Patronowane przez nas eventy / Współpraca medialna

33 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Wszystkich fanów komiksów i gier zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach i panelach festiwalowych, do zmagań przy planszy oraz do odwiedzenia naszych stoisk.
Tak aż dwóch!

➡️ Pierwsze znajdziecie na płycie głównej Atlas Areny, gdzie będziecie mogli kupić komiksy i wybrane gry planszowe z 25% rabatem.

➡️ Natomiast na Galerii, koronie wokół Areny, będziemy mieli drugie stoisko, poświęcone całkowicie planszówkom. Tu zajrzycie do każdego pudełka, poznacie zasady gier i także będziecie je mogli kupić z rabatem 25%.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier to największa tego typu impreza w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. 👌
Szczegółowy program wszystkich wydarzeń oraz wszystkie informacje organizacyjne znajdują się na stronie Organizatora: https://komiksfestiwal.com/ oraz https://www.facebook.com/events/812558783207804/


Jagacon 2022

JAGACON POWRACA!

Najbardziej kultowa impreza w województwie świętokrzyskim powraca! Tegoroczny Jagacon odbędzie się już w dniach 27–28 sierpnia na Zamku Królewskim w Chęcinach. Czeka na was masa wspaniałych atrakcji, między innymi:

  • Strefa Gier Planszowych – biblioteka zawierająca ponad 500 tytułów!
  • Komiksiarnia – kultowe serie komiksów do waszej dyspozycji!
  • Strefa LARP – rozległe, klimatyczne tereny wokół zamku zapewnią niepowtarzalny klimat do larpowania!
  • Strefa RPG – doświadczeni mistrzowie i masa sesji!

A to dopiero mała część atrakcji, jakie dla was przygotowujemy!

Po więcej informacji zapraszamy na:

Śląskie Dni Fantastyki

Śląskie Dni Fantastyki to impreza dla miłośników fantastyki pod każdą jej postacią. Jeśli uwielbiasz książki, filmy, grasz w gry (zarówno te wymagające prądu, wyobraźni, planszy czy kart), sam tworzysz w tej tematyce – jest to konwent dla Ciebie.

Wszystkie informacje są dostępne na stronie sdf.org.pl, a jeśli chcesz – napisz do nas przez formularz kontaktowy lub Messengera. Z radością odpowiemy na każde Twoje pytanie 😀

I tura akredytacji trwa do końca stycznia – potem cena wejścia wzrośnie!


Warszawskie Targi Fantastyki 2019

Nasze Targi powstały z myślą o ludziach, którzy połączyli kreatywność z miłością do fantastyki i w ten sposób stworzyli „Coś” unikatowego, co po prostu trzeba zobaczyć lub przeczytać!

Właśnie dlatego możesz u nas spotkać pisarzy opowiadających o swoich najnowszych książkach, a tuż obok rzemieślników oferujących ręcznie robione cuda stylizowane na ekwipunek bohaterów wprost z fantastycznych książek lub gier.

Dodatkowo każda edycja Targów to możliwość przetestowania gier planszowych i karcianych oferowanych przez naszych Fantastycznych Wystawców oraz szansa na przeniesienie się do innego (bardziej fantastycznego) świata odtwarzanego w podziemiach Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy.


FALKON 2019

Falkon to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z
szeroko pojętą fantastyką i kulturą popularną, a wśród nich:

– spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami;
– prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, podzielone na bloki tematyczne;
– konkursy, warsztaty, pokazy oraz wystawy;
– wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane,
bitewne, rpg i larp;
– kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;
– dwa branżowe turnieje: NERD i Kosplay;

Program Falkonu współtworzą jego pełni pasji uczestnicy. Zachęcamy również Ciebie, abyś tworzył z nami Falkon.


30 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier odbędzie się w nowej lokalizacji, w hali Expo-Łódź, przy alei Politechniki 4 w Łodzi, w dniach 27-29 września. Wśród gości pojawią się między innymi John Higgins, John Layman, Cyril Pedrosa, Grażyna i Zbigniew Kasprzak oraz Grzegorz Rosiński. Łącznie w programie znajdzie się ponad 100 artystów z Polski i zagranicy, strefa autografów, warsztaty, turnieje, dyskusje, prelekcje i konkursy. Organizatorzy zadbali także o szereg jubileuszowych niespodzianek. –To będzie prawdziwe święto komiksu na europejską skalę! –mówi Adam Radoń, dyrektor festiwalu.

Festiwal zostanie zainaugurowany w piątek 27 września w EC1 Łódź uroczystym otwarciem wystaw. Najważniejszy będzie wernisaż wystawy „Sztuka DC. Świt superbohaterów”, przygotowanej przez EC1 Łódź i Art Ludique Le Musée – mówi Adam Radoń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi i kierownik wydziału Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź. Ekspozycja, na którą składają się m.in. oryginalne plansze komiksowe twórców z DC Comics oraz rekwizyty i kostiumy z filmów wytwórni Warner Bros. ukazuje historię i fenomen takich postaci jak Superman, Batman i Wonder Woman – dodaje Radoń. Wystawa stanie w zabytkowej Hali Maszyn w dawnej Elektrociepłowni Ec1, będzie można ją tam oglądać aż do 2 lutego 2020.


