Starfire

Koriand’r zadebiutowała w „DC Comics Presents #26” i została stworzona przez Marva Wolfmana i Georga Péreza. Wizualną inspiracją Strafire była Red Sonja (bohaterka komiksów Marvela), Joe Orlando zasugerował Pérezowi, że jego postać powinna mieć dłuższe włosy, do których Pérez dodał smugę zainspirowany Mighty Mouse (postać antropomorficznej, superbohaterskiej myszy stworzona przez Terrytoons dla 20th Century Fox).

Historia Starfire

Koriand’r była księżniczką planety Tamaran, w systemie Vega, i była następna w kolejce do objęcia tronu po swoim ojcu. Starsza siostra Koriand’r, Komand’r, rozpoczęła rywalizację z młodszą siostrą, po tym, jak w dzieciństwie cierpiała na chorobę, która odebrała jej zdolność do wykorzystywania promieni słonecznych, a co za tym idzie, również uniemożliwiło jej objęcie tronu w przyszłości. Przez lata zawiść Komand’r trwała i nasilała się. Podczas sparingu Komand’r próbowała zabić swą siostrę, przez co została wygnana i poprzysięgła zemstę na Koriand’r. W akcie zemsty Komand’r zdradziła sekrety obrony Tamaran ich wrogowi, Cytadeli, która z łatwością podbiła planetę. Koriand’r trafiła do niewoli z zakazem powrotu na Tamaran pod groźbą wybicia całej planety. Okazało się, że nowym panem Koriand’r była jej własna siostra, która zapewniła jej lata przerażającej niewoli. Gdy Koriand’r zabiła jednego ze swoich stróżów, Komand’r postanowiła skazać ją na śmierć, jednak zostały zaatakowane przez Psionów, grupę sadystycznych naukowców. Podczas bolesnych eksperymentów na siostrach naukowcy zostali zaatakowani przez żołnierzy Komand’r. Koriand’r uwolniła się, używając swojej nowo zdobytej mocy będącej efektem eksperymentów. Komand’r zaatakowała siostrę przy użyciu tej samej mocy, lecz o wiele silniejszej. Pojmała Koriand’r w celu późniejszej egzekucji. Koriand’r udaje się uciec, kradnąc statek i uciekając na najbliższą planetę, Ziemię. Na planecie Koriand’r spotyka Robina i dołącza do Młodych Tytanów, przyjmując tożsamość Starfire. Stała się czołowym członkiem zespołu, działając z Tytanami przez wiele lat. Starfire przybrała ziemskie imię Kory Anders i została profesjonalną modelką.

Podczas „Ifninite Crisis” Starfire dołączyła do drużyny Donny Troy, który wyruszyła w kosmos, by zbadać dziurę we wszechświecie odkrytą podczas wojny Rannu z Thanagarem. Gdy przybyli do zresetowanego centrum wszechświata przy pomocy innych bohaterów udało im się pokonać Alexandra Luthora, który chciał odtworzyć multiwersum i zbudować w nim idealną Ziemię. Na koniec kryzysu Starfire zostaje uznana za zaginioną.

