DC Rebirth – tydzień 54 (31.5.2017)

Teen Titans Annual: The Lazarus Contract #1

Deathstroke kilkukrotnie próbuje zmienić los swojego syna, jednak za każdym razem mu się to nie udaje. Próbuje raz za razem, ciągle cofając się w czasie do dnia w którym Grant poległ.

W tym czasie połączone drużyny Tytanów spotykają się z Jericho – drugiego, bardziej praworządnego syna Slade’a. Działania drużyny powodują cofnięcie się do przeszłości starszych Tytanów, którzy spotykają swoje młodsze odpowiedniki. Niestety nieprzemyślana akcja pakuje wszystkich w kłopoty, gdy syn Batmana pozbawia młodszego Wally’ego przytomności, a starszy Wally zaczyna znikać. Działanie jednak przynosi skutki, bo historia Flasha została zmieniona, a Slade wyrwany ze strumienia czasu. Młodsi Tytani ratują Wally’ego. Nagle zjawia się żądny zemsty Deathstroke, który chce jeszcze bardziej namieszać w historii. Goni go Jericho, jednak Slade osiąga prędkość światła i łączy się ze Speed Force. Drużyny cieszą się z pokonania zabójcy, jednak Kid Flash jest oburzony, mówiąc, że nawet Deathstroke nie zasługuje na taki los. W końcu wszyscy poza Damianem zgadzają się pomóc uratować Deathstroke’a. Po dużych problemach udaje im się wyciągnąć Slade’a ze Speed Force. Wściekły i załamany zabójca postanawia zakończyć działalność.

Kilka dni później Teen Titans spotykają się na swojej wieży, gdzie dyskutują o ostatnich wydarzeniach. Damian wściekły na Kid Flasha o jego chęć pomocy Deathstroke’owi podejmuje decyzję – Wally zostaje wyrzucony z drużyny.

Flash jest badany przez zaufanego lekarza, który odkrywa anomalię – w sercu Wally’ego znajduje się rozrusznik. Jest to pokłosie akcji Robina, którą zatrzymał rytm bicia serca Wally’ego. Lekarz radzi Wally’emu zaprzestać kariery Flasha bo w przeciwnym wypadku przypłaci to życiem.

The Flash #23

W muzeum Flasha w przyszłości zaszła niesamowita zmiana. Wystawa określa Reverse-Flasha jako przyjaciela oraz sojusznika Szkarłatnego Sprintera.

Barry w teraźniejszości wciągnął się w wir pracy i wciąż bada ciało Eobarda Thawne’a, które to znajduje się w kostnicy CCPD . Okazuje się jednak że przyjaciele zorganizowali dla niego przyjęcie urodzinowe. Barry niestety nie potrafi cieszyć się prezentem bo ciągle po głowie chodzą mu rzecz, które wydarzyły się w The Button. Nagle przed jego oczami staje wizja Thawne’a który morduje jego przyjaciół jednego po drugim. Z dziwnego stanu Barry’ego wyrywa pojawienie się jego starego przyjaciela – Hala Jordana.  Spotkanie przyjaciół nie trwa jednak długo, bo przyjęcie przerywa Multiplex, atakujący bawiących się. Starcie pozostaje nierozstrzygnięte, a Wally odstawia Iris do jej mieszkania, w którym czeka już na nich Eobard Thawne!

Trinity Annual #1


TBA

Wonder Woman Annual #1

Zeszyt ten jej zbiorem czterech krótkich historii w których główną bohaterką jest Wonder Woman.

W pierwszej jesteśmy świadkami nowej wersji pierwszego spotkania Batmana i Supermana z Dianą.

W drugiej Wonder Woman broni King Sharka przed fałszywymi oskarżeniami o morderstwo.

W trzeciej Diana rozwiązuje problemy małej japońskiej wioski, którego obrońcę dręczy okropna klątwa

W czwartej Diana ściera się z jednym z Kaiji – ogromnych potworów podobnych Godzilli.