Streszczenia zeszytówek DC z 07.12.2021

Dark Knights of Steel #2

Jor-El zostaje zabity. Bruce i Alfred ruszają w pościg za zabójcą. Morderca odwraca uwagę ścigających posyłając strzałę w Alfreda. Bruce łapie ją w ostatniej chwili, następnie doskakuje do przeciwnika. Bez problemu powala go i zabiera na zamek. Clark i jego matka postanawiają wcielić zamachowca do celi, później go przesłuchać. Clark jest wściekły, ale panuje nad emocjami. Próbuje znaleźć dowody, że to król Jefferson stał za aktem wojennym.

W międzyczasie o śmierci ojca dowiaduje się Zala, obecnie trenowana przez Dianę. Smutną wieść przekazała jej Lois. Zala jest wściekła i zrozpaczona. Żegna Dianę długim pocałunkiem, potem ruszając w stronę królestwa zamachowca. Zala narusza królewską posiadłość, porywając z niej syna Jeffersona. Król żąda, aby Zala wypuściła jego syna. Błędna komenda kosztowała jego potomka życie. Zala spełnia prośbę, ale unosząc się w powietrzu na znacznej długości. Chłopak ginie upadając na ziemię z wysokości. Jefferson próbuje zaatakować kryptończankę piorunami, które nic jej nie zrobiły. Zadowolona Zala opuszcza królestwa, odlatując w dal.

Suicide Squad #10

Oddział Waller jest bezsilny w walce z Thanagarem. Walkę stopuje pojawienie się Zielonej Latarni. Rozdziela skłócone strony, a pionki Waller zabiera do więzienia. Tam… Noctura i Superboy oddają się rozkoszą, reszta wykorzystująca czas do wezwania wahadłowca, którym uciekają. Przed ucieczką okazuje się, że w więzieniu przebywał jeszcze Black Hand. Waller jest zadowolona z przebiegu planu, pewna siebie, że teraz nikt jej nie przeszkodzi.

Suicide Squad: King Shark #9

Orca leczy rany w wannie. King Shark przechodzi żałobę po śmierci ojca, boga rekinów. Przyjaciółka rekina jest w trudnym położeniu, ponieważ tyka bomba Waller w jej szyi. Otrzymuje ofertę pomocy z rąk finalisty turnieju. Układ jest prosty. Ona zrani psychicznie King Sharka, drugiego finalistę turnieju, w zamian za pomoc z bombą. Zgadza się. Następnego wieczora zrywa przyjaźń z Nanaue, co załamuje go psychicznie.

The Swamp Thing #10

Bagniak prowadzi walkę z Jacobem. Chce powstrzymać przyjaciela, mimo że naukowcy źle im życzą uwalniając ciekły azot, aby zamrozić obie bestie. Spadek temperatury daje im się we znaki. W bagniaku przebudza się instynkt zieleni przywołujący go do porządku.

W międzyczasie naukowcy prowadzą sekcję zwłok we współpracy z Dr. Woodre. Wychodzi na to, że dotarli do pozostałość po awatarze nowej mocy.

Batman #118

Gotham świętuje po ostatnich zajściach. W mieście jest spokojnie, przestępcy robią w gacie na sam widok Batmana. Nie ma do czego się przyczepić, ani co robić. Bruce nie czuje się dłużej potrzebny mieścinie. Tak sam nie czuje się z nią dłużej związany.

Batman opuszcza Gotham. Pewnie na jakiś czas. Podjecie decyzji ułatwia mu komunikat o morderstwie niejakiego Abyssa. Zabójcą, a raczej zabójcami, są członkowie tzw. Batman Inc. Bruce nie ma wątpliwości, że mordercy popełnili czyn. Tylko dlaczego? I kim jest tajemniczy Abyss? Tego dowiemy się w kolejnych numerach. Swoje 5 groszy doda Luthor, który pojawia się na ostatniej stronie.

Crush & Lobo #7

Lobo rozbija się w najlepsze. Rodzi to nowych wrogów, którzy chcą go odstrzelić. W trakcie zawieruszek odnajduje go Crush. Wkurzona córka goni uciekającego ojca, powala gang, któremu Lobo zaszedł za skórę, a na koniec uziemia ojca. Złapany Lobo zostaje przewieziony przez Crush do intergalaktycznego więzienia dla najgorszych. Nie udaje się go wsadzić za kratki. System w dalszym ciągu posiada zmienione dane przez Lobo. Patrolujące droidy odbierają Crush jako Lobo. Usypiają ją i zabierają do paki.

Harley Quinn: The Animated Series: The Eat. Bang! Kill. Tour #5

Liga z Zatanną pojawiają się na miejscu potyczki Vixen z Harley i Ivy. Zatanna zaklęciem usuwa odór skunksa pozostawiony przez Vixen. Czar nie zmywa zapachu z Ivy i Harley. Pozbywają się go w wannie. W trakcie kąpieli poruszają temat wątpliwości Ivy. Harley ma dość tego i daje przestrzeń ukochanej. Udaje się na pobliską imprezkę do nocnego klubu. Odreagowanie i te sprawy. Harley nie może swobodnie opuścić klubu. O swoje upominają się starzy wandale, którym zaszła za skórę. Choć Harley skopała większość tyłków, została porwana przez dziwną istotę. „To coś” grozi Ivy, że ma tylko 2 godziny na odnalezienie go i przyznanie publicznie, że jest największym trującym łotrem, inaczej Harley zginie.

Superman: Son of Kal-El #Annual 2021

Komiks rozpoczyna się retrospekcjami. Skracając – Superman wtrącił Luthora do paki, ten robił psikusy z dowodami.

Wracamy do obecnych czasów. Batman odwiedza Jona i Lois. Wręcza młodemu wiadomość zostawioną przez Clarka. Jest nim kryptoński kryształ, który wywołuje projekcię Clarka w Fortecy Samotności. Jon kontaktuje się z ojcem, wpierw dowiedzieć się o jego lokalizacji, kolejno gadając o Luthorze.

Nastepnie Jon odwiedza Luthora. Siedziba łysego zostaje zaatakowana przez jego roboty. Obaj radzą sobie z nimi migiem, potem przechodzą do partyjki szachów. Jon wygrywa ją, żegnając Luthora propozycją działania na korzyść świata. Łysy godzi się na to.

One-Star Squadron #1

Heroz4u. Agencja pomagająca emerytowanym bohaterom i innych przyziemnych sprawach. Placówka prowadzona przez Red Torano i Power Girl. Po wyemitowaniu reklamy telewizyjnej, obserwujemy starego bohatera cierpiącego na sporą amnezję. Red Tornado próbuje pomóc mu odzyskać wspomnienia. Choćby dowiedzieć się, kim był w przeszłości.

Tropy naprowadzają, że mamy do czynienia z Gangbusterem. Pewności jednak nie ma. Red Tornado zabiera mężczyznę i odwiedzają ostatni znany adres. Mieszkająca tam kobieta przeczy powiązania. Był to celowy ruch, ponieważ pokój ma wytapetowany zdjęciami Gangbustera. Red Toradno nie ma pomysłów na dalsze działania. Tymczasowo daje mężczyźnie dach nad głową u siebie.

Power Girl korzysta z nieobecności Torando. Próbuje przekonać wpływowych akcjonariuszy, żeby zgodzili się zmienić prowadzącego Heroz4u na nią.