Wystawa Sztuka DC Świt Superbohaterów

Na ekspozycji pojawią się oryginalne rysunki przedstawiające superbohaterów i superzłoczyńców ze stajni DC, jak też kultowe sceny komiksowe stworzone przez takich cenionych artystów, jak Jim Lee, Bob Kane, Neal Adams, Frank Miller, Alex Ross i wielu innych. Zostaną także zaprezentowane oryginalne kostiumy z popularnych filmów DC, m.in. słynna peleryna Christophera Reeve’a z produkcji o Supermanie czy ikoniczny już kostium Wonder Woman noszony w latach 70. przez Lyndę Carter. Kostiumy i rekwizyty z najnowszych filmów w reżyserii Zacka Snydera, Tima Burtona, Joela Schumachera i Christophera Nolana znajdą się obok tych pochodzących z najnowszego filmu „Wonder Woman”.

Na tę wyjątkową wystawę składa się dorobek blisko stu lat osiągnięć artystycznych, które zapoczątkowało dwóch nastolatków z Cleveland – Joe Shuster i Jerry Siegel, tworząc Supermana i inicjując całkowicie nowatorski gatunek sztuki. Ten pierwszy na świecie „oficjalny” superbohater zadebiutował w 1938 roku na kartach zeszytu „Action Comics” nr 1 i wywołał prawdziwą rewolucję w świecie sztuki, literatury, mody, telewizji i oczywiście kina.

Figuratywna i narracyjna siła superbohaterów wynika z tego, że ich twórcy nie tylko wymyślili nowy gatunek, ale też stworzyli podstawy całej mitologii DC. W przeciwieństwie do średniowiecznych legend, powieści kryminalnych czy westernów, które posiłkowały się nawiązaniami do swoich czasów, twórcy superbohaterów wymyślali dla swych postaci kostiumy, lokalizacje oraz emblematy praktycznie od zera. Projektanci, kreując sylwetki nowych bohaterów (oraz ich groźnych wrogów), tchnęli w nich życie oraz na zawsze rozpalili wyobraźnię całych pokoleń czytelników.


Sabat Fiction-Fest 2019

Cudze chwalicie…

Chyba każdy z nas w czasie szkolnej edukacji zetknął się z mitologią grecką, rzymską lub egipską. Na lekcjach języka polskiego i historii poznaliśmy liczny panteon bóstw, przygody legendarnych herosów oraz budzące grozę potwory. To właśnie w mitologiach należy doszukiwać się korzeni współczesnej fantastyki. Wystarczy tu wspomnieć o celtyckich inspiracjach J. R. R. Tolkiena, marvelowskim Thorze, którego pierwowzór wywodzi się z mitologii nordyckiej, czy japońskich yokai rozpowszechnionych przez mangi i anime.

A gdzie miejsce na naszą słowiańską mitologię i legendy?
Swego nie znacie…

Przez długi czas „słowiańszczyzna” była wyłączną domeną naukowców: archeologów, historyków i filologów. Na szczęście od kilku lat da się zauważyć wzrost zainteresowania tą tematyką także wśród autorów i miłośników popkultury. Potwory wywodzące się z rodzimych baśni i legend zasiedlają kolejne powieści i gry. Liczne zespoły muzyczne sięgają po folkowe brzmienia. Grupy rekonstrukcyjne stawiają sobie za cel odtworzenie realiów życia i obrzędów średniowiecznych Słowian. Niektórzy poszli krok dalej i uwierzyli, że w naszych żyłach płynie krew Słowian…

Spotkaj Słowian na Sabacie!

Nie od dziś wiadomo, że Góry Świętokrzyskie są krainą bogatą w historie i legendy. To tutaj czarownice miały organizować swe sabaty, po lasach grasowali zbójcy, zaś Słowianie oddawali cześć swoim bóstwom m.in. na Łysej Górze.

Dlaczego Wam o tym wspominamy? Ponieważ miło nam ogłosić, że tematem przewodnim szóstej edycji Sabat Fiction – Fest będą Słowianie oraz legendy!


Warsaw Comic Con – V Edycja

Dziękujemy, że byliście z nami na 4. Warsaw Comic Conie! Nie zwalniamy tempa. Zapraszamy Was na kolejną, piątą już edycję festiwalu, która odbędzie się w dniach 31 maja-2 czerwca 2019, oczywiście w Ptak Warsaw Expo! Będą z nami między innymi: Ian Somerhalder – megagwiazda “Pamiętników Wampirów”, Andrew Scott czyli Moriarty – geniusz zła z serialu “Sherlock”, a także zjawiskowa Cara Buono z obsady hitu Netflixa – “Stranger Things”. A to dopiero początek wrażeń.

Do zobaczenia na Warsaw Comic Con!


Dzień Darmowego Komiksu 2019


Dzień Darmowego Komiksu 2019 organizowany 11 maja (godziny 10:00-17:00) w Poznaniu – NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet. Niezwykłe wydarzenie oferujące tysiące darmowych komiksów, prelekcji, wystaw, stoisk z komiksami za „free”.


Warszawskie Targi Fantastyki 2019

Nasze Targi powstały z myślą o ludziach, którzy połączyli kreatywność z miłością do fantastyki i w ten sposób stworzyli „Coś” unikatowego, co po prostu trzeba zobaczyć lub przeczytać!
Właśnie dlatego możesz u nas spotkać pisarzy opowiadających o swoich najnowszych książkach, a tuż obok rzemieślników oferujących ręcznie robione cuda stylizowane na ekwipunek bohaterów wprost z fantastycznych książek lub gier.

