One-Minute War

Obca cywilizacja atakuje ziemię. Inwazja, podczas której zamrożony zostaje czas. Wszyscy i wszystko zatrzymuje się w miejscu. Wyjątkiem są speedsterzy. Czy uda im się zatrzymać inwazję?

The Flash #790

Przez większość zeszytu obserwujemy „typowe” życie każdego speedstera. Wally urządza grilla z przyjaciółmi, Wallace łapie złoczyńców w czym przeszkadza mu Bart, Jay zapija smutki w barze, Barry odbywa z Iris poważną rozmowę o ich związku prowadzącą do (prawdopodobnie) oświadczyn, ale… Wszystko zostaje przerwane. Świat zatrzymuje się w miejscu. Na niebie pojawia się statek obcej cywilizacji zamrażający czas w miejscu. Z wyjątkiem speedsterów nie tracących swoje umiejętności. Obca cywilizacja zrzuca wiertło na Central City aktywujące urządzenie. Z rozmów między obcymi dowiadujemy się, że urządzenie ma przeprowadzić globalny ubój. Ile w tym prawdy nie wiemy, ale sama aktywacja urządzenia sieje obszarowe kataklizmy. Część odłamków poleciała w restaurację, gdzie przebywał Barry z Iris. Barry nie zdążył wyprowadzić Iris z restauracji na czas. Zamrożona w czasie została poważnie ranna, a Barry wyje w niebo nad jej ciałem – żywym czy martwym?

The Flash #791

Wally z Lindą i córką otrzepują się z kurzu naniesionego po ataku Fraction, zagadkowej obcej cywilizacji. Trójce automatycznie włączyły się moce wraz z atakiem. Wyjątkiem jest Jai, syn Wally’ego i Lindy, zamrożony w czasie. Moce chłopca nie działają jak u reszty, ponieważ w momencie ataku zasłonił ich drzewem.

Wallace i Bart docierają do miejsca lądowania pojazdu obcego imperium. Nie mogą przebić się przez otaczającego go ściany, mimo korzystania z wibracji. Po zderzeniu ze ścianą otwiera się ona. Z budynku wychodzą liczne siły wojskowe Fraction. Pojawia się Jay Garrick zabierający chłopaków do ukrycia. Sądzi, że nie tyle jest to inwazja, co prawdziwa wojna. Wojsko zauważa ich i natychmiast przystępuje do ostrzału. Z pomocą przybywa Jesse Quick, kiedy trójka speedsterów została otoczona. Bez większego spocenia rozbija nieprzyjaciół.

Wally biegając po mieście liczy straty. Odnajduje Barry’ego płaczącego nad ciałem Iris. Twierdzi, że jest martwa. Nie mają więcej czasu na opłakiwanie jej, ponieważ obcy pojazd zauważa ich i atakuje. Barry i Wally zabierają ciało Iris i uciekają. Po chwili rozdzielają się, żeby zwiększyć szansę na ucieczkę. Pojazd leci za Wallym. Ten gałęzią niszczy go.

W domu Lindy i Wally’ego zbierają się wszyscy aktywni speedsterzy. Nawet Max, który chwilę temu próbował przesłuchać jednego z żołnierzy Fraction, ale ten popełnił samobójstwo. Grono przyjaciół nie kryje radości, że jest ich tak wiele. Nastrój opada, kiedy po chwili pojawia się Wally z Barrym. Wszyscy są przybici widząc martwą Iris w ramionach Barry’ego. On nie chce oddać jej ciała komukolwiek. Chce z nią spędzić więcej czasu.

W bazie Fraction dowiadują się o ilości speedsterów na ziemi. Generałowie są szczęśliwi. Dostrzegają w nich idealny prezent ślubny dla ich władcy. Wypuszczają łowcę, Miss Murder, której zadaniem jest ich schwytać.

