Najpotężniejsi telepaci DC Comics

W multiversum DC Comisc nie brakuje postaci uzdolnionych telepatycznie. Część z nich trzyma się z boku, część z nich niejednokrotnie udowodniła swoją wartość nawet w trakcie głośniejszych wydarzeń. Poniższa lista przedstawia najpotężniejszych przedstawicieli uzdolnionych telepatycznie.

Martian Manhunter

Zielony przedstawiciel Marsa posiada telepatyczne zdolności od pierwszego dnia narodzin. Umiejętności wynikają z budowy DNA jego rasy. Marsjanie byli połączeni telepatycznie z otaczającą ich przyrodą, a nawet między sobą, co wynosiło relacje Marsjańskie na zupełnie inny poziom niż ludzkie. Martian Manhunter uchodzi za jednego z najpotężniejszych telepatów jacy chodzą po ziemi. Bez problemu potrafi komunikować się z innymi telepatycznie, doświadczać ich wspomnień, a nawet nimi manipulować. Marsjanin jest zdolny nakłonić innych do swojej woli. Ciężko powiedzieć jakie ograniczenia ma moc Marsjanina. Podczas „Justice League” Snydera był w stanie połączyć telepatycznie wszystkich członków JL znajdujących się w różnych częściach świata, samemu przebywając w kosmosie.

Starro

Przedstawiciel kosmicznej rasy uchodzi nie tylko za genialnego telepatę ale i stratega. Wielokrotnie wykorzystywał swoje moce, żeby namącić w siłach międzygalaktycznych. Obrazuje to sytuacją chociażby z „Dark Nights: Metal”, gdzie Starro zza kurtyny kierował przywódcą Thanagaru. Podmiot może przyczepić się również do twarzy dowolnego osobnika i przejąć nad nim pełną kontrolę. Moce kosmicznej rozgwiazdy wykorzystał Luthor. Przeciwnik Supermana odkrył, że Starro potrafi komunikować się pomiędzy podmiotami powstałymi z jego rozmnażania się. Brzmi dziwnie ale w praktyce może powstać niezła inwigilacja przeciwnej drużyny. Moce Starro okazały się problematyczne dla Perpetui. Batman i Wonder Woman chcą wykorzystać je w „Death Metal” aby ukryć swoje działania przed siłami zła.

Maxwell Lord

Kto choć trochę zna historię Maxwella Lorda to nie będzie wątpił, że jest jednym z najpotężniejszych ziemskich telepatów. Max jest na tyle silny, że potrafi jednocześnie kontrolować od kilkunastu do kilkudziesięciu ludzi. Jego woli podatny był sam Superman. Wonder Woman przekroczyła pewną granicę, żeby uratować Supermana, a raczej ludzkość, zabijając Maxwella. Jak to bywa w komiksach, śmierć nigdy nie jest stała. Max powrócił do świata żywych. Miało to miejsce w obecnej serii o przygodach amazonki.

Hector Hammond

Hector, podobnie jak niżej wskazany Gorilla Grodd, swoje moce nabył przez promieniowanie meteoru. Latami jego intelekt rósł aż nie da się go przeoczyć. Przy okazji wyrobiły mu się moce telepatyczne czyniące go bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem dla Zielonej Latarni. Hector od dłuższego czasu grzeje więzienną celę zabezpieczoną przed jego umiejętnościami. Hal Jordan niejednokrotnie prosił wroga o pomoc. Zwłaszcza podczas problemów z przedstawicielami innych korpusów.

Gorilla Grodd

Goryl uchodzi za jednego z czołowych przeciwników Flasha, choć Barry z biegiem lat nauczył się radzić sobie z nim. Grodd bez problemu przejmuje kontrolę nad słabszymi umysłami. Przy bardziej odpornych jego moce ogranicza do komunikowania się telepatycznego lub wertowania wspomnień. Jednak nie telepatia czyni Grodda niebezpiecznym osobnikiem. Goryl stanowi ogromne zagrożenie pod kątem fizycznym. Dodajmy, że bardziej współczesne historie naszpikowały go ułamkiem mocy speedsterkich.

Coś na osłodę – Batman i Jarro

Starro/Jarro przeszedł ogromną przemianę od czasów „Dark Nights: Metal”. W krótkim evencie „No Justice” Jarro przeszedł na stronę dobra. Zaowocowało to bliską relacją z Batmanem. Na tyle bliską, że rozgwiazda w pewnym momencie zaczęła nazywać siebie Robinem, a Batmana”Tatą”.