Starfire (Kordian’r)

Starfire zadebiutowała w komiksie „DC Comics Presents #26” z 1980 roku. Twórcami postaci są Marv Wolfman i George Perez.

Kim jest Starfire?

Starfire, czyli Księżniczka Koriand’r z planety Tamaran, była następczynią tronu. Jej starsza siostra, Komand’r (Blackfire), po chorobie w dzieciństwie, straciła zdolność latania i prawo do tronu, co rozpoczęło między siostrami gorzką rywalizację. Konflikt nasilił się podczas treningu wojennego, kiedy Komand’r próbowała zabić Koriand’r. W ramach zemsty Komand’r zdradziła Tamaran, dostarczając informacje wrogom o obronie planety, co doprowadziło do jej podboju. Warunki kapitulacji wymagały zniewolenia Koriand’r, której mistrzem stała się jej własna siostra, Komand’r, traktując ją okrutnie. Po jednym z eksperymentów, Koriand’r zyskała nową moc, zwane starbolts, i uciekła na Ziemię, gdzie dołączyła do grupy Teen Titans i pracowała jako modelka o imieniu Kory Anders.

Jedną z przeciwniczek była Lady Styx, którą udało się pokonać. Następnie jej drużyna została zaatakowana przez demony. Okazało się, że za atakami stał wskrzeszony Trigon wraz z trzema synami. Podczas śledztwa Tytani zaczęli doświadczać nieoczekiwanych zmian nastroju związanych z siedmioma grzechami głównymi. Po walce z synami Trigona, Starfire i Nightwing dyskutowali o ich relacji, co prowadziło do niepewności co do przyszłości ich związku. W końcu Starfire została pojmana i przekształcona w Sędziego podczas „Final Crisis”, ale później została uwolniona. Pomimo uwolnienia, Starfire borykała się z traumą i niechęcią do hełmów Sędziego oraz miała problemy emocjonalne, które prowadziły ją do wizyty u psychiatry.

Starfire w New52

Starfire została członkiem serii „Red Hood and the Outlaws” wraz z Jasonem Toddem i Royem Harperem. Jej historia przedstawia, że została sprzedana w niewolę, by uratować Tamaran. Choć początkowo nie pamiętała o swoim czasie spędzonym w Teen Titans, później okazuje się, że zachowała te wspomnienia. Koriand’r okazuje się być kapitanem statku kosmicznego „Starfire”, którym uciekła z niewoli. Pomimo trudnych relacji z siostrą Blackfire, decyduje się wrócić na Tamaran, by pomóc jej w walce z inwazją. W serii pojawiają się również komplikacje w jej związku z Royem Harperem, ale ostatecznie obydwoje wyznają sobie uczucia. Seria kończy się atakiem na Tamaran i koniecznością powrotu Koriand’r na swoją planetę, co prowadzi do jej rozstania z Royem.

Współczesne przygody Starfire

Starfire wraz z Tytanami przejęli rolę Ligi Sprawiedliwości po wydarzeniach „Dark Crisis”. Jako drużyna, skutecznie stawili czoło pożarowi lasu, który mógł być dziełem przedstawiciela rasy Kordiand. Obecnie stają do walki z Kościołem Krwi, który ma wsparcie od Aqualada.

Moce Starfire

Starfire pochodzi z rasy Tamaranian i posiada wiele zdolności. Może absorbować energię słoneczną, co pozwala jej na latanie i wystrzeliwanie potężnych promieni energii zwanymi starbolts. Ma również nadludzką siłę, wytrzymałość, regenerację oraz wyostrzone zmysły. Jedną z jej unikalnych zdolności jest uczenie się języków przez fizyczny kontakt, zwykle pocałunek.