Abner Krill (Polka-Dot Man)

Polka-Dot Man zadebiutował w „Detective Comics #300” z 1962r. Twórcami postaci są Bill Finger oraz Sheldon Moldoff.

Kim jest Polka-Dot Man?

Pojawienie się Batmana w Gotham zadziałało jak pstryczek. Kto by pomyślał, że w takiej mieścinie będzie się kryć aż tylu chętnych do spróbowania swoich sił po złej stronie prawa. Jednym z tych śmiałków był Abner Krill. Lokalny oszust rozwinął przestępczą karierę wykorzystują specyficzną broń, jaką były… kolorowe kropki! Z pozoru błaha, wręcz śmieszna broń, która w rzeczywistości była zabójcza. Polka-Dot Man wyposażył swój kostium w zróżnicowane kolorystycznie kropki, co w praktyce oznaczało inne zastosowanie np. Kropka jednego koloru mogła okazać się zabójczą bronią, jeszcze innego sprawdzonym przedmiotem do ucieczek.

Krill zaczynał karierę pod przydomkiem Mister Polka-Dot. Bardzo szybko przykuł uwagę Batmana i Robina. Polka-Dot porwał pomocnika Nietoperza ale Bruce dość szybko poradził sobie z problemem.

Abner zawiesił karierę na jakiś czas. Nieprzyjazne warunki życia zmusiły go jednak do powrotu. Nie miał grosza przy sobie, żeby opłacić mieszkanie czy nawet strój, w którym wcześniej działał. Jako Polka-Dot Man złapał za kij baseballowy i obrabował sklep. Podczas rabunki wdał się w konflikt z funkcjonariuszem policji, a jeszcze później z Bullockiem. Niestety Harveyowi puściły nerwy. Wykorzystał to Krill, który złożył pozew sądowy przeciwko przyjacielowi Gordona. Sprawa została wygrana, a Bullock musiał udać się na terapię do psychologa.

Lata mijają, a z Abnerem było coraz gorzej. Po wyleczeniu ran odniesionych w skutek szarpaniny z Bullockiem, stoczył się i popadł w alkoholizm. Coraz więcej czasu spędzał w barach z kuflem w ręku niż rabowaniu w Gotham. Po krótkim incydencie z Nightwingiem, Krill otrzymał szansę powrotu do dawnego życia. Polka-Dot Man dołączył do grupy złoczyńców dowodzonej przez generała Immortusa. Szef ufundował każdemu modyfikację jego sprzętu. Niestety grupa nie przetrwała długo. Zostali zdradzeni przez Ludzki Płomień, a zdrada przyczyniła się do śmierci wielu złoczyńców. W tym Polka-Dot Man.

Umiejętności Polka-Dot Man

Polka-Dot Man posiada zaawansowany technologicznie kostium, na którym widnieją kolorowe kropki (punkty jak kto woli). Każde kółko ma inne zastosowanie. Część z nich służy jako niebezpieczna broń, część z nich jako świetny środek do ucieczek np. oślepienie, tarcza czy nawet szybowiec.