Hosting serwerów gier – ciesz się czystą grą

Gry online to coś więcej niż tylko rozrywka, to tworzenie społeczności ludzi, których łączy ta sama pasja, to autentyczna rywalizacja, walka o najlepszą pozycję, konkurencja. Jednym słowem zabawa na całego.

Niestety, często gry online wymagają serwera, którego konfiguracja jest niezwykle skomplikowana, a tym samym jego uruchomienie przysparza niemało trudności. Co więcej często okazuje się, że jest to proces zupełnie niemożliwy ze względu na ograniczone możliwości prywatnych komputerów czy za słabe łącze internetowe.

Jak w takim razie dołączyć do grona graczy w Minecraft, czy Counter Strike?

Można oczywiście, jeżeli to możliwe próbować uruchomić serwer do gier w warunkach domowych, ale nie zapewni on odpowiedniej wydajności sieciowej. Dodatkowo trzeba pamiętać, że administrator takiego serwera ma przewagę nad innymi graczami ze względu na opóźnienia sieciowe, które choć go nie dotyczą, stanowią duży problemem dla innych graczy, zwłaszcza, jeżeli gra jest dynamiczna i wymaga refleksu.

Można też skorzystać z oferty portali oferujących hosting serwerów gier, który polega na wynajęciu miejsca do grania dla określonej liczby graczy (slotów). Takim dostawcą serwerów jest na przykład Serwerdogier.pl posiadający, co bardzo ważne, polską lokalizacją. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniają oni niskie pingi (czyli niskie opóźnienia w grze) do wszystkich operatorów Internetu i tym samym gra nie laguje. Dodatkowo dają opcję samodzielnego określenia i ustawienia liczby jednoczesnych graczy (slotów) a proponowana przez nich oferta https://serwerdogier.pl/game-servers.php serwerów do gier jest szeroka. Znajdziemy tu na przykład bardzo popularne serwery Minecraft czy Hurtworld.

Co ważne SerwerDoGier.pl to grono specjalistów o wieloletnim doświadczeniu, których łączy wspólna pasja. Zabezpieczają oni serwery do gier i strony klientów przed wirusami, są w kontakcie z użytkownikami i służą im swoją pomocą przy rozwiązywaniu problemów technicznych. Dla swoich użytkowników, by ułatwić korzystanie z serwerów przygotowali też świetną bazę wiedzy https://serwerdogier.pl/knowledgebase.php, dzięki której z łatwością można korzystać z dostępnej oferty.

Warto tu zaznaczy, że hosting gier to też większa przyjemność z samej gry. Nie trzeba bowiem samodzielnie konfigurować serwera, ani martwić się o zarządzanie nim. Zadaniem dostawcy usługi jest też dbanie o odpowiednie zabezpieczenia przed atakami sieciowymi typu DDoS czy tzw. cheaterów, którzy słabe umiejętności w grze nadrabiają stosowaniem nielegalnego wsparcia naruszającego czystą i zdrową rywalizację.

Wszystko to sprawia, że decydując się na hosting serwerów gier można cieszyć się z gry i grać bez przerwy nie martwiąc się o ataki serwisowe, wirusy czy działania admina.

Artykuł partnera