The Grim Knight

The Grim Knight zadebiutował w “Batman Who Laughs #1” z 2019 roku. Autorami postaci są James Tynion IV i Scott Snyder.

Jak się narodził Grim Knight?

Wszystko zaczyna się słynnej nocy. W Crime Alley giną rodzice Bruce’a. Ich morderca nie opuszcza miejsca zbrodni. Jest zdesperowany w poszukiwaniu pereł rodzicielki chłopca. Tymczasem Bruce zalewa się płaczem przez tragedię, która go dotknęła. Z żalu wybudza go zabójca, który każe chłopcu uciekać. Ten jednak zauważa leżący przed nim pistolet, z którego zginęli jego rodzice. Bruce bez namysłu chwyta za broń i wymierzając w stronę mordercy jego rodziców. Pociąga za spust.

Bruce opuścił rodzinne miasto. Przez wiele lat podróżował po świecie czerpiąc nauki wprost od doświadczonych zabójców i żołnierzy. Po latach treningu wrócił do Gotham. Przez długi czas nie mógł znaleźć odpowiedniej broni, która ułatwiałaby mu vendettę. Pewnego wieczora przez szybę w oknie salonowym wpada nietoperz. Bruce w tym momencie chwyta za broń, z której zginęli jego rodzice, i zabija nietoperza. Prosty zabieg zdecydował o przyszłości młodego bogacza.

Bruce przywdziewa strój nietoperza i zaczyna wojnę z gangsterskimi rodzinami Gotham. Jako pierwsi padają głowy tak słynnych rodzin jak Falcon czy Zucco. Batmanowi krwawą droga udaje się skutecznie zredukować stopień przestępczości w Gotham.

Działania Grim Knighta zyskują przychylność gliniarzy. Są mu najzwyczajniej wdzięczni, że mają mniej pracy. Jedynym przeciwnikiem działań Batmana jest Gordon, który urządza zasadzkę. Zwabia nietoperza na dach za pomocą sygnału, który jest wyposażony w potężne magnesy. Te przyciągają nietoperza i uziemiają go. Batman był jednak przygotowany na zasadzkę. Uaktywnia system, który zabija otaczających go gliniarzy, a także rozpoczyna mord w Blackgate i Arkham Asylum. The Grim Knight rozszerza swój plan. Udaje mu się po kryjomu zaimplementować w szyjach mieszkańców Gotham specjalne ładunki wybuchowe, które uaktywnia, jeśli mieszkaniec zawini. Dodatkowo Bruce wgrywa swoje systemy w elektronikę Gotham, zapewniając sobie tym samym dostęp do prawie każdego elektronicznego systemu w mieście. The Grim Knight na bieżąco obserwuje każdy zakątek Gotham i w porę uaktywnia ładunki. Przeciwny jego działaniom jest Alfred, który opuszcza swojego przyjaciela.

Gordon przez kilka tygodni ukrywa się przed Batmanem. Prowadzi własne śledztwo, aby odkryć, kto kryje się za maską kata. Po ponad 6 tygodniach śledztwa odkrywa prawdę. Dzieli się ze swoimi spostrzeżeniami z Bullockiem. Następnie udaje mu się aresztować Bruce’a pod jego posiadłością.

Dalsze losy The Grim Knight

Prawdopodobnie Grim Knight został uwolniony przez Batmana Who Laugh i sprowadzony do uniwersum naszych bohaterów. Nawiązują współpracę. Grim Knight pomaga Batmanowi Who Laugh w realizacji jego planu przeciwko tutejszemu Batmanowi. Grim porywa tutejszego Gordona i dzieli się z nim swoją historia. Na koniec chce go zabić. Ten zostaje jednak powstrzymany przez Batmana Who Laugh. Szalony Batman przygotował dla Gordona dużo gorsze rzeczy.

Umiejętności Grim Knighta

Grim Knight jest świetnie wyszkolony w walce wręcz oraz w posługiwaniu się bronią palną. Bardzo dobrze opanował zdolności technologiczne, co udowadnia poziom technologii rozmieszczonej po całym Gotham.