Dodatkowo każda edycja Targów to możliwość przetestowania gier planszowych i karcianych oferowanych przez naszych Fantastycznych Wystawców oraz szansa na przeniesienie się do innego (bardziej fantastycznego) świata odtwarzanego w podziemiach Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy.


Kokon 2019

„Koniński KoKon jest może niewielkim konwentem ale przytulnym i przyjaznym dla wszystkich. Wydarzenie skierowane jest do każdego: od 3-letniego fana Disneya, po 70-letnią miłośniczkę gier planszowych i karcianych. KoKon jest miejscem, w którym mogą się spotkać osoby interesujące się fantastyką, kulturą japońską oraz e-sportem. Każdy jest w stanie znaleźć u nas coś dla siebie. Miłośnicy fantastyki mogą spotkać się z szerokim wachlarzem propozycji, poznać swoich ulubionych pisarzy, posłuchać o tworzeniu własnego kosmosu, a także zobaczyć osoby poprzebierane za ukochane postaci z filmów, gier i bajek. Uczestnicy mają możliwość przetestowania swoich umiejętności tanecznych, wokalnych, zręcznościowych lub stworzenia wyimaginowanego zespołu, aby zmierzyć się z różnymi utworami będąc gitarzystą lub perkusistą.

Jesteśmy też pierwszym konwentem, na którym pojawił się Escape room, a to jeszcze nie koniec fantastycznej mieszanki. Oprócz tego dla osób lubiących gry planszowe oferujemy zarówno wolne granie jak i wiele konkursów z nagrodami. No dodatek u nas zawsze spotkacie kogoś ciekawego zaczynając od Anety Jadowskiej na Krzysztofie Banaszyku kończąc. Dopełnieniem wszystkiego jest strefa e-sportowa, w której odbywają się wolne granie i turnieje w popularne gry komputerowe i nie tylko. Od niedawna można spotkać u nas strefę retro, na której zagracie w stare serie, których chyba wszystkim starym wyjadaczom czasem brakuje. Poza tym czy jest lepsze miejsce na Spotkanie przy Kominku niż Sala Kominkowa? Mamy tu na myśli oczywiście spotkania z HearthStone, który nie jest jedyną grą, w którą można u nas zagrać. A to wszystko można zobaczyć w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.”


Warsaw Comic Con – IV Edycja


Największy w Polsce festiwal popkultury powraca! Już w dniach 26-28 października, po raz czwarty widzimy się na Warsaw Comic Con, w Ptak Warsaw Expo.

Goście IV edycji Warsaw Comic Con: Paul Wesley czyli Stefan Salvatore z Pamiętników wampirów, Froy Gutierrez – Nolan z serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak, Nathaniel Buzolic – Kol Mikaelson z The Originals, Jordan Connor, czyli Sweet Pea z Riverdale, Christopher Larkin, czyli Monty Green z The 100, Jason Douglas znany z roli Tobina w The Walking Dead, Crystal Reed serialowa Allison Argent z Teen Wolf: Nastoletni wilkołak, John Rhys-Davies, krasnolud Gimli, członek Drużyny Pierścienia, Cara Buono, gwiazda Stranger Things, Andrew Scott, znany przede wszystkim z roli Jima Moriarty’ego w Sherlocku, Eugene Simon grający Lancela Lannistera w Grze o Tron, Ian Whyte, który wcielił się w samego Predatora w filmie Obcy kontra Predator, Jimmy Vee znany z roli R2-D2 z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, Rick Cosnett – Eddie Thawne z The Flash oraz Ian McElhinney serialowy Ser Barristan Selmy z Gry o Tron. Kolejnych gości ogłaszamy w każdy czwartek!

Oprócz naszych Gwiazd,, czekają na Was także spotkania z autorami książek i komiksów oraz twórcami popkultury, strefy tematyczne filmów i seriali, strefa komiksów, trzy efektowne konkursy cosplay, turnieje gier, koncerty i fantastyczne comicconowe stoiska. Tej edycji festiwalu towarzyszyć będą także Targi Gier – Warsaw Games Show.

Bilety dostępne na ebilet.pl! Dla niezmotoryzowanych mamy bezpłatne autobusy kursujące z i do centrum stolicy. Już dzisiaj dołączcie do wydarzenia, zaproście znajomych – nie może Was zabraknąć!


29 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

>
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier istnieje od 1991 roku i jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Do 1998 roku funkcjonował jako Ogólnopolski Konwent Twórców Komiksu. MFKiG to przede wszystkim miejsce spotkań twórców i miłośników sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. 27. edycję festiwalu, zorganizowaną w 2016 roku w łódzkiej Atlas Arenie, odwiedziło ponad 20 tysięcy osób.


Copernicon 2018

logo jasne

Trzy dni, dziesiątki gości, setki godzin programu i tysiące uczestników. Copernicon – Karnawał Fantastyki to cykliczne toruńskie wydarzenie skierowane do fanów szeroko pojętej popkultury i fantastyki. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 14-16 września w kilku lokalizacjach na toruńskiej starówce.

Copernicon to wydarzenie dla osób interesujących się fantastyką, grami i popkulturą. To festiwal otwarty, z atrakcjami rozsianymi po pięknej, zabytkowej toruńskiej starówce. Program, bogaty w prelekcje, konkursy, gry i panele dyskusyjne, tworzą twórcy i goście z całej Polski. To również duża strefa targowa, pełna wyjątkowych wystawców, kolorowe pochody cosplayerów, pokazy Fire Show oraz inne atrakcje dodatkowe, zmieniające Copernicon w autentyczne święto fanów.

