Liga Sprawiedliwości – nowa produkcja od DC!„Liga Sprawiedliwości” to film, który pozytywnie zaskoczył osoby, sceptycznie nastawione do wszystkich produkcji DC Comics. Najwięksi superbohaterowie jednoczą się, żeby walczyć ze złem i po raz kolejny uratować świat przed czarnym charakterem, który tym razem jest wyjątkowo potężny i realnie zagraża nie tylko ziemi, ale i całemu wszechświatowi.

Czy „Liga Sprawiedliwości” dorównuje produkcjom Marvela?

Studio DC od lat konkuruje z Marvel Studios o miano najlepszego producenta, który tworzy filmy o superbohaterach. Mimo że oba studia opierają swoje historie o inne uniwersa, to łączy ich jedno – chęć tworzenia filmów, które nie tylko dadzą fanom komiksów rozrywkę, ale również zmuszą ich do głębszych przemyśleń. – DC od wielu lat stara się dorównać kroku filmom z Marvel Studios. „Liga Sprawiedliwości” jednak przeszła najśmielsze oczekiwania krytyków. Film jest bardzo wysoko oceniany i nawet fani Marvela przyznają, że „Liga Sprawiedliwości” pozytywnie ich zaskoczyła. Jest to zasługa świetnego scenariusza, stworzonego przez Chrisa Terrio i Jossa Whedona, muzyki (Danny Elfman) i doskonałej obsady (m.in. Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot i Jason Mormoa). Świetna gra aktorska, niebanalna fabuła i przede wszystkim mocny czarny charakter, który nie godzi się na kompromisy – trzeba przyznać, że DC znacznie podniosło poprzeczkę – mówi ekspert z DVDmax.

Bohaterowie „Ligi Sprawiedliwości” tworzą drużynę z prawdziwego zdarzenia, która potrafi współpracować i wspólnie walczy z tyranem (Steppenwolf), pragnącym zawładnąć całym wszechświatem. Dodatkowo ciekawe, momentami komediowe dialogi sprawiają, że film jest przyjemny w odbiorze i prezentuje fanom zupełnie nowe oblicze DC Comics. Mimo że krytycy do dzisiaj spierają się, czy zapowiedziana na koniec filmu obietnica kolejnych przygód ligi, to dobry pomysł, to fani zapowiadają, że na kolejną część pójdą do kin.

„Liga Sprawiedliwości już na DVD i Blue-Ray!

Liga Sprawiedliwości” to – miejmy nadzieję – zapowiedź nowej ery w DC Comics. W filmie postanowiono poświęcić samym postaciom (kosztem epickich walk) więcej czasu, niż zwykle. Można spotkać tam spokojniejsze sceny, które nakreślają odbiorcom cały kontekst i charaktery superbohaterów. W połączeniu z zaskakującymi, dynamicznymi przerywnikami, nowa produkcja od DC wydaje się być jednym z najlepszych filmów, które stworzyło to studio. Jednak mimo zachwytów film nie jest bez wad: czasem sceny walki są zbyt chaotyczne – zupełnie jakby kamera próbowała skupić się na wszystkich postaciach naraz. Oprócz tego DC i w tej produkcji nie uniknęło patosu w niektórych momentach (w porównaniu do m.in. filmów o Supermenie widać dużą poprawę, jednak wciąż pompatyczne sceny mogą psuć odbiór całego filmu), mimo że reżyser próbuje przełamać patetyczny wydźwięk humorem – dodaje nasz rozmówca ze sklepu DVDmax.pl, w którym znajdziecie Ligę Sprawiedliwości na Blu-Ray.

Czy DC próbuje skopiować humor, za który fani tak cenią filmy Marvela? A może postacie, które pojawiają się w nowszych filmach, same go wprowadzają? Najlepiej się przekonać o tym samemu – dla tych, którzy nie zdążyli iść do kina na premierę, mamy dobrą wiadomość: „Liga Sprawiedliwości” jest już dostępna na DVD i Blue-Ray w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu każdy ma okazję przekonać się, czy faktycznie DC zmienia kierunek, w którym idą ich nowsze produkcje Czy mają szansę realnie zagrozić pozycji Marvela, zwłaszcza po takich hitach jak DeadPool, Thor czy Avengersi? To już trzeba ocenić samemu.

Artykuł partnera