Siódmego dnia, piątego tygodnia 52, Starfire znajduje się na rajskiej planecie z Animal Manem i Adamem Strangem. Jakiś czas później widzimy Starfire jedzącą narkotyczny owoc, na szczęscie Adamowi udaje się ją otrząsnąć i powstrzymać od dalszego jedzenia owocu. Dwa dni później Devilance, łowca, którego obecność wyczuł wcześniej Animal Man, pojawia się przed Starfire i uprowadza ją. Dwie noce później Adam i Animal Man ruszają na jej poszukiwania. Znajdują ją złapaną w sieć, wiszącą nad ziemią. Gdy Animal Man zdaje sobie sprawę, że to pułapka, razem z Adamem zostają złapani w taką samą sieć. Gdy Starfire odzyskała przytomność, razem ze swoimi towarzyszami próbuje rozproszyć Devilance’a. Odpłaca się łowcy, odbierając mu jego kij i uderzając go nim. W drodze do statku Devilance zostaje splątany przez te same pnącza, których użył do pojmania swych jeńców. Na koniec 16 tygodnia naprawy statku dobiegają końca i trójka wyrusza na Ziemię. Niespodziewanie Devilance atakuje statek i odbiera swoją broń. Gdy łowca chciał zniszczyć statek, zostaje rozerwany przez Lobo. Przekonana, że są oni następnym celem Lobo, Starfire przekonuje go, by pomógł im, oferując mu zapłatę. Koriand’r wróciła na statek, by wyjaśnić sytuację towarzyszą, a Lobo zaczął holować ich statek swoim motorem. Razem z Lobo przybywają do jego twierdzy w Sektorze 3500, spustoszonego obszaru kosmosu. By ratować Lobo i mieszkańców sektora przed rojem dziwnych stworów, Starfire jest zmuszona użyć Szmaragdowego Oka Ekronu, zmieniając samą planetę. Stwory zostają zmuszone do ucieczki, a Lobo odkrywa ich prawdziwego przeciwnika, Lady Styx, która siała chaos i zniszczenie w całej galaktyce. Starfire zgadza się z nią walczyć, wskutek czego prawdopodobnie ginie Animal Man, a Lobo opuszcza Starfire i Adama. Koriand’r i Strange dryfują sami w przestrzeni, a ich statek powoli rozpada się. Starfire jest poważnie ranna, a ślepy Adam Strange bez maszynerii nie ma jej jak pomóc. Gdy mieli się już rozbić o powierzchnię słońca, zostają uratowani przez Mogo i początkujące Zielone Latarnie. Wciąż nie do końca wyleczona Koriand’r wyrusza na Ziemię, by zwrócić kurtkę Animal Mana jego żonie Ellen, nie wiedząc, że Animal Man wrócił do żywych krótko przed jej przybyciem na Ziemię. Po dotarciu na miejsce Starfire ratuje Buddy’ego i Ellen przed ludźmi Lady Styx. Oddaje Buddy’emu kurtkę, po czym traci przytomność z wyczerpania.

Starfire, Adam Strange i Animal Man znów łączą siły, gdy moce Starfire znikają, a ona sama próbuje żyć normalnym życiem. Buddy zaprasza Kori do zamieszkania wraz z jego rodziną jako opiekunka ich dzieci, co nie podoba się Ellen widzącej jak dobre kontakty z młodą tamaranką ma jej mąż. Sytuacja pogarsza się, gdy syn Buddy’ego i Ellen atakuje Koriand’r pod wpływem wirusa Lady Styx. Mimo braku swych mocy Starfire prezentuje swoje umiejętności walki, kiedy razem z Animal Manem walczy z tłumem ludzi pod wpływem wirusa. Buddy i Kori zostają później uwięzieni w San Diego razem z zainfekowanymi, gdy na miejsce przybywają Młodzi Tytani. Po pojmaniu Animal Mana Ellen dołącza do Starfire, by uratować Buddy’ego przed sekcją. Alana i Adam Strange przybywają na miejsce przez Promienie Zeta i dołączają do Starfire i Ellen. Po uratowaniu Buddy’ego teleportują się na Rann, by przywrócić Koriand’r jej moce. Po odzyskaniu mocy Starfire oczyszcza Rann z wirusa Lady Styx. Po powrocie na Ziemię i uleczeniu mieszkańców San Diego Kori wyprowadza się z domu Buddy’ego i Ellen powracając do Tytanów.