Copernicon odbywa się każdej jesieni od 2010 roku. W tym czasie liczba uczestników wzrosła niemal dwudziestokrotnie, z około 250 uczestników pierwszej edycji, do ponad 4000 osób, które odwiedziły nas w 2017 roku. Poprzednie edycje festiwalu zaszczycili swoją obecnością znamienici goście, tacy jak Andrzej Sapkowski, Anna Brzezińska, Łukasz Orbitowski, Naomi Novik, Mark Hodder, Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Pilipiuk, Ewa Białołęcka, Robert M. Wegner, Aneta Jadowska, Jakub Ćwiek, Ilona Myszkowska, Marek Oramus, Katarzyna Babis czy Jakub Dębski i wielu innych.

Organizatorzy Coperniconu już teraz dokładają wszelkich starań, by tegoroczny Copernicon był jeszcze lepszy od poprzednich edycji. Tej jesieni zapraszamy do Torunia na prawdziwy Karnawał Fantastyki!


Arkhamer 2018

arkhamer 2018 - main (fb 1640x720) Arkham

Czwarty już kaliski Arkhamer to wydarzenie nastawione na rodzinną atmosferę, niepowtarzalny kontakt między uczestnikami i dobrą zabawę. Skierowany jest nie tylko do miłośników fantastyki w każdej postaci: literatury, komiksu, planszówek czy seriali. Pierwsza edycja Arkhamera przyciągnęła ponad 400 osób i sprawiła, że Kalisz pojawił się na konwentowej mapie Polski. W roku 2016 gościliśmy 500 osób, w roku 2017 poprawiliśmy ten wynik, zachowując przyjacielską atmosferę.

Na Arkhamerze będziesz mógł odwiedzić niepowtarzalną czytelnię RPG, wziąć udział w grze konwentowej (z nagrodami), zagrać w larpach, rozegrać sesje w RPG-a, zjeść wspólne śniadanie z innymi uczestnikami konwentu (zapewniamy podstawowe produkty), zabrać głos w panelach dyskusyjnych, odwiedzić wspaniałe prelekcje naszych prelegentów, ale też, przede wszystkim, poznać nowych niesamowitych ludzi. Jako dodatkowe atrakcje będziemy gościć planetarium Astro Arena, Namiot Zew Cthulhu od Black Monka, wiele turniejów planszówkowych i konkursów, mecz Juggera czy turniej gier bitewnych.

Tegoroczną edycję uświetnią swoją obecnością tacy goście jak:
Staszek Mąderek – reżyser, scenarzysta, producent filmowy, VFX supervisor, absolwent PWSFTiT w Łodzi. Z pasji także aktor, fotografik i kompozytor muzyki filmowej.
Artur Olchowy – pisarz nominowany do nagrody Janusza A. Zajdla, współtwórca GOREktywu.
Michał Kuglarz Dzidt – aktywny konwentowicz, twórca programu, a obecnie wydawca i pisarz gier fabularnych.
Istvan Vizvary – publikował opowiadania w „Nowej Fantastyce” i „Science Fiction, Fantasy i Horror” oraz antologiach.


Sabat Fiction – Fest 2018

Sabat_GLOW

Stowarzyszenie Sabat Fiction oraz Targi Kielce S.A. po raz kolejny Serdecznie Zapraszają do Kielc, na piątą już edycję Festiwalu Fantastyki Sabat Fiction – Fest. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia 2018 roku, na terenie Targów Kielce. Miłośnicy szeroko pojętej popkultury, fantastyki i kultury dalekiego wschodu ponownie będą mieli okazję spędzić wyjątkowe trzy dni, na targowych halach, wypełnionych atrakcjami.

Tegoroczna edycja festiwalu zajmie jeszcze ważniejsze miejsce na konwentowej mapie polski nie tylko jako największe, ale także jako jedyne wydarzenie tego typu w regionie. Odbywający się od 2013 roku, świętokrzyski konwent Jagaconoraz Festiwal Fantastyki Sabat Fiction – Fest stają się jednym wydarzeniem, mającym na celu zagwarantować niezapomniany weekend wszystkim wielbicielom szeroko pojętej popkultury i nie tylko.Tegorocznym motywem eventu stanie się podróż w czasie. Pośród ludzi krążą plotki, iż połączenie dwóch wydarzeń poskutkowało postaniem potężnej i tajemniczej wyrwy w czasie na Kieleckich Targach, wyjątkowo aktywnej w połowie sierpnia. Każdy uczestnik podczas wydarzenia będzie miał okazję cofnąć się do czasów, kiedy na ziemi chodziły jeszcze takie bestie jak smoki, wampiry lub strzygi. Chętni będą mogli wybiec w przód linii czasu, do realiów neonowego cyberpunku i międzygwiezdnych podróży. Wsiadajcie w TARDIS lub DeLorean’a, szykujcie Oko Agamotto lub Zmieniacz Czasu.To tylko początek!


