Peacemaker

Peacemaker zadebiutował w „Fightin’5 #40” z 1966 roku. Twórcami postaci są Joe Gill i Pat Boyette.

Kim jest Peacemaker?

Christopher Smith, znany jako Peacemaker, to pacyfistyczny dyplomata i superbohater, który używa specjalnych, nieśmiercionośnych broni i założył Instytut Pax. Zazwyczaj walczy z dyktatorami i watażkami. Podczas „Crisis on Infinite Earths” doznał urazu głowy. Post-Kryzysowa wersja Peacemakera różni się znacznie, ukazując Smitha cierpiącego na poważne zaburzenia psychiczne z powodu wstydu związanego z ojcem – nazistowskim komendantem. Jego zachowanie staje się ekstremalne, co prowadzi do przystąpienia do Checkmate i konfrontacji z Adrianem Chase. Poświęca się, by zniszczyć Eclipso, a jego dusza pojawia się w serii „Dzień Sądu”.

W serii „Blue Beetle” z 2006 roku pojawia się postać podająca się za Smitha oraz Rozjemcę. Mitchell Black, wcześniej znany jako Smith, otrzymuje bazę danych skarabeusza w swoim umyśle. Smith staje się niechętnym partnerem Jaime’a Reyesa, trzeciego Niebieskiego Żuka, i pomaga mu walczyć z Reach. W serii „Final Crisis Aftermath: Escape” pojawia się jako więzień i potencjalny rekrut Globalnej Agencji Pokoju. W sequelu „Watchmen”, „Doomsday Clock”, uczestniczy w bitwie na Marsie przeciwko Doktorowi Manhattanowi. W „Infinite Frontier” powraca jako członek Legionu Samobójców, włamując się do Arkham Asylum w misji związanej z Jokerem.

Współczesne przygody Peacemakera

W najnowszej serii „Suicide Squad” prowadzonej przez Robbie Thompsona, Peacemaker stoi na czele nowej drużyny Legionu Samobójców, zleconej przez Amandę Waller. Skład zespołu obejmuje postacie takie jak Szpon czy Superboy, za którym kryje się tajemnica. Peacemaker ślepo wykonuje zróżnicowane zadania Waller, skupiając się na rekrutacji nowych członków, chociaż próby zwerbowania nowego Swamp Thinga czy speedstera z akademii Młodych Tytanów kończą się niepowodzeniem.

Drużyna odwiedziła różne miejsca w omniwersum, w tym Ziemię-3 i kosmos, będąc ściganym przez Ricka Flaga i jego zespół. Flag ma za cel Waller, posiadając szpiegów w jej placówce i podkradając jej pionki, w tym Peacemakera, który dobrowolnie zrezygnował ze służby u Waller. Pierwszą misją Peacemakera dla Flaga jest rekrutacja Bloodsporta, który pomimo braku ładunku wybuchowego w głowie, wspiera Waller z powodu porwania jego braci z różnych multiwersów.

Peacemaker aktywnie realizuje misje Waller przeciwko superbohaterom, przekazując Chestera do wykorzystania w ataku na Beast Boya, przenosząc osprzęt superbohaterów, porwania Nubię w celu jej zamordowania, oraz infiltrację Doom Patrol.

Moce Peacemakera

Peacemaker jest wysoko wyszkolonym żołnierzem i ekspertem od walki, choć nie posiada nadludzkich mocy. Jego główne umiejętności obejmują zaawansowane umiejętności bojowe, ekspertyzę w obsłudze różnego rodzaju broni, doskonałe zdolności strategiczne i taktyczne, a także wysoką sprawność fizyczną. Dodatkowo, wyposażony jest w zaawansowany technologicznie sprzęt, w tym specjalny hełm i inne gadżety. Peacemaker jest również zdolnym detektywem, co pomaga mu w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw.