Jak urządzić stanowisko dla gamera?

Jeśli Twoim hobby są gry komputerowe, z pewnością spędzasz przed komputerem w domu sporo czasu. Dlatego też powinieneś stworzyć sobie idealne stanowisko dla gamera – takie, by zapewniło Ci komfort i wygodę podczas wielogodzinnej zabawy. Zobacz, jak to osiągnąć!

Wybieramy fotel i biurko!

Kluczowymi elementami wyposażenia stanowiska gamera będą rzecz jasna meble. Jeśli chodzi o biurko, powinno być ono wykonane z materiałów jak najwyższej jakości, abyś miał pewność jego stabilności. W końcu to na nim będziesz stawiał sprzęt kosztujący nieraz kilka tysięcy złotych. Co więcej, blat biurka musi być na tyle duży, by pomieścić spory monitor, zestaw głośników, klawiaturę i myszkę, ale też zapewniał miejsce na jedzenie, napoje oraz inne Twoje przedmioty. Przydatną opcją biurka może okazać się także funkcja regulacji jego wysokości – dzięki temu dopasujesz blat do swojej budowy ciała.

Fotel dla gamera powinien być odpowiednio wyprofilowany, szeroki oraz posiadać wysokie oparcie, na którym z kolei znajdą się poduszki – jedna pod plecy i jedna pod kark. Warto, aby miał on możliwość regulacji na wielu płaszczyznach – nie tylko góra-dół, ale i oparcia lub podłokietników. Wraz z odpowiednio dobranym biurkiem zapewni Ci maksimum komfortu na co dzień.

Jaki powinien być monitor dla gracza?

Jaki monitor wybrać? Przede wszystkim duży. Obecnie uważa się, że monitor powyżej 32 cali zapewni Ci niezapomniane wrażenia z gier wideo. Warto też zainwestować w model z zakrzywionym ekranem, ponieważ dzięki niemu cały obraz gry będzie się znajdował w takiej samej odległości od oka, przez co zyskasz większą perspektywę widzenia, a Twój wzrok będzie się wolniej męczył. Dodatkowo zakrzywione monitory mają jeszcze jedną przewagę nad płaskimi – obraz na nich pozbawiony jest zniekształceń wynikających z nierównomiernego podświetlenia matrycy, a zatem możesz liczyć na lepszą jakość rozgrywki.

Jak wybrać akcesoria do gier?

Bardzo ważne jest także dobranie odpowiednich akcesoriów do gier – poczynając od klawiatury, która powinna wyróżniać się szybkim czasem reakcji i posiadać podświetlenie ułatwiające granie przy zgaszonym świetle, na myszkach gamingowych kończąc – ta musi natomiast posiadać szybki czas reakcji oraz więcej przycisków niż standardowy model. Dobrze by było, gdyby nie miała także przewodu, co zwiększa zasięg ruchu gracza.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia stanowiska gamera są słuchawki – najlepiej, by izolowały one odgłosy z zewnątrz, zapewniając tym samym lepszą kontrolę nad dźwiękami pochodzącymi z gry. Jeśli lubisz rozgrywki multiplayer z przyjaciółmi z sieci, zaopatrz się w słuchawki z mikrofonem, dzięki któremu będziesz mógł się z nimi łatwiej komunikować. Jeżeli jednak nie jesteś zwolennikiem słuchawek, koniecznie wybierz dobry zestaw głośników – najlepiej składający się z 5 elementów oraz subwoofera. Pamiętaj wtedy o dokupieniu mikrofonu z osobna!

Artykuł partnera