Dzień Darmowego Komiksu 2018

29791324_1205871102848868_8737084303319498752_n

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną – piątą edycję naszej imprezy, której celem jest popularyzacja sztuki komiksowej przez rozdawanie komiksów. Tradycyjnie już odwiedzający Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu będą mogli wziąć udział w panelach wykładowych, spotkaniach z artystami i warsztatach, obejrzeć wystawy, spotkać twórców komiksowych oraz cosplayerów. Na uczestników wydarzenia będą czekały darmowe zeszyty sprowadzone z USA oraz polskie ziny przygotowane specjalnie na naszą imprezę. Będzie także możliwość skorzystania z bogatej oferty stoisk z komiksami.
W tym roku postanowiliśmy zmienić odrobinę formułę i zaprosić do współpracy okoliczne galerie, kawiarnie i sklepy, organizując wspólnie z nimi grę miejską. W zabawie, poza Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu, biorą udział:
Galeria Ostrov – ul. Św Marcin 25 (na miejscu będzie rozdawany zin Andriya Selimova),
Cybermachina Poznań – ul. Mielżyńskiego 19 (na miejscu będzie rozdawany komiks Overwatch z rysunkami Katarzyny Niemczyk oraz Ultra Street Fighter),
Paper Concept – ul. Plac Wolności 8 (na miejscu będzie rozdawany komiks Tomasza Samojlika, oraz DC Superhero Girls a także odbywać się będą warsztaty dla dzieci z fundacją Kreaktywator),
Pizza a pezzi – ul Ratajczaka 36 (dla wszystkich uczestników festiwalu pizza za 5 zł po okazaniu specjalnego kuponu).
Dla wytrwałych, którzy ukończą grę, przygotowaliśmy dodatkowe zestawy darmowych publikacji.
Dzień Darmowego Komiksu poprzedzi w tym roku Konferencja „Komiks Niepokorny”, która gościć będzie badaczy sztuki komiksowej z całego kraju, w tym największe autorytety z tej dziedziny, z prof. Jerzym Szyłakiem i dr. Adamem Ruskiem na czele. Obrady odbędą się 10-11 maja 2018 w Collegium Maius – ul. Fredry 10, oraz Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu – ul. Ratajczaka 38/40. Wstęp, tak jak na wszystkie inne atrakcje festiwalowe, jest darmowy.

Tegoroczne panele:
Panel wykładowy poświęcony superbohaterom:
11:00 – Krótka historia komiksowych blanków i innych wariantów okładkowych
12:00 – Valiant Comics – alternatywa dla DC i Marvela?
13:00 – Superman Reeve’a z 1978 roku kontra Superman Cavilla z 2013 roku
14:00 – Dlaczego Black Panther jest tak ważny? O znaczeniu pozytywnych obrazów i reprezentacji w popkulturze
15:00 – Największy wróg Tytanów z N52? Scenarzyści DC Comics
16:00 – 80 lat Supermana – panel dyskusyjny

Panel wykładowy poświęcony komiksowi kobiecemu:
11.30 – Batgirl od Gail Simone – seria, na którą DC nie zasługiwało, ale bardzo jej potrzebowało
12.30 – Od AnFau do Zavki. Alfabet polskich twórczyń komiksu.
13.30 – Wanda i Marjane vs. dorastanie, czyli świat z perspektywy dziewczynki w „Totalnie nie nostalgii” i „Persepolis”
14.30 – Czy polski komiks lesbijski nie istnieje?
15.30 – Spotkanie z Edytą Bystroń
Panel spotkań autorskich:
(Galeria BU)
11.00 – Spotkanie z Michałem Śledzińskim
12.00 – Mikołaj Tkacz, Szymon Szelc, Andriy Selimov panel dyskusyjny poświęcony tworzeniu zinów.
13.00 – Spotkanie z Jerzym Szyłakiem
14.00 – Spotkanie z Danielem Gizickim i Grzegorzem Pawlakiem
15.00 – Spotkanie Wojciechem Nawrotem

Wystawy:
Wystawa Blank Cover – czyli ręcznie rysowanych unikalnych okładek popularnych serii komiksowych – Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40,
Wystawa ilustracji Andriya Selimova – Galeria Ostrov, ul. Św Marcin 25,
Wystawa prac komiksowych Łukasza Kowalczuka – Cybermachina Poznań, ul. Mielżyńskiego 19.
Domknięciem imprezy będzie afterparty w klubie Cybermachina Poznań – ul. Mielżyńskiego 19, które zacznie się o godz. 18.00.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zaskakiwania uczestników imprezy atrakcjami nieujętymi w programie.


Warsaw Comic Con: Wiosenna Edycja

logo-wcc

Popkultura w natarciu – spotkania z międzynarodowymi gwiazdami i pisarzami oraz turnieje gier na Warsaw Comic Con i ROKO Good Game

20 międzynarodowych gwiazd filmów i seriali (m.in. Gry o tron, Hobbita i Teen Wolfa) na wyciągnięcie ręki, kilkunastu pisarzy (na czele z autorem Wiedźmina Andrzejem Sapkowskim), Youtuberzy, strefy tematyczne, turnieje gier elektronicznych i planszowych, wystawy, koncert Magic Orchestry i konkurs Cosplay – te i wiele innych, wspaniałych atrakcji czeka w dniach 20-22 kwietnia na odwiedzających największy festiwal popkultury w Polsce Warsaw Comic Con, ROKO Good Game – Warszawskie Targi Gier oraz Festiwal Czytelnictwa Warsaw Book Show. Wspólny bilet na wydarzenia już w sprzedaży!

Weekend pełen niezwykłych wrażeń czeka wszystkich fanów popkultury – filmów, seriali, książek, komiksów i gier, którzy w dniach 20-22 kwietnia odwiedzą Ptak Warsaw Expo. Równocześnie odbędą się tam bowiem trzy ciekawe imprezy: III Warsaw Comic Con, III ROKO Good Game – Warszawskie Targi Gier oraz premierowa edycja Warsaw Book Show. Na wydarzenia obowiązywać będzie jeden, wspólny bilet.

