Serial „Titans”

Serial opowiada losy grupy „Titans” dowodzonej przed dawnego pomocnika Batmana, Robina (Dick Grayson w rolę którego wciela się Brenton Thwaites). Produkcja jest pierwszym serialem, który zadebiutował na platformie DC Universe, aktualnie dostępnej wyłącznie na terenie USA. Pierwszy odcinek produkcji został udostępniony 12 października 2018 roku. Pierwszy sezon liczy 11 odcinków. W składzie tytułowej drużyny znajdują się m.in. Starfire (Anna Diop), Raven (Teagan Croft) i Beast Boy (Ryan Potter). Drużyna w trakcie przygód wspierana jest gościnnymi występami takich bohaterów jak: Hawk (Alan Ritchson), Dove (Minka Kelly), Jason Todd (Curran Walters) i Donna Troy (Conor Leslie). Bohaterowie muszą stawić czoła nie tylko przestępcom, ale też własnym, wewnętrznym demonom. Serial otrzymał zamówienie na drugi sezon.

Titans – Sezon 1

Historia łączy losy czwórki młodocianych bohaterów, którym los daje odczuć trudność życia. Pierwszym z nich jest Dick Grayson, podopieczny Batmana, lepiej znany jako Robin. Chłopiec zrywa z dotychczasowym życiem, rozpoczynając karierę w departamencie policji. Chce odciąć się od nauk swojego mentora. W trakcie prowadzonej sprawy natrafia na drugą bohaterkę, którą jest Raven. Dziewczyna od małego wychowywana jest w kłamstwie mającym chronić ją przed prawdziwym, demonicznym dziedzictwem. Nie dane jest jej zaznać przyjemności płynących z nastoletniego życia. Historia komplikuje się, kiedy staje się obiektem nieznanych napastników. W trakcie ucieczki natrafia na kolejną dwójkę bohaterów. Pierwszym z nich jest Beast Boy, chłopak z umiejętnościami do zmiany kształtu w formę zwierzęcą, dotychczas wychowywany pod okiem grupy Doom Patrol. Kolejną bohaterką jest Starfire, pozaziemska dziewczyna, która z dnia na dzień traci dotychczasowe wspomnienia i stara się odnaleźć cel w swoim życiu. Przygody czwórki młodocianych bohaterów skierują ich do walki z tajemniczymi napastnikami mocno związanych z demonicznym rodem Raven. Czy uda im się zwycięsko wyjść ze starcia z napastnikami?

Titans – Sezon 2

Ciąg dalszy przygód naszej paczki bohaterów. Pierwszy odcinek należy traktować jako finał 1 sezonu (tak też było w pierwotnym zamiarze producentów). Obserwujemy finale starcie z Trigonem, ojcem Raven. Niestety starcie jest dość krótkie i mało satysfakcjonujące.

2 sezon sprowadza nowego villaina do życia bohaterów. Jest nim Deathstroke mający zatarg ze starą drużyną Tytanów. Ten widząc działających bohaterów postanawia odświeżyć stare graty i przypomnieć bohaterom o dawnej umowie, którą zawarł potajemnie z Graysonem.

Kolejny sezon to podstawa do debiutu nowych postaci. Jest nim Superboy wraz z Krypto. Klon Supermana ucieka z laboratorium Luthora i poznaje smak życia. Na pewnym etapie przygód krzyżuje drogi z Tytanami dołączając w ich szeregi. Od tego momentu wszyscy zostają obrani za cel nemezisa Supermana.

Po łebkach poruszony zostaje wątek Starfire. Kosmicznej gwiazdce nie jest po drodze prowadzenie spokojnego heroicznego życia. Na ziemię przybywa jej siostra mieszając w życiu Starfire.

W 2 sezonie debiutuje osobiście Bruce Wayne odgrywający szczególną rolę w przemianie Graysona. Liczne retrospekcje prowadzą bohatera do zostanie tym, kim fanowi od dawna spekulowali.

Titans – Sezon 3

Przenosimy się do Gotham. Jason, pomocnik Batmana, na własną rękę chce skonfrontować się z Jokerem. Robi to wbrew zakazom mentora i kończy się dla niego tragicznie. Śmierć Robina wpływa na Batmana. Ten postanawia przekroczyć granicę. Pozbawia Jokera życia oraz rezygnuje ze swojej roli w Gotham, przekazują dorobek Dickowi.

Tytani czuwają nad Gotham pod nieobecność Batmana. Słusznie, ponieważ pojawił się w mieście nowy przeciwnik, który za cel obrał mafijny półświatek. Nie niszczy go, a przejmuje nad nim kontrolę, próbując zajść za skórę Tytanom. Jest nim Red Hood, którego tożsamości początkowo nie znamy, jak i motywów.

W międzyczasie dziwne rzeczy dzieją się ze Starfire. Kory traci kontrolę nad swoim ciałem, wykonując nieświadomie specyficzne zachowania w tym atakowanie kolegów z drużyny. Czy może to mieć związek z jej siostrą, którą poznaliśmy w poprzednim sezonie?

„Titans” dostępny jest na platformie Netflix.