Pewnego popołudnia w domu Buddy’ego Starfire walczy z wodnym demonem, który zaatakował syna Animal Mana w domowym basenie. W tym samym czasie inni Tytani również zostali zaatakowani przez podobne istoty. To doprowadziło Starfire, Nightwinga, Donnę Troy, Cyborga, Beast Boya, Raven, Kid Flasha i Red Arrowa do ponownego zjednoczenia drużyny. Tytani zdali sobie sprawę, że te ataki są spowodowane ożywieniem Trigona i jego trzech, świeżo odkrytych synów. Podczas śledztwa Tytani zaczęli doświadczać dziwnych zmian nastrojów. Tuż po tym drużyna spodkała się w nowojorskim Central Parku, gdzie próbowali otrząsnąć się z tych zmian nastrojów, które pokrywały się z siedmioma grzechami głównymi. Drużyna zostaje zaatakowana przez Synów Trigona i stara się odciągnąć ich jak najdalej od Central Parku. Po wyzwoleniu się spod działania żądzy Dick i Koriand’r starają się zdefiniować, to co jest między nimi. Nightwing stwierdza, że nie kocha już Starfire.

Podczas Dnia Bohatera, gdy wszyscy bohaterowie razem oddają hołd, poległym towarzyszą, Starfire i Tytani zostają zaatakowani przez Czarne Latarnie pod postacią ich byłych towarzyszy. Podczas bitwy Starfire i Cyborg zostają poddani psychicznemu atakowi Czarnej Latarni Omen, która wprowadziła ich w stan euforii, w którym przeżywali swe najskrytsze pragnienia, póki nie zostali uwolnieni przez Beast Boya.

Po rozpadzie Ligii Sprawiedliwości po Blackest Night Starfire zostaje zaproszona przez Donnę Troy do nowej Ligii Sprawiedliwości utworzonej przez Kimiyo Hoshi. Po krótkim czasie z drużyną Starfire odchodzi, pozostawiając Dickowi list, w którym wyjaśniła swoje powody. Koriand’r wróciła na Tamaran, lecz okazało się, że na miejscu planety znajduje się teraz Rann gdzie Koriand’r postanowiła zostać i dołączyła do Legionu oraz zgodziła się na związek z Kapitanem Kometą. Później tamarańscy uchodźcy pod dowództwem Blackfire (Komand’r) postanowili przejąć Rann, atak jednak nie trwał długo, gdyż, nad planetę zawitały thanagarskie statki wojenne, co zakończyło walki bez rozlewu krwi. Konflikt między mieszkańcami Rann, a Tamarianami został rozwiązany poprzez pozwolenie Tamaranom na osiedlenie się na niezamieszkałym, południowym kontynencie. Poprzez brak zrozumienia Kometa kończy związek ze Starfire, po czym Koriand’r rusza w poszukiwaniu swojego miejsca.