Międzynarodowe gwiazdy filmów i seriali na Warsaw Comic Conie

Główną atrakcją Warsaw Comic Conu – największego w Polsce festiwalu popkultury będą spotkania z gwiazdami filmów i seriali. Gośćmi tej edycji imprezy będą m.in.: gwiazdy Gry o tron – Kerry Ingram, Kristian Nairn i  Conan Stevens, czyli serialowi Shireen Baratheon, Hodor i Góra, także Cody Saintgnue i Dylan Sprayberry, czyli Brett Talbot i Liam Dunbar z serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak oraz Michael Trevino (Tyler Lockwood z Pamiętników wampirów), Martin Klebba (Marty z Piratów z Karaibów), Ken Stott (Balin z Hobbita), Richard Harmon (John Murphy z The 100), Hayley Law (Valerie Brown z Riverdale), Michelle Harrison (Nora Allen z The Flash), Sam J. Jones (Flash Gordon z Flash Gordon), Trevor Stines (Jason Blossom z Riverdale) i Marlon Langeland (Jonas ze SKAM). Gwiazdy wezmą udział w panelach Q&A, sesjach foto z fanami oraz będą rozdawać autografy.

Fanów Star Wars, Gry o Tron czy Wikingów ucieszą także strefy tematyczne filmów i seriali, turnieje gier planszowych, efektowne konkursy Cosplay (czyli setki fanów przebranych za postacie z filmów, komiksów i gier, rywalizujących nie tylko na stroje, ale też kompleksowe odtworzenie postaci) oraz koncerty.

Sapkowski, Żulczyk, Orbitowski i wielu innych na Warsaw Book Show

Zadowoleni będą również miłośnicy książek. Premierowa edycja Festiwalu Czytelnictwa Warsaw Book Show startuje naprawdę mocno. Twarzą imprezy został Andrzej Sapkowski – autor, który niezwykle rzadko bierze udział w tego typu wydarzeniach. Warsaw Book Show będzie więc niezwykłą okazją do spotkania z twórcą Wiedźmina twarzą w twarz i zdobycia autografu mistrza na egzemplarzu książki. Kolejnymi gośćmi Warsaw Book Show będą także: Jacek Komuda – autor powieści historycznych, osadzonych w realiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów, Tadeusz Cegielski – historyk idei, autor cyklu retro-kryminalnego o Ryszardzie Wirskim oraz powieści „Głowa”, Łukasz Orbitowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia, Jakub Żulczyk – autor 7 powieści, a także scenarzysta „Belfera”, Jakub Małecki − pisarz tworzący fantastykę i literaturę obyczajową, laureat nagrody Śląkfa w 2012, dwukrotnie nominowany do nagrody Zajdla Jerzy „JeRzy” Rzymowski – redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”, Michał Gołkowski – autor powieści w uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a, cyklu Stalowe szczury oraz Spiżowego gniewu, Jarosław Makowski – dziennikarz (w przeszłości związany m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”), filozof i teolog, znawca myśli księdza Józefa Tischnera oraz nauczania papieża Franciszka oraz Agnieszka Cegielska – dziennikarka i prezenterka telewizyjna, autorka poradnika „Naturalnie. Odkryj moc darów natury. Ciesz się zdrowiem i urodą”.

Oprócz około 20 międzynarodowych gwiazd filmów i seriali na festiwalu spotkamy autorów książek i komiksów, twórców popkulturowych oraz internetowych propagatorów nauki znanych z kanałów na Youtube. Spotkania, warsztaty i dyskusje z gośćmi złożą się na bogaty, trzydniowy program merytoryczny wydarzenia.

ROKO Good Game – Warszawskie Targi Gier

ROKO Good Game będą prawdziwym rajem dla graczy. W programie wydarzenia przewidziano szereg turniejów w najpopularniejszych, światowych tytułach. Odwiedzający będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć na żywo rozgrywki Polskiej Ligii Esportowej. Skupiająca najlepsze drużyny esportowe w kraju liga po raz pierwszy zagra bezpośrednio dla publiczności. Dotychczas fani rozgrywek mogli śledzić grę tylko poprzez stream. Rywalizacje skomentują: Piotr „Izak” Skowyrski, Damian „Nervarien” Ziaja, Patryk „Easy” Dzięcioł, Norbert „Dis” Gierczak, Olek „Vuzzey” Kłos, Łukasz „Leo” Mirek i Paweł ,,Saju” Pawelczak.

W programie także m.in.: turnieje League of Legends (organizator: How2Win) i Starcraft II (sponsor: Red Bull), strefa Clash Royale z otwartymi turniejami dla wszystkich odwiedzających, Strefa Wolnego Grania na ponad 100 komputerów od TP-Link oraz Strefa Gwint – Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Portal Gaming Society szykuje natomiast strefę VR i nowych technologii dla graczy. Wielbiciele staroci też znajdą coś dla siebie. Czeka na nich Strefa Retro Gier – 45 stanowisk z retro komputerami, ekspozycja starych gier, plakaty retro gier, czytelnia starych czasopism z grami i strefa turniejowa.

