Pedro Pena

Pedro Pena zadebiutował w “Flashpoint #1” z 2011 roku. Autorem postaci jest Pat McGreal.

Debiut we Flashpointowym świecie

Podobnie jak Eugene, Pedro został wprowadzony we Flashpointowym świecie. Pedro wraz z przybranym rodzeństwem trafili na Skałę Wieczności, gdzie Wizard przekazał każdemu z nich magiczne zdolności. Pedro został obdarowany siłą Herkulesa. Rodzeństwo po wypowiedzeniu magicznego słowa “Shazam” przeistaczają się w postać Captain Thundera.

Pedro dołącza wraz z rodzeństwem do ruchu oporu Cyborga. Celem ugrupowania jest powstrzymanie wojny pomiędzy Amazonkami a Atlantydą. Enchantress zdradza siły Cyborga, rozdzielając Captaina Thundera do “poprzedniej formy”. Amazonki wykorzystują okazję i mordują Billy’ego, uniemożliwiając ponowną przemianę w Thundera.

Powrót Pedro w New52

Pedro powraca w miniserii “Shazam” stanowiącej dodatek do regularnego tytułu “Justice League”. Chłopiec pochodzenia meksykańskiego zostaje zaadoptowany przez rodzinę Vasquezes. Wraz z resztą zaadoptowanego rodzeństwa otrzymują moce od Billy’ego, który potrzebuje wsparcia w starciu z siedmioma śmiertelnymi grzechami.

Współczesne losy Pedro

Pedro wraz z rodzina Shazam rozpoczynają podróż po magicznych królestwach. Niekorzystny obrót sytuacji w Funland rozdziela rodzeństwo. Pedro z Eugene trafiają do Gamelands. Pedro i Eugene muszą uzyskać około 1mln punktów i pokonać Game Mastera krainy, aby uciec z niej.

Moce i umiejętności

Pedro po wypowiedzeniu słowa “Shazam” przemienia się w dorosłą, magiczną osobę obdarzona niewrażliwością na pociski, super szybkością, zdolnością latania czy kontrolowania magii (np. charakterystyczne pioruny). Przy wyszczególnianiu umiejętności, szczególne znaczenie mają akronimy liter składających się na słowo “Shazam”. Magiczne zdolności przyznając następujące cechy: mądrość Salomona, siłę Herkulesa, wytrzymałość Atlasa, moc Zeusa, odwaga Achillesa, szybkość Merkurego.