DC Meets Looney Tunes

Crossover DC z Looney Tunes to szalone dobro, które kilkukrotnie zaskoczyło mnie! Dlaczego?

Komiks jest zbiorem 6 historii z 2017 roku. Kolejno, tak w dużym skrócie: Królik Bugs ratuje Legion z przyszłości, J’onnz powstrzymuje Marva przed inwazją ziemi, Wonder Woman łączy siły z Diabłem Tasmańskim przeciwko Circe, Kojot wynajmuje Lobo do odstrzelenia Strusia Pędziwiatra, Hex i Sam na dzikim zachodzie i Elmer próbuje odstrzelić Wayne’a z powodów uczuciowych.

Komiks oferuje całą gamę gatunkową. Raz jest szalenie i humorystycznie, postacie jak Bugs przełamują granice wprawiając w niezręczne sytuacje pozostałych (np. gry słowne nakłaniające do zmiany zdania), innym razem jest poważnie i mroczniej (np. rozmowa obu Marsjan dotyka traumatycznych doświadczeń i refleksji życiowych). W każdej historii interakcje obu światów nie były nachalne, tylko odbywały się w przemyślany sposób (np. Diabeł Tasmański częścią greckiej mitologi). Akcje są bardzo proste, do tego krótkie, ale za każdym razem kreatywne i pełne śmiesznych zwrotów (np. sposób odczytywania intencji Diabła Tasmańskiego przez Amazonkę).

Ulubione historie? „Lobo i Kojot” zaskoczyli mnie traumatycznymi genezami zwierząt upodobnionych do horroru, zaraz potem dostarczając pokręconej historii z jajem, kiedy Lobo podejmował nieudolne próby odstrzelenia Strusia (reakcje Lobo i Strusia na porażki to złotem). No i historia o „Marsjanach” za ciekawie przegadany ton, podczas którego ze współczuciem spojrzałem na postacie. Finał drugiej historii dopełnił obraz pokazujący jak założenia Marsjan mają przełożenie na rzeczywistość.

Uwaga! Każda historia ma drugą część i jest zrealizowana w kreskówkowej stylistyce – charakterystycznej dla Looney Tunes. Odprężające i energiczne przygodówki nastawione na śmiech poprzez zabawy postaciami i motywami np. jak pierwsza historia wyglądała z perspektywy Bugsa (zupełnie inaczej!) czy kreatywne zmiany kształtów przez J’onnza, żeby przekonać Marvina do zmiany zdania.

Jeden z lepszych crossoverów DC! Świetnie spędzony czas. Zachęcam Was do przeczytania!