Kolejną atrakcją ROKO Good Game będzie unikalny projekt na polskim rynku muzycznym – Magic Orchestra. W koncercie usłyszymy muzykę z gier video: Battlefield 1, The Elder Scrolls V: Skyrim, Civilization IV, VI, Minecraft, Baldur’s Gate, Mafia, God of War, Overwatch, Killzone 2,3, Uncharted 3, Assasin’s Creed 3 oraz Wiedźmin 2. Wykonaniom orkiestry towarzyszyć będzie chór oraz projekcje multimedialne na ekranie.

Imprezy odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2018, w Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie. Na wydarzenia obowiązuje jeden, wspólny bilet. Niezmotoryzowanych na imprezę dowiozą bezpłatne autobusy kursujące z centrum Warszawy.


Warsaw Comic Con: Fall Edition

thumb_124361_600x350_0_0_crop

WARSAW COMIC CON FALL EDITION 2017 odbędą się w dniach 24, 25 i 26 listopada 2017r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, Al. Katowicka 62, 05-830 Wolica 114D (Kliknij i wyznacz trasę dojazdu z Google Maps). Ptak Warsaw Expo to największe i najnowocześniejsze Centrum Targowo-Kongresowe w Europie Środkowej. Lokalizacja naszego obiektu gwarantuje szybki i łatwy dojazd ze wszystkich części Polski, a dla gości zagranicznych z Lotniska im. F. Chopina. Zapewniamy przestronne, profesjonalnie przygotowane hale wystawiennicze, duży parking oraz dogodny rozładunek.


Falkon 2017

FALKON828x315

Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki ‘dla wybrańców’ stała się jednym z głównych nurtów popkultury, natomiast Falkon przez siedemnaście lat z lokalnego zlotu zapaleńców wyewoluował w jeden z największych i najbardziej liczących się festiwali fantastyki w Polsce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

Falkon to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich:

– spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami;
– prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, podzielone na bloki tematyczne;
– konkursy, warsztaty, pokazy oraz wystawy;
– wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne, rpg i larp;
– blok e-sportu;
– kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;
– trzy branżowe turnieje: Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, NERD, Kosplay;

Uczestnicy Festiwalu Fantastyki Falkon, to ludzie młodzi, kreatywni, obdarzeni bujną wyobraźnią i erudycyjną wiedzą, świadomie uczestniczący w kulturze. Wśród nich największą część stanowią studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, jednak znaczącą, wciąż rosnącą grupą są rodzice z dziećmi.

W ostatniej edycji Festiwalu Fantastyki Falkon wzięło udział ponad 9500 uczestników. Zasil szeregi Fantastycznej Federacji, włącz się w fantastyczny nurt i poczuj fantastykę na własnej skórze.


Copernicon 2017

500x250

Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22-24 września i będzie już ósmą odsłoną festiwalu odbywającego się od 2010 roku na terenie Torunia. W tym roku program Coperniconu odbywać się będzie w sześciu przestronnych lokalizacjach w centrum Torunia.

Czas: 22-24 września 2017 roku, pierwsze punkty programu rozpoczną się o godzinie 15:00 w piątek, ostatnie zakończą o godzinie 16:00 w niedzielę.

Miejsce: Copernicon jak co roku odbędzie się na terenie Toruńskiej starówki – będzie to w tym roku 6 budynków oraz hala wystawców (na rynku nowomiejskim) i punkt akredytacyjny (na placu Rapackiego).


Polcon 2017

Polcon 2017

To festiwal poświęcony szeroko pojętej fantastyce we wszystkich jej wymiarach: literaturze, filmowi, komiksowi, sztuce, muzyce, grom – elektronicznym, i tym bez prądu.

Festiwal wyjątkowy, bo uznawany za najważniejszy, jaki odbywa się rokrocznie w Polsce.

Festiwal unikalny, bo tworzony przez kluby fantastyki i środowiska fanów z całego kraju, odbywający się co roku w innym mieście.

Festiwal niezwykle bogaty swym programem, bo oferujący wiele atrakcji i niespodzianek: prelekcji, pokazów, spotkań z twórcami, paneli, prezentacji, koncertów, gier i zabaw.

Festiwal uniwersalny, bo skierowany do różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin i seniorów, zarówno do starych wyjadaczy fantastycznych, jak również do fantastycznych żółtodziobów, wchodzących dopiero w fantastyczne światy.

I wreszcie – letnie święto fantastyki, swoim czarem spowijające całe miasto. Gdzie czas zatrzymuje się , aby przy schyłku lata jeszcze na chwilę dać odpoczynek i orzeźwić  Cię  tchnieniem wschodu.

Zapraszamy na Polcon 2017, który odbywać się będzie 24-27 sierpnia w Lublinie!


Pyrkon 2017

Pyrkon 2017

Pyrkon to organizowany w Poznaniu festiwal dla miłośników szeroko pojmowanej fantastyki. Od samego początku Pyrkon organizowany jest przez Klub Fantastyki „Druga Era”.
Pierwsza edycja Pyrkonu odbyła się w 2000 roku w szkole podstawowej na Dębcu. Początkowo był to niewielki konwent, jednak pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i od tego czasu Pyrkon nieustannie się rozwija, z roku na rok przyciągając coraz więcej fanów. Dziś jest on największym Festiwalem Fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie! W związku z rosnącą liczbą uczestników od 2010 roku odbywa się on na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W 2016 roku Pyrkon odwiedziło ponad 40 000 osób!

Niezmiennie od wielu lat na naszym festiwalu panuje ciepła i życzliwa atmosfera. Mimo wciąż rosnącej liczby uczestników nadal jest to również impreza, na której wszyscy mogą czuć się bezpiecznie. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co możecie zabrać ze sobą na Pyrkon lub jak się zachowywać na Pyrkonie, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie organizatora.

