Super Sons of Tomorrow

Część pierwsza – Superman #37

Tim Drake jako Batman znowu powraca z przyszłości, aby zmienić czas. Za pierwszy cel obiera Bruce’a. Dochodzi pomiędzy nimi do ostrej wymiany pięści, z której Bruce wychodzi mocno pokaleczony. Spór kończy użycie przez Tima pistoletu. Tim zabiera cało Batmana i pozostawia je w jaskini. Zabiera z niej pudełko, które zawiera broń przeciwko Supermanowi.

Tim wyrusza do Fortecy Samotności Supermana. Spotyka tam Clarka, z którym dochodzi do wymiany ciosów. Clark nie jest mocno zaskoczony obecnością „Batman of Tomorrow”, którego powstrzymuje bez większego wysiłku. Jednak starcie kończy się zwycięstwem Tima, który używa zawartości pudełka. Znajdowała się w nim specjalna komora z generowanym światłem od Czerwonego Słońca. Clark jest bezsilny, by uwolnić się z pułapki. W tym momencie Tim ujawnia swój cel. Chce zabić Jona, syna Clarka.

Część druga – Super Sons #11

Drake dociera do mieszkania Supermana. Lois jest w trakcie rozmowy telefonicznej. Tim podsłuchuje żonę Clarka. Z rozmowy dowiaduje się o aktualnym miejscu przebywania Jona. Okazuje się jednak, że nie ma go w swoim pokoju.

Młodzi Tytani walczą z grupką przeciwników. Nie dają sobie z nimi rady. W ostatniej chwili ratuje ich Superboy. Damian jest zbulwersowany, ponieważ zabronił Jonowi udziału w misjach Tytanów, mimo obietnic, że kiedyś go ze sobą zabierze.

Do bazy Tytanów dociera Tim z przyszłości. Przejmuje technologię wieży i rozpoczyna atak na bohaterów. Jon zostaje uziemiony za pomocą żyjącej, czarnej substancji. Wszelkimi siłami próbuje się z niej uwolnić. Energia solarna przepełnia jego ciało i dochodzi do ogromnej eksplozji, która niszczy wieżę Tytanów. Całości sytuacji przygląda się grupka złoczyńców na czele których stoi Flash z przyszłości.

Część trzecia – Teen Titans #15

Damian jest pierwszą osobą, która odzyskuje świadomość po wybuchu spowodowanym przez Superboya. Natychmiast sprawdza stan zdrowia każdego z Tytanów. W następnej kolejności odnajduje Jona. Razem wyruszają do Supermana z prośbą o pomoc. W międzyczasie wywiązuje się między nimi rozmowa. Jon jest zmartwiony całością zajścia. Damian uspokaja przyjaciela i obiecuje udzielić mu pomocy. Przy okazji informuje go, że uwolniona energia była wybuchem solarnym, który po raz pierwszy spowodował Superman z New52.

Tim Drake odzyskuje przytomność. Postanawia porzucić kostium Batmana. Tworzy nowy uniform korzystając z prototypowych gadżetów Tytanów. Tim tworzy nowy skafander i przyjmuje pseudonim Savior.

W międzyczasie przenosimy się do głównej kwatery „Titans of Tomorrow”. Cassie, Conner i Bart Allen są zmartwieni samowolką Tima i potencjalnymi skutkami ubocznymi, które odbiją się na ich czasach.

Savior dociera do Tytanów. Dochodzi między nimi do nawiązania dialogu. Próbuje nakłonić młodzików, by pomogli mu w pochwyceniu Superboya i jego zgładzeniu. Nastoletni Tytani zgadzają się wesprzeć Tima, lecz pod jednym warunkiem – Jon nie zginie, ale wspólnie znajdą inne rozwiązanie. Tim przystaje na warunki.

Dyskusja zostaje przerwana przez wir czasowy, który porywa Tima do swoich czasów. Okazję natychmiast wykorzystują „Titans of Tomorrow”. Bart od razu chwyta za dłoń Tima, która jako pierwsza przeszła przez portal. Savior nie ma za dużo czasu, i dlatego prosi Nastoletnich Tytanów, aby dokończyli jego dzieło. Raven i Aqualad przejmują sprawę w swoje ręce. Natychmiast odnajdują Robina i Superboya.

