Mr. Oz (Jor-El)

Koncept Mr Oza został wprowadzony w „Superman #32” z 2014 roku przez Geoffa Johnsa i John Romita Jr.

Kim jest Mr Oz?

Mr. Oz, tajemnicza postać ze świata DC Comics, pozostaje niewidoczny dla świata, jednak jego istnienie jest ujawniane podczas konfrontacji z Supermanem przez Machinista. Mr. Oz ma związki z Miss Janet, która przekazała Clarkowi Kentowi w Daily Planet przesyłkę z pustym notatnikiem z symbolem Ligi Sprawiedliwości.

W erze „DC Rebirth”, Mr. Oz wychodzi z ukrycia i spotyka się z pre-New 52 Supermanem, zapewniając go o przyjaznych zamiarach, po czym znika. Następnie porywa Doomsday’a i Tima Drake’a, umieszczając ich w specjalnych celach, lecz jego plany pozostają tajemnicą.

Ostatecznie, Mr. Oz ujawnia swoją tożsamość jako Jor-El, ojciec Clarka Kent. Został on uratowany w ostatniej chwili z eksplozji Kryptonu i przeżył okrucieństwa ludzkości, co doprowadziło go do wniosku, że ludzkość nie zasługuje na Supermana. Jor-El próbuje przekonać Clarka i jego rodzinę, aby opuścili Ziemię i przeszli do nowego świata. Powoduje globalne katastrofy, aby odwrócić uwagę Clarka, i próbuje przekonać swojego wnuka Jona do opuszczenia Ziemi w obliczu nadchodzącego zagrożenia ze strony tajemniczej siły.

Moce Mr Oza

Mr Oz jest w rzeczywistości Jor-Elem, naukowcem z Kryptonu i ojcem Supermana. Posiada on szereg mocy i umiejętności, w tym zaawansowaną inteligencję, długowieczność i umiejętności taktyczne. Wykorzystuje zaawansowaną technologię dla celów takich jak teleportacja i manipulacja rzeczywistością. Jako strateg, Mr. Oz potrafi skutecznie planować i realizować złożone plany, a jego umiejętności manipulacji i kontroli umysłów pozwalają mu wpływać na innych.