The Flash. One-Minute War Special

W pierwszej historii poznaliśmy genezę pozaziemskich najeźdźców. Lata temu była to utopijna planeta. Harmonia życia z naturą została zakłócona odkryciem źródła energii Speed Force. Naukowcy skonstruowali machinę dającą im dostęp do energii. Śmiałem Vel Anthro był pierwszym mającą z nią osobistą styczność. Energia skierowana w jego stronę osiadła w ciele na zawsze przeistaczając go w speedstera. Od tego czasu piastował stołek generała armii. Planeta w błyskawicznym tempie rozrosła się. Cesarzowe nie wystarczało to. Chciała więcej i więcej. Tak rozpoczął się podbój nowych planeta. Ataki prowadził Vel, który po kilku razach zażądał ręki cesarzowe, jeśli ma kontynuować jej misję. Zgodziła się. Po kilku podbitych planetach przyszła pora na ziemię.

W drugiej historii obserwujemy losy Avery Ho. Została zaatakowana przez Dark Wu, który wyssał część jej duszy. W tym momencie doszło do ataku obcej cywilizacji. Czas zastygł, Dark Wu również. Czterech najeźdźców zabrało go na swój pokład. Sytuację obserwowała z ukrycia Avery. Ruszyła za nimi i wskoczyła na pokład. Raz, że chciała odzyskać swoją duszę, dwa bała się, że Dark Wu ukradnie energię słońca niszcząc cały wszechświat. Interwencja na statku wywołała zbiorową walkę w trakcie, której Avery odzyskała skradzioną duszę.

W trzeciej historii kilkoro najeźdźców wchodzi do pensjonatu, w którym odbywało się przyjęcie. Wszyscy goście zastygli w miejscu. Najeźdźcy rozdzielają się. Nie wiedzą, że za nimi podąża jedna istota zdolna wyłamać się z ich zamrażacza czasowego. Obca osoba bierze w dłoń nóż i morduje wrogów z zimną krwią. Na końcu zeszytu pokazano, że tajemniczym mordercą jest… Godspeed!

W ostatniej historii przenosimy się w przyszłość. W wymiarze Quantum dzieci Wally’ego i Lindi, Jai i Iris, walczą z obcymi robotami, które porwały ich brata – co potwierdza płeć dziecka, przypominam że Linda jest w ciąży z Wallym. Do widowiskowego starcia dołącza jest Gold Beetle.

The Flash #792

Barry ogarnia się po sytuacji z Iris. Pozostali członkowie rodzinki speedsterów czekają na Barry’ego, aby rozpocząć obrady. Postanawiają wykraść pojazd wroga do zbadania ich kryjówki od środka. W międzyczasie przeniosą kryjówkę do bezpieczniejszego miejsca. Nową kryjówką jest ukryte laboratorium Mr Terrifica. Na miejscu orientują się, że brakuje z nimi Impulse i Wallace. Dwójka młodych speedsterów we własnym zakresie ukradła pojazd – pomysł Impulse, Ace pognał za nim. Korzystając z okazji wślizgnęli się do statku wroga zabierając z niego baterię zasilania – i tu małe zdziwko, ponieważ źródłem zasilania był żywy człowiek. Speedsterzy zostali wykryci i cudem uciekli, mimo że po piętach deptała im Miss Murder. Po spotkaniu z pozostałymi speedsterami zwrócili pojazd, a w jego wnętrzu byli zamrożeni w czasie Gorilla Grood, Superman i Kapitan Atom.

The Flash #793

Speedsterzy przystępują do ataku. Chcą wedrzeć się do bazy wroga i namieszać tam. Dzielą się obowiązkami – Barry rozproszy barierą; Jax, Max, Bart i Wallace rozproszą wroga przy bramie zapewniając jej otwarcie; Wally wjedzie tuningowanym pojazdem, który wcześniej przerabiali. Plan jednak nie idzie po ich myśli. U wrót wroga speedsterzy wpadają w zasadzkę, Jay Garrick zostaje w trymiga obezwładniony. Jednak bohaterowie byli przygotowani na taką ewentualność. Wally kieruje się do innej bramy, którą otworzyły Jesse z Lindą. Speedster przemknął do środka i zgrabnie unika ostrzału wroga. Niestety jeden z promienia dosięga go i pojazd zostaje zniszczony. Pozostali speedsterzy zostają otoczeni. Co w tym czasie z córką Wally’ego i Linda? Opiekowała się ona superbohaterami zamrożonymi w czasie. Niefortunnie na miejscu pojawia się łowca Frakcji.

