Czy Joker jest w ciąży?

Czy Joker był w ciąży? Dziwne pytanie wymagające wyjaśnienia. Sytuacja z „The Joker: The Man Who Stopped Laughing #4”. Wszystko rozchodzi się o dodatkową historię opublikowaną w „The Joker: The Man Who Stopped Laughing #4”. Specyficzną historię rodem srebrnej ery komiksu. Historii NIEKANONICZNEJ, o czym należy pamiętać.

SPOILERY Z KOMIKSU „THE JOKER: THE MAN WHO STOPPED LAUGHING #4”

Joker został pojmany przez Zatannę. Wykorzystał chwilę, aby poderwać czarodziejkę. Nie była podatna na jego zaloty. Zamiast tego rzuciła czar, aby klaun z nikim nie miał dziecka. Następnego dnia Joker obudził się z… potężnym brzuchem! Jego przydupasy stwierdzili, że Joker zaszedł w ciążę przez czar Zatanny. Doctor Phosphorous przebadał Jokera stwierdzając, że według niego nie jest to ciąża. Chwilę później Joker wyrzygał małą porcję gliny, która ożyła i zaczęła przed resztą uciekać – coś na wzór Clayface’a. Joker dorwał glinę, a to później przybrało wizerunek swojego „ojca”. Joker wykorzystał sytuację, aby raz jeszcze spróbować sił u Zatanny przedstawiając jej owoc ich „relacji”. I tu historia się urywa.

Tak, wiem, bardzo pokręcona historia, która dla wielu będzie burzyła ściany, fundamenty i granice. I nic dziwnego, że większość portali bajtuje nagłówkami prowokując do dyskusji czy rzucania pomidorami w wydawnictwo. Historia działa w duchu srebrnej ery komiksów, kiedy przechodziła masa dziwnych, nieszablonowych pomysłów. Prawdopodobnie działa również humorystycznie, choć niekoniecznie w moim guście, bo takie „żarty” odbieram za dość prymitywne. Niemniej warto pamiętać, że mówimy o niekanonicznej historii zatem wszystkie chwyty dozwolone – ciekawe jak wpłynie to na sprzedaż skoro o komiksie jest bardzooooo głośno.