Tegoroczna edycja tradycyjnie odbędzie się w Poznaniu w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku!


Warsaw Comic Con 2017

Warsaw Comic Con 2017

Pierwszy Comic Con w Polsce zbliża się wielkimi krokami! Chcielibyśmy Was zaprosić na 4
dniowe święto fantastyki Warsaw Comic Con w Nadarzynie pod Warszawą na terenie Ptak
Warsaw Expo.
Tylko u nas, w dniach 1-4 czerwca 2017 roku, będziecie mogli spotkać gwiazdy filmu i
seriali, takie jak Charles Dance, czyli Tywin z Gry o Tron, czy też John Kavanagh – Wieszcz
z Wikingów oraz wiele, wiele innych. Niedługo ogłosimy kolejne zaproszone gwiazdy!

Comic Con to nie tylko spotkania z gwiazdami, to także wiele atrakcji, dla każdego!.
Odwiedźcie Strefę Star Adventure, w której czekać na Was będą repliki X-Winga i AT-ST i
symulator bitwy kosmicznej. W Strefie Gwiezdnych Wojen nauczycie się posługiwać mocą,
jak prawdziwy Jedi! W naszej strefie Postapo organizujemy istne szaleństwo rodem z Mad
Maxa – niesamowite samochody i motocykle, walki gladiatorów, pojedynki na bezpieczną
broń, pokazy capoeira robione przez dzikich mieszkańców Pustkowi, warsztaty robienia
strojów oraz techniki surwiwalowe.

W strefie komiksów spotkacie najpopularniejszych
twórców komiksów w Polsce, nauczycie się rysować oraz poczujecie się jak artysta tworząc
własne historie


Comics Wars 2016

Comics Wars Poznań 2016

Comics Wars po raz trzeci!

Pierwsza sobota grudnia to dzień, w którym Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu staje się areną… komiksową! Fani różnych gatunków tej sztuki mogą zmierzyć się w wielkiej „bitwie na komiks”. Co roku każdy uczestnik imprezy ma możliwość głosowania na ulubione uniwersum. Dwa lata temu triumfowali fani DC, w ubiegłym roku – miłośnicy Star Wars. Czyżby ten rok miał należeć do Marvela? A może zwolennicy mangi lub polskiego komiksu pokażą, na co ich stać?
Comics Wars jednoczy sympatyków komiksu. Podczas imprezy będą miały miejsce trzy całodzienne panele wykładowe, poświęcone różnym obliczom sztuki komiksowej. Nie zabraknie ciekawych wystaw tematycznie związanych z twórczością Łukasza Kowalczuka czy Poznańskim Czerwcem w komiksie oraz prezentacji miniaturowych makiet i figur związanych z uniwersum Star Wars. Na spotkaniach o swoich pracach opowiedzą: Spell, Dem, ojciec „Bezbóla” – Filip Myszkowski, a także autorzy „Niesłychanych przygód Ivana Kotowicza”, twórcy komiksu „Nie przebaczaj” i – odpowiedzialny za serię o Janie Hardym – Jakub Kijuc. Zaprosiliśmy też twórców komiksu „Warchlaki”.
Tradycyjnie przygotujemy salę z animacjami dla dzieciaków oraz games room. Zapraszamy do sklepów z komiksami i do uczestnictwa w konkursach z nagrodami. Wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze Biblioteki Uniwersyteckiej, która od września tego roku otwarła Czytelnię „Nova” z ponad dziesięciotysięcznym zbiorem sztuki komiksowej.


XVII Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon

Falkon 2016


Czujesz drzemiące w sobie supermoce? Nie wahaj się ich pokazać na XVII edycji Festiwalu Fantastyki Falkon!
Kto z Was nie marzył nigdy o zostaniu superbohaterem? Na Falkonie wszystko jest możliwe! Ponad 600 punktów programu, konkursy, turnieje, pokazy i jeden z największych GamesRoomów w Polsce otwarty 24 godziny na dobę – to wszystko zabierze Was w fantastyczne światy, gdzie każdy jest HEROSEM FALKONU!
Standardowo widzimy się na ogromnych halach Targi Lublin S.A.. Jedną z nich wypełniamy kilkudziesięcioma wystawcami oferującymi książki, koszulki i inne fantastyczne gadżety. Tam znajdzie się także KID Zone, specjalne miejsce pełne atrakcji dla najmłodszych. Druga hala stanie się gigantycznym GamesRoomem z ponad 300 tytułami czekającymi na wypożyczenie. Zasady rozgrywki każdej z nich chętnie wytłumaczą wolontariusze.

Oprócz tego oddajemy do Waszej dyspozycji szkołę programową (Szkoła Podstawowa nr 20, naprzeciwko Targów), w której non stop będą rozgrywane sesje gier RPG i LARPy.


Tetcon 2016

Tetcon 2016


Czwarta Edycja zakręconego konwentu Fantastyki na Pomorzu! Każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie. Mnóstwo gier planszowych i elektornicznych, LARPY i sesje RPG, pokaz cosplay, manga & anime i wiele, wiele innych..

Tegoroczna edycja odbędzie się 29 października na terenie I LO w Tczewie oraz Fabryki Sztuk. Czekają Was 2 dni niezapomnianych wrażeń.

Symboliczny koszt akredycji wynosi 20zł.