34. Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

W weekend 7-8 października 2023 r. w Łodzi odbędzie się 34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Atlas Arenie oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

Festiwal przyciąga fanów z różnych zakątków świata, oferując szeroką gamę atrakcji, od targów komiksowych z udziałem głównych dystrybutorów i niezależnych twórców, przez spotkania z artystami, po pokazy rysowania, warsztaty, sesje dedykacji i konferencje z teoretykami popkultury. Wśród wystaw znajdzie się ekspozycja Grzegorza Rosińskiego oraz prace Piotra Nowackiego, twórcy komiksów dla dzieci. Goście festiwalu będą mieli okazję doświadczyć gier wideo, zarówno nowych technologii, jak i sprzętu retro, oraz zagrać w planszówki i gry RPG. W festiwalowym programie znalazły się również konkursy cosplay oraz obecność licznych gości zagranicznych, w tym japońskiego mangaki Tanabe Gou. Odbędzie się również rozdanie nagród Komiksusów dla polskich twórców. W trakcie festiwalu zostanie otwarte Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w kompleksie EC1 Łódź, które zaprezentuje grę osadzoną w świecie „Wiedźmina 3” oraz wiele innych atrakcji związanych z komiksem i technologią.

W programie centrum znajduje się też antologia tekstów oraz ekspozycja poświęcona twórczości Grzegorza Rosińskiego. Festiwal zwraca także uwagę na najmłodszych, prezentując dzieła Piotra Nowackiego skierowane do młodszej publiczności.

Lokalizacja:

  1. MFKiG kompleks obiektów sportowych
    Atlas Arena al. Bandurskiego 7
    Sport Arena al. Unii Lubelskiej
    Pomiędzy budynkami strefa food trucków