The Flash #794

Irey została zaatakowana. Wróg przypiera ją do ściany, a Supermanowi udaje się delikatnie poruszyć, żeby złapać psy wroga. Podobną aktywnością wykazuje się brat Irey, która miała na niego wpływ swoimi mocami. Wróg ucieka. Irey postanawia dłużej nie imać się walki. Osobiście biegnie do bazy wroga, dzięki czemu pojmani speedsterzy zostają uwolnieni z wyjątkiem Jay Garricka – ten trafia do bazy wroga i zostaje poddawany torturom. Speedsterzy wybuchają radością widząc Irey, a ta każe nazywać siebie „Thunderheart”. Dopiero po chwili córka dowiaduje się o śmierci ojca. Wszyscy są zrozpaczeni śmiercią Wally’ego w wyniku poprzedniego ataku. Barry ma pomysł jak to odkręcić. Uważa, że należy nie dopuścić do momentu ataku wroga na ziemie (ponowne mieszanie w czasie?). Niewykluczone, że pomysł odkręci Garrick, który uwalnia się, powala wrogów i bierze potężną giwerę w łapska.

The Flash #795:

Barry układa plan. Twierdzi, że zebrani speedsterzy w jednym miejscu będą przyciągali większe zasoby Speed Force, co zaowocuje prędkością potrzebną do przełamania bariery Fraction. Plan powiódł się. Siłą wbiegli do bazy wroga. Celem jest antena. Jej przeładowanie powinno odesłać wroga gdzie pieprz rośnie. Jednak na ich drodze stoją szeregi wrogiej armii. W walce pomaga im Jay Garrick wyskakujący ze spluwą. Speedsterzy dzielnie odpierają siły wroga, a Barry na klatę bierze ich przywódcę. Zastanawiacie się, co z Wallym? Rudowłosy speedster nie umarł. Na końcu zeszytu okazuje się, że atak przeniósł jego ciało do punktu czasowego nazwanego Planetą Flasha. Na miejscu znajduje się cała masa postaci – w tym Gold Beetle witająca Wally’ego czy prehistoryczny speedster, w którego ciele był Wally na początku runu Adamsa (jest też dinuś ścigający wtedy Wally’ego!)

The Flash #796 (Finał):

Wally wybudza się w pobliżu Gold Beetle. Speedster trafiłdo Hyperpoint czyli przestrzeni znajdującej się poza czasem i przestrzenią. Dziewczyna każe Wally’emu czym prędzej się ogarnąć i wsiadać do jej pojazdu z resztą bohaterów. Chce dotrzeć na ziemię i pomóc speedsterom w walce z Fraction. W parę sekund docierają na ziemię i włączają się w walkę zbliżającą się ku końcowi. Speedsterzy dotarli do silnika – zaczęli biegać i przeładowywać go swoją energią, tymczasem pupilki admirała zbuntowali się, co skończyło się dla nich śmiercią. Admirał chciał przeszkodzić speedsterom w przeładowaniu silnika, ale przeszkodził mu w tym Wally. Rudy obezwładnił Admirała i wsadził go do jednej z baterii, co przyspieszyło plan Barry’ego. Fraction zostało odesłane do swoich czasów, a ziemia wróciła do stanu przed ataku. Wally pojednał się z bliskimi, natomiast Barry pobiegał do restauracji, gdzie był z Iris. Jego dziewczyna ma się dobrze, cała i zdrowa. Barry, nie czekając dłużej, wypowiada swoją formułkę i możemy uznać, że się zaręczyli. Historia kończy się grillem u Westów, powrotem Gold Beetle i jej ekipy do swoich czasów, natomiast Bart i Max Mercury biegną w stronę zachodzącego słońca.