Starro

Starro zadebiutował w komiksie „The Brave nad the Bold #28” z 1960 roku. Twórcami postaci są Gardner Fox i Mike Sekowsky.

Kim jest Starro?

Starro, zaawansowany kosmita przypominający rozgwiazdę, odwiedza Ziemię i wzmacnia trzy rozgwiazdy, które siewają spustoszenie, m.in. eksplodują bombę atomową i kontrolują umysły mieszkańców Happy Harbor. Zostaje zatrzymany przez superbohaterów, którzy pokonują go przy użyciu wapna palonego. Starro wraca, kontrolując umysły ludzi w Nowym Jorku i członków Ligi Sprawiedliwości. Później udaje umierającego, by oszukać Justice League Europe i przejąć kontrolę nad Europą Zachodnią. W innej przygodzie kontroluje Flasha i Błękitną Dolinę, ale zostaje pokonany przez Batmana. W kolejnych historiach Starro powraca, walczy z superbohaterami i pojawia się jako członek Tajnego Stowarzyszenia Super Złoczyńców, a także w wszechświecie Kapitana Marchewy, gdzie wywołuje konflikt między stworzeniami wodnymi i lądowymi, ale zostaje pokonany przez bohaterów.

Starro zmienił się po inwazji Starro Motherstar. Zmuszony do zabicia swojego brata i przejęcia buntowniczej energii swojego ludu, Cobi przejął kontrolę nad gatunkiem Starro i zaczął podbijać galaktyki. Tworząc armię z kontrolowanych umysłów i niezależnie myślących elit, stał się nie do pokonania, ostatecznie przejmując dziewięć galaktyk. Po przybyciu do Drogi Mlecznej, Starro przejął kontrolę nad robotami LEGIONU, dążąc do dominacji nad wszechświatem.

Moce Starro

Starro posiada zdolności takie jak kontrola umysłów za pomocą swoich klonów przypominających rozgwiazdy, zdolność do regeneracji, nadludzką siłę, odporność na uszkodzenia, bezpłciowe rozmnażanie i zdolność latającą.