Część czwarta – Superman #38

Aqualad, Kid Flash i Starfire podążają za śladem Robina i Superboy. Odnajdują ich w tajnej bazie, którą chłopcom podarował Batman i Superman. Dochodzi między rówieśnikami do walki. Wyniknęła ona wyłącznie z braku zrozumienia. Aqualad uspokaja towarzystwo wyjaśniając Damianowi i Jonowi, że stoją po ich stronie. Chcą wspomóc chłopcom zanim odnajdą ich Raven, Best Boy i Savior.

Damian zdradza Młodym Tytanów swój plan. Razem z Jonem kierują się do najbezpieczniejszego miejsca. Jest nim Forteca Samotnością Supermana. Przyjaciele zgadzają się na podróż z nimi.

Na miejscu okazuje się, że Forteca Supermana została naruszona w skutek wcześniejszej walki. Jon jest przerażony. Po chwili odnajduje swojego ojca, który jest uwięziony w pułapce emitującej Czerwone Słońce. Aqualand zatapia kapsułę. Czyn ten uwalnia Supermana z pułapki.

W międzyczasie Jon traci kolejny raz panowanie nad swoimi mocami. Superman stara się dotrzeć do syna. Bezskutecznie.

W tym samym czasie na miejscu pojawia się Savior z Raven i Beast Boy. Superman natychmiast dociera do Tima żądając wyjaśnień. Okazuje się, że Superboy nie jest w stanie panować nad mocami, ponieważ nie jest 100% kryptończykiem tylko pół-kryptończykiem, pół-człowiekiem.

Coraz większa energia uwalnia się z Superboya. Tytani łączą siły, by powstrzymać wybuch. Pomocy udzielają również „Titans of Tomorrow”, którzy nie pozostają obojętni wobec nadciągającej tragedii. Bart Allen (Flash z przyszłości) razem z Wallym wytwarzają blokującą barierę poprzez bieg dookoła chłopca.

Savior uwalnia się z objęć pochłaniającego czasu. Prosi wszystkich by zaprzestali swoich starań. Zamiast tego uwalnia specjalny mechanizm w pasie, który pochłania całość energii solarnej wytwarzonej podczas wybuchu.

Część piąta – Super Sons #12

Kryzysowa sytuacja zostaje zażegnana wraz z wchłonięciem całej energii solarnej przez Tima. Wraz z jego zniknięciem na powierzchni pojawia się mnóstwo obrazów z alternatywnych linii czasowych.

Bohaterowie są zszokowani ilością informacji, które zobaczyli. Niemniej cieszą się, że kryzys został zażegnany. Dochodzi do której wymiany zdań pomiędzy Supermanem, Młodymi Tytanami i Tytanami Jutra. Trójka bohaterów z przyszłości decyduje się powrócić do swoich czasów. Nim znikają, Kid Flashowi udaje się zrobić selfie z nimi. Niestety fotografia zostaje zniszczona przez Raven, która jest oburzona jego zachowaniem.

Superman zabiera Jonathana i Damiana do Fortecy Samotności. Odbywają tam konwersację. Clark ma wątpliwości, czy Jon powinien trzymać się z Damianem. Robin rozumie wątpliwości opiekuńczego ojca i obiecuje mu, że zrobi wszystko, aby strzec Jonathana i pielęgnować ich przyjaźń. W międzyczasie Bruce odzyskuje przytomność.

Dalsza część rozmowy przenosi się do kryjówki Justice League. Przy stole Ligi zbierają się wszyscy członkowie Teen Titans. Damian rozpoczyna głosowanie tyczące się wcielenia Superboya w ich szeregi. Niestety głosowanie jest krótkie. Tylko Damian wyraża chęć przyjęcia Jona do drużyny.

Jonathan jest rozczarowany przebiegiem spotkania. Odchodzi ze spuszczoną głową. Nastrój poprawia mu jedynie fakt, że całość ostatnich wydarzeń pokazała mu, jaka przyjaźń łączy go z Damianem.