także wszystkie charakterystyczne bat pojazdy oraz gadżety – z batarangiem na czele.

Konstrukcyjnie poziomy są dość zróżnicowane, w przeciwieństwie do wtórnych czynności jakie musimy wykonywać , takich jak pokonanie wszystkich przeciwników, rozbicie kilku elementów otoczenia i skonstruowanie z pozyskanych w ten sposób klocków, np. pojazdu który jest nam niezbędny do pokonania przeszkód terenowych.
Miłym aspektem jest dość ciekawy klimat przedstawionego tutaj Gotham. Gama kolorów oraz lokacje raczej nie odstraszą starszych graczy, a z pewnością przyciągną przed monitor młodszych fanów „Gacka”.

Kolejnym ciekawym smaczkiem jest podzielenie całej historii na sześć rozdziałów. Nie byłoby to nic ciekawego, gdyby nie fakt, że tylko w trzech kierujemy poczynaniami Batmana i spółki. Pozostałe dają nam szansę na wcielenie się w tych złych. Każda z postaci dysponuje nieco innym sprzętem a także umiejętnościami specjalnymi. Dodatkowo na każdym z poziomów możemy znaleźć stroje , dla kierowanej przez nas postaci, po założeniu których będziemy mogli wykorzystać kolejne talenty bohaterów.

Żeby zbędnie nie przedłużać, w moim uznaniu warto w Lego Batmana zagrać. Choć gra nie wyróżnia się na tle innych tytułów z duńskimi klockami, to wśród fanów DC i produkcji do nich kierowanych, jest naprawdę fajną propozycją. Na pochwałę zasługują filmowe przerywniki, rozpisane niemal genialnie pod kątem humoru i nuty abstrakcji w mrocznym świecie Rycerza Gotham. Dodatkowo bardzo przyjemne rozwiązania gameplayowe i mamy gotowy obraz bardzo dobrego kodu. Polecam wszystkim bez wyjątku, bez względu na wiek. Naprawdę warto.