W The New 52 Starfire posiada podobną genezę do swojej pre-Flashpointowej wersji z tą różńicą, że teraz wraz z Red Hoodem i Arsenałem tworzą grupę Outlaws, jednak tak jak jej wcześniejsza wersja była w związku z Dickiem Graysonem. Różnicą w jej historii jest to, że w nowej rzeczywistości została sprzedana do niewoli Cytadeli przez swoją siostrę Blackfire by „ratować” Tamaran. Koriand’r ukradzionym statkiem rozbija się na tropikalnej wyspie na Ziemi, która staje się jej domem. Jakiś czas później napada na nią Crux chcący wysączyć z niej jej moce. Jednak przez eksperymenty Cytadeli broń Cruxa, zamiast odebrać jej moce, doładowała je. Starfire zdaje się po tym nie pamiętać czasów spędzonych z Tytanami, jednak odzyskuje później te wspomnienia. W jednym z flashbacków dowiadujemy się, że Kori znalazła rannego Jasona na brzegu wyspy, na której mieszkała i pomogła mu wyzdrowieć. Dwójka próbowała romantycznego podejścia do siebie, jednak oboje stwierdzili, że są tylko przyjaciółmi i nic więcej. Okazuje się później, że Koriand’r jest komandorem statku „Starfire”, w którego załodze znajdowali się inni niewolnicy, których uwolniła podczas swojej ucieczki. „Starfire” przyleciał na Ziemię po Koriand’r, ponieważ Tamaran został przejęty przez pasożytniczą rasę obcych zwaną Blight. Po rozmowie z Jasonem i Roy’em, podczas której Kori wyjaśniła swe wątpliwości, czy chce pomóc Tamaranowi, Roy zostaje porwany na Tamaran, przez co Kori decyduje się wrócić na swą rodzinną planetę. Po uratowaniu Roya Outlaws i załoga „Starfire” pomagają Blackfire odzyskać Tamaran, a Koriand’r godzi się z siostrą. Tuż przed zakończeniem serii „Red Hood and The Outlaws” Tamaran znów zostaje najechany, tym razem przez Helsponta. By zapewnić bezpieczeństwo swojemu ludowi, Blackfire decyduje się iść na układ z najeźdźcą, łącząc z nim siły w zamian za oszczędzenie planety. Jednak Blackfire wkrótce zdradza Helsponta i poświęca się, by uratować swój dom. Koriand’r zrywa swój związek z Roy’em, tłumacząc, że musi zostać na Tamaranie i zaopiekować się swym ludem i siostrą. Kori przyrzeka Royowi, że zapamięta go na zawsze i jeden dzień dłużej, po czym ich drogi się rozstają. Roy mówi Jasonowi, że on też pójdzie swą własną drogą, zostawiając Jasona samego. Rose Wilson, pyta Red Hooda czy potrzebuje czasu po utracie drużyny, na co Jason odpowiada, że nigdy nie byli drużyną, tylko przyjaciółmi.

W swojej solowej serii „Starfire” z 2015 roku Koriand’r powraca na Ziemię i osiedla się w Key West. Zaprzyjaźnia się z lokalnym szeryfem, Stellą Gomez, oraz z posiadającą super moce mieszkanką wnętrza Ziemi zwaną Atlee. W późniejszym okresie zaprzyjaźnia się z Solem, bratem Stelli (który wykazuje ogromne podobieństwo do Dicka Graysona) i nie wydaje się już zainteresowana bohaterskim stylem życia.

W Rebirth zostaje z rekrutowana przez Damiana Wayne’a do nowego składu Młodych Tytanów. Po tym, jak Damian przekroczył granicę, wyrzucając Wally’ego Westa z drużyny, Starfire zostaje nowym liderem zespołu.

Moce Starfire

Tamarańskie ciało Strafire jest przystosowane do ciągłego absorbowania promieni ultrafioletowych, które zostają później przemienione w czystą energię, która pozwala jej latać z ponaddźwiękową prędkością. Pierwotnie Starfire mogła latać w przestrzeni kosmicznej i poruszać się wystarczająco szybko by pokonać odległości paru układów słonecznych w ciągu kilku minut. Jednakże w „Red Hood and The Outlaws #2 i #27” pokazano, że Starfire nie może latać bez grawitacji. Energia z promieniowania ultrafioletowego zapewnia jej również super siłę i wytrzymałość. Po przeprowadzonych na niej eksperymentach Starfire zyskała umiejętność do uwalniania zgromadzonej energii pod postacią zielonych ładunków energetycznych. Starfire potrafi również uwolnić zgromadzoną energię w jednym potężnym wielokierunkowym podmuchu energii dużo silniejszym od jej standardowych ładunków. Tak jak inni Tamaranie, Starfire potrafi przyswajać obce języki poprzez kontakt fizyczny z inną osobą. Starfire jest również uzdolniona w walce wręcz oraz w posługiwaniu się bronią, różnego rodzaju. Nie potrzebuje też jedzenia, picia, ani snu i nie potrzebuje atmosfery, by móc oddychać, jednak musi, gdy nie posiada wystarczających rezerw